Alfa Romeo Tonale Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Alfa Romeo Tonale fiyat listesi ve özelikleri konusunda merak ettiğiniz bütün ayrıntıları sizler için listeledik. Alfa Romeo Tonale araçlar sürüş dinamikleriyle piyasada ön plana çıkan araçlar olarak biliniyorlar. Alfa Romeo Tonale araçların günümüzde Mac-Pherson süspansiyonlarına sahip olduklarını bilmekteyiz. Ekstra olarak araçların 50-50 ağırlık oranına sahip oldukları bilinen detaylar arasında yer almayı başarıyor.  Bunlara paralel olarak araçların 128 beygir ile 158 beygirlik iki farklı donanım hibrit paketi bulunuyor.

Her ikisi de 7 vitesli sistem yapısına sahiptir. 2 debriyajlı özelliklere sahip olmalarıyla beraber 1.5 motor kapasitesine sahip araçlardır. Otomatik şanzıman sistemlerine sahip olduklarını bilmekteyiz.  48 V elektrikli motor sistemi de araçların bulunan özellikleri arasında bulunuyor. Ek olarak araçların en güçlü serisinde 271 HP gücünün ön plana çıktığını gözlemleyebiliyoruz.  1.3 litre düzeyinde turbo-şarj özelliğine sahip olması aracı popüler yapan faktörler arasında bulunuyor.

İlginizi Çekebilir; Alfa Romeo Stelvo Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

İkinci seviye şarj sistemine sahiptirler ve bununla beraber 48 kilometrelik menzile sahip olmalarıyla piyasada ön plana çıkıyorlar. Araçların aynı zamanda tasarımsal özelliklerine baktığımızda çok zarif bir tasarım sistemine sahip olduklarını bilmekteyiz. Segmentinin en iyisi olmaya aday olan Alfa Romeo Tonale Türkiye’de yoğun ilgi gören bir araçtır.

Alfa Romeo Tonale Fiyat Listesi ve Özellikleri

Alfa Romeo Tonale Yakıt Tüketimi

Alfa Romeo Tonale araçların yakıt tüketimi son günlerde en çok merak edilen konular arasında bulunuyor. Araçların yakıt tüketimleri varyans sistemlerine göre farklılık gösteriyor. Sprint 1.6 130 HP DieselAlfa Romeo Tonale araçların şehir içi 6.6 litre, şehir dışı 5.1 litre, ortalama olaraksa 5.7 litre yakıt tükettiklerini bilmekteyiz.

TI 1.6 130 HP Diesel DCT Alfa Romeo Tonale araçların yakıt tüketimleri ise bu süreçte şehir içi 6.6 litre iken, şehir dışı 5.1 litredir, ortalama olaraksa 5,7 litre karma yakıt tüketim sistemlerine sahip olduklarını bilmekteyiz. Segmentin bir diğer sınıfı olan TI 1.5 160 HP MHEV DCT Alfa Romeo Tonale  şehir içi yakıt tüketimi 6.8 litredir, şehir dışı yakıt tüketimi ise 5.0 litredir, karma yakıt tüketimi ise araçların 5.7 litredir.

Alfa Romeo Tonale  Edizione Speciale 1.5 160 HP MHEV DCT şehir içi yakıt tüketimi 6.8 litre, şehir dışı tüketim ise 5.0 litredir, karma yakıt tüketimi bu segmentte 5.7 litre olarak belirlenmiştir. Veloce 1.5 160 HP şehir içi yakıt tüketimi olarak 6.8 litre şehir dışı tüketim olaraksa 5.0 litre olarak biliniyor, ortalama 5.7 litre yakıt tüketirler. Alfa Romeo Tonale Tonale güncel fiyat listesi konusunda sizler için ayrıntılı bir liste hazırladık. Alfa Romeo güncel kampanyalı fiyat listesi için tıklayınız!

Alfa Romeo Tonale Kampanyalı Fiyat Listesi

Alfa Romeo Tonale Kampanyalı Fiyat Listesi

Alfa Romeo Tonale araçlar motor hacmi bakımından günümüzde 1469 cc sistemine sahiptir ve motor gücü olarak ise 130 HP olarak ön plana çıkar. Araçların günümüzde 5 farklı donanım paketi bulunuyor. Bu paketler arasında hibrit modeller çevre ve yakıt dostu oldukları için her daim bir adım ön plana çıkıyorlar. Aynı zamanda hibrit modelde motor gücünün 160 HP dolaylarında olduklarını bilmekteyiz. Vites olarak ise otomatik vitesli araçlar olarak piyasada varlık gösteriyorlar.

Alfa Romeo Tonale araçların 5 donanım paketinin de otomatik vitesli şanzıman özelliklerine sahip olduklarını bilmekteyiz. Ekstra olarak motor hacmi olarak da 5 donanım paketinin motor hacmi de günümüzde 1469 cc olarak ön plana çıkmayı başarmıştır. Alfa Romeo Tonale araçların fiyat listesi aşağıdaki gibidir;

MarkaModelFiyat
Alfa Romeo Tonale Sprint1.330.300TL
Alfa Romeo Tonale TI 4X21.380.300TL
Alfa Romeo Tonale Kampanyalı Fiyat Listesi

Alfa Romeo Tonale ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Alfa Romeo Tonale fiyat listeleri son günlerde merak edilen konular arasında bulunuyor. Bu süreçte araçların silindir hacmi ve ham bedeli ÖTV indirimini hesaplama konusunda etkili olan detaylar arasında bulunuyor. Aynı zamanda aracın fiyatları da KDV tutarıyla, ÖTV tutarı arasında farklılık gösterir. Engelli bireylerde günümüzde ÖTV indiriminden 18 yaşın üzerindeyseler yararlanabiliyorlar.

Bu süreçte engel durumu ÖTV’nin oluşumunu belirleyen kilit faktördür. Engel durumu %90 üzeri olanlarda %40 oranında ÖTV indirimi uygulanırken, %90 altındaki kişilere ise %27 oranında indirim uygulandığı gibi ekstra olarak %15 KDV indiriminin de uygulandığı biliniyor. Araçlar günümüzde 5 farklı donanım sistemine sahiptirler ve 5 farklı donanım sisteminin de ÖTV indirimi fiyatları farklıdır. Alfa Romeo Tonale ÖTV indirimli fiyatları şu şekilde sıralanabilir;

MarkaModelFiyat
Alfa Romeo Tonale Sprint703.982TL
Alfa Romeo Tonale TI 4X2730.441TL

Böylece Alfa Romeo Tonale Tonale güncel fiyat listesi hakkında ayrıntılı bilgilere yer verdik.

Yorum yapın