Arabadaki Pas Lekesi Nasıl Çıkar ?

Araçlar zaman içerisinde belirli sebeplerden ötürü paslanabilir. Bu birçok arabada görülen bir durumdur. Paslanmaların sebebi arasında özellikle su gelir. Özellikle kış aylarında , kar yağması gibi durumlarda pas boyutları daha da artar. Kar yağdığında araç üzerine birikir ve oksitlenmeler daha da gelişerek pas lekeleri büyümeye başlar. Bu yüzden kar birikintisi araç üzerinden hemen temizlenmeli ve paslanmanın önüne geçilmelidir. Kaputtaki, tavandaki veya kapılarda bulunan pas lekeleri için alttaki yazılanları uygulayarak pasların giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Pas Lekesi Nasıl Çıkar ?

Araç Üzerindeki Pas Lekesi Nasıl Çıkar ?

Araç üzerinde bulunan pas lekeleri hem görünüm açısından hem de kaporta sağlığı açısından oldukça önemlidir. Ufak bir paslanma bile olduğunda hemen önlemler alınmalı ve pas lekeleri temizlenmelidir. Peki, pas lekeleri nasıl temizlenir ?

  • Özellikle beyaz renkli arabalarda biz beze cif dökülüp paslı olan bölgeye oval olarak uygulanır. Cif ile pas lekesi kolayca temizlenir. Farklı renkte araçlar için pas giderici maddeler güzel sonuçlar vermektedir.
  • Pas boyutlarının büyüklüğüne göre zımpara kullanılır. İnce zımparalar ile çok fazla bastırmadan yüzey üzerinde ki pas lekeleri çıkar.
  • Pas boyutları büyük ise kalın zımpara kullanılır. Pas giderildikten sonra ince zımpara ile yüzey pürüzsüzleştirilir. Ardından astar ve boya işlemine geçilir.

Pas giderme uygulaması boyutu ufak olduğunda kolaylıkla yapılmaktadır. Bu konuda uzman olmanıza gerek yoktur. Pas giderme işlemi küçük yerler olduğunda araç kullanıcıları zımpara yardımı ile paslı bölgeyi kolayca temizleyebilir.

Araba için pas sökücü maddeler de mevcuttur. Bunlar sprey şeklindedir. Paslı bölgeye sprey sıkıldığında bir süre sonra paslar akmaya başlar ve bu şekilde silinerek pas giderilir.

Puan ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.