Alfa Romeo Stelvo Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Alfa Romeo Stelvo güncel fiyat listesi ve özellikleri konusunu bu yazımızda tüm ayrıntılarıyla anlattık. Alfa Romeo güncel kampanyalı fiyat listesi konusunda merak ettiklerinizi ve en güncel fiyat listesini sizlerle paylaştık. Alfa Romeo Stelvo araçlar vites tipi olarak otomatik vites özelliklerine sahip araçlar olarak biliniyor. Araçların günümüzde özellikleri oldukça geniş standartlara sahiptir. Silindir hacmi olarak araçların 1995 cc kapasitesine sahip olduklarını biliyoruz. Beygir gücü olarak ise bu araçlar piyasada 280 HP beygir gücüne sahip araçlar olarak biliniyorlar.  Maksimum tork kapasiteleri araçların günümüzde 400 nm olarak ön plana çıkıyor. 

Maksimum hız kapasitesi olarak araçların 230 km/s düzeylerine kadar ulaştıklarını bilmekteyiz. Araçların yakıt türü benzinli araç olarak ön plana çıkarken, uzunluk olarak araçlar 4687 mm, 1903 mm genişlik özelliklerine sahip oldukları bilinen detaylar arasında bulunuyor. Aracın boş ağırlık kapasitesine baktığımızda ise araçların 1660 kilogram düzeyine sahip olduklarını biliyoruz.

Ekstra olarak Alfa Romeo Stelvo araçlar bagaj hacmi olarak 525 litre kapasiteye sahiptirler. 20 derece alaşımlı jantlara sahip olan Alfa Romeo Stelvo araçlar performans, konfor ve teknolojiyi sizlere sunar. Kusursuz İtalyan tasarım araçlar olarak bilinirler ve sürüş dinamikleriyle ilgileri üzerlerine çekmeyi başarırlar. Maksimum konfor ve daha fazla hassasiyet özellikleriyle donatılmışlardır.

Alfa Romeo Stelvo Güncel Fiyat Listesi ve Özellikleri

Alfa Romeo Stelvo Yakıt Tüketimi

Alfa Romeo Stelvo araçların yakıt tüketimleri günümüzde merak edilen konular arasında bulunuyor. Araçların yakıt tüketiminden bahsetmeden önce benzinli araç kategorisine sahip olduklarını tekrardan hatırlatmakta fayda var. Şehir içi ortalama yakıt tüketimleri araçların günümüzde 8,8 litre olarak ön plana çıkarken, şehir dışı yakıt tüketimlerini incelediğimizde ise araçların 5,9 litre kapasiteye sahip olduklarını bilmekteyiz.

İlginizi Çekebilir; Alfa Romeo Giulia Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Bu durumda karma yakıt tüketimi olarak araçların 7.0 litre konumunda olmasına neden olmaktadır. 2.seviye otonom sistemlerine sahip olmaları onları segmentinin en güçlü araçları haline getiriyor. Buna ek olarak araçların günümüzde sıra dışı sürüş keyfini sürücülere sunması sürücüleri memnun eden gelişmeler arasında bulunuyor. 8.8 dokunmatik ekrana sahiptirler. ZF 8 ileri şanzıman tipine sahip olmaları araçların popülerliğini artıran detaylar arasında bulunuyor.

Araçların günümüzde yüksek sürüş performansına sahip olmaları onları piyasanın en etkili araçları yapan faktörleri arasında bulunuyor. Alfa Romeo Stelvo araçlar donanımsal olarak incelendiğin de kişilere en iyi özellikleri sunmayı başarıyorlar. Dijital klima sistemi başta olmak üzere, multimedya ekran, elektrikli ayna sistemi, otomatik pencere açma- kapama sistemi gibi özellikler araçlarda bulunuyor.

Alfa Romeo Stelvo Kampanyalı Fiyat Listesi

Alfa Romeo Stelvo Kampanyalı Fiyat Listesi

Alfa Romeo Stelvo araçlar günümüzün en popüler araçları olarak segmentinin en güçlü donanımsal özelliklerine sahip araçları konumundadır. SUV model araçlar olarak piyasaya sürülen bu araçlar D-segment araç kategorisinde yer alıyor, aynı zamanda araçların dinamik sürüş yeteneği performansı bulunuyor. Motor ile vites kutusu, viraj seçimlerinde hassasiyet sağlar. N- standart motor kapasitesine sahip olmaları araçların popülerliğini artıran detaylar arasında bulunuyor.

Gelişmiş verimlilik sistemlerine sahiptirler ve konforlu süspansiyon sistemleriyle piyasada varlık gösteriyorlar. Şerit takip asistanı gibi özelliklere sahip olmaları araçların ayrıcalığını ön plana çıkaran özelliklerden bazıları konumundadır. Alfa Romeo Stelvo araçlar mobil işletim sistemleriyle uzaktan kontrol edilebilir mekanizmaya sahip düzeydedir. Böylelikle eğlence sistemine tam pozisyonda entegre edilebiliyor. Alfa Romeo Stelvo güncel fiyat listesi aşağıdaki gibidir;

MarkaModelFiyat
Alfa Romeo StelvoStelvio 2.0 200Hp Sprint AWD2.269.950 TL
Alfa Romeo StelvoStelvio 2.0 280 HP Veloce AWD2.464.950TL
Alfa Romeo StelvoLusso AWD 4X42.604.950TL
Alfa Romeo Stelvo ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Alfa Romeo Stelvo ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Alfa Romeo Stelvo araçların son günlerde ÖTV indirimi merak edilen konular arasında bulunuyor. Alfa Romeo StelvO araçların ÖTV indirimi söz konusu olduğunda durum engel yüzdesine göre farklılık gösterebiliyor. Bu süreçte 40 ile %89 arasında engeli bulunan kişilerin ÖTV indirim oranı %27 olarak ön plana çıkarken %90 ve üzeri engeli bulunan kişilerin ÖTV indirimi oranı %40 olarak belirtilmiştir.

Aynı zamanda bu süreçte %40 düzeyindeki indirime ek olarak günümüzde KDV indirimlerinin de yapıldığını bilmekteyiz. Kişilerin bu süreçte araç indirimlerinden yararlanabilmesi için 18 yaşından büyük olmaları gereken faktörler arasında bulunuyor. Aksi durumda araç indirimleri kişilere uygulanmıyor. Alfa Romeo Stelvo ÖTV indirimli fiyat listesi şu şekilde sıralanabilir;

MarkaModelFiyat
Alfa Romeo StelvoStelvio 2.0 200Hp Sprint AWD1.500.475TL
Alfa Romeo StelvoStelvio 2.0 280 HP Veloce AWD1.629.374TL
Alfa Romeo StelvoLusso AWD 4X41.721.916TL

Böylece Alfa Romeo Stelvo güncel fiyat listesi hakkında merak edilenleri yanıtladık.

Yorum yapın