Alfa Romeo Giulia Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Alfa Romeo Giulia güncel fiyat listesi ve özellikleri, Alfa Romeo Giulia ÖTV indirimli fiyat listesi nasıldır? Dahası Alfa Romeo Giulia performans özellikleri ve tasarım özellikleri nasıldır? Bu ve benzeri sorular hakkında en çok merak ettikleriniz bu yazımızda var! İşte ayrıntılar!

2 farklı motor seçeneğiyle karşımıza çıkan Alfa Romeo Giulia; her iki versiyonda da 8 ileri otomatik vites seçeneğini sunuyor. 200 hp güç ve 330 Nm tork üretme kabiliyetine sahip olan turbo 2.0L benzinli modeli, şehir için kullanımda ideal bir özelliğe sahip! 280 hp güç üretme kabiliyetine sahip ve 400 Nm tork üretebilen 2.0L turbo benzinli versiyonu da üst düzeyde bir performans vaat ediyor.

Q4 dört tekerlek çekiş ve arkadan itişli Sprint sistemine sahip olan Alfa Romeo Giulia; teknik özellikleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Ayrıca Alfa Romeo Giulia; Veloce ve Sprint versiyonlarıyla kullanıcıların karşısına çıkan Alfa Romeo Giulia;  hız ve performans noktasında da geçer not alabilen modeller arasında yer almayı başarıyor.

Alfa Romeo Giulia güncel fiyat listesi ve özellikleri

Alfa Romeo Giulia Yakıt Tüketimi Ne Kadar?

Volece ve Sprint versiyonlarıyla karşımıza çıkan Alfa Romeo Giulia yakıt tüketimi konusunda ideal bir özelliğe sahiptir. Giulia Sprint şehir içinde 8.2L yakıt harcarken, şehir dışındaysa 5.3L yakıt tüketiyor. Bu modelin ortalama yakıt tüketimiyse 6.4L’dir. Ayrıca olarak Giulia Veloce şehir içinde 8.7 yakıt tüketirken, şehir dışındaysa 5.8L’lik bir yakıt tüketimine sahiptir. Bu modelin yakıt tüketim ortalamasıysa 6.9L’dir.

Performans noktasında rakiplerine eş değer bir çizgi çizen Alfa Romeo Giulia; hız konusunda ideal bir performansa sahip! Alfa Romeo Giulia Sprint modelinin maksimum hız seviyesi 230 km olup; 0’dan 100 km’ye 6.6 saniyede çıkmaktadır. Alfa Romeo Giulia Voloce serisinin maksimum hı seviyesi 240 km iken; bu model 100 kilometreye 5.2 saniyede çıkmaktadır.

Alfa Romeo Giulia güncel fiyatları

Alfa Romeo Giulia Kampanyalı Fiyat Listesi

Tasarım özellikleriyle dikkatleri üzerine çeken Alfa Romeo Giulia; yeni nesil teknolojileri de içeriğinde barındırıyor. Kullanıcısına etkili bir sürüş deneyimi sunabilme kabiliyetine sahip olan Alfa Romeo Giulia; hafif bir malzemeden yapılması sayesinde hız konusunda üst düzeyde bir performans da ortaya koyuyor. Q2 ile Q4 sistemleriyle donatılan bu model; kendine özgü patentli teknolojilere de sahiptir.

İlginizi Çekebilir; Alfa Romeo Stelvo Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

IBS kablo kumandalı bir fren sistemine de sahip olan Giulia; güvenli sürüş deneyimiyle de dikkat çekici bir performans ortaya koyuyor. Şase alanı üzerinde gerçek zamanlı bir kontrol sistemini tasarımında barındıran Giulia; yeni nesil teknolojileri başarılı bir şekilde kullanma kabiliyetine sahip olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Bu arada Alfa Romeo Giulia kampanyalar da düzenleyen bir marka olarak ön plana çıkıyor. Alfa Romeo kampanyalı fiyat listesi ise aşağıdaki gibidir;

MarkaModelFiyat
Alfa RomeoGiulia 2.0 200hp Sprint RWD Benzinli AT 4×21.959.950
Alfa RomeoGiulia 2.0 280hp Veloce AWD Benzinli AT 4×42.114.950
Alfa RomeoGiulia 2.0 280hp Estrema AWD Benzinli AT 4X42.345.000
Alfa Romeo Giulia güncel fiyat listesi ve özellikleri nelerdi?


Alfa Romeo Giulia ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Tam anlamıyla İtalyan tasarımına sahip olan Giulia; gelişmiş sürücü destek sistemleriyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. 2. Seviye otonom sürüş kabiliyetine sahip olan bu model; yarı yarıya ağırlık dağılımına da sahip! Sürüş dinamiğinden taviz vermeden kusursuz bir denge oluşturmak konusunda iddialı olan Alfa Romeo Giulia; konfor konusunda da iddialı bir konumda yer alıyor.

Türkiye’de %90 ve üzerinde engeli bulananlar ÖTV’siz bir şekilde araç satın alabilmektedir. Şayet engellilik yüzde 40 ile 89 arasındaysa %26,3 oranında bir ÖTV indirimi gerçekleşmektedir. Dolayısıyla Alfa Romeo Giulia ÖTV indirimli fiyat listesi gündeme geldiği zaman, güncel fiyat listesi üzerinden yüzde 26,3 oranında bir indirimden söz edebiliriz. Bütün bu bilgiler ışığında Alfa Romeo Giulia ÖTV indirimli fiyat listesi aşağıdaki gibidir;

MarkaModelFiyat
Alfa RomeoGiulia 2.0 200hp Sprint RWD Benzinli AT 4×21,44448315 TL
Alfa RomeoGiulia 2.0 280hp Veloce AWD Benzinli AT 4×41,55871815 TL
Alfa RomeoGiulia 2.0 280hp Estrema AWD Benzinli AT 4X41,728265 TL

Araba piyasasının sürekli bir şekilde güncellendiğini biliyoruz. Bu durum doğal sonucu olarak size ilettiğimiz Alfa Romeo Giulia güncel fiyat listesi dönemsel olarak değişiklik göstermektedir.

Alfa Romeo Giulia nasıl bir araba?

Modern bir tasarıma sahip olan Alfa Romeo Giulia; hem iç hem de dış tasarımıyla dikkat çekici bir etkiye sahiptir. Yakıt ve performans noktasında bu aracın çok beğenildiğine dair yorumların sayısı bir hayli fazladır.

Alfa Romeo nasıl bir marka?

1910 yılına kadar uzanan bir tarihi geçmişe sahip olan Alfa Romeo; İtalyan tasarımıyla desteklenen bir araç markasıdır. 1986 yılından sonra Fiat ailesine dahil olan Alfa Romeo; bu tarihten sonra etkili bir gelişim sürecine dahil olmuştur.

Alfa Romeo Giulia kaç TL?

Araba piyasasındaki gelişmelerden Alfa Romeo Giulia modeli de etkilendi. 2022 Ekim ayı itibariyle Alfa Romeo Giulia modelinin fiyatı; 1.959.950 TL’dir.

Yorum yapın