Alfa Romeo alınır mı? Tüm Modeller ve Kullanıcı Yorumları ( 146, 147, 156, 159 )

Farklı ve özgün tasarımı ile her zaman gözleri üzerine çeken Alfa Romeo modeli, İtalya’da hala popülerliğini korumakta olan bir otomobildir. Ülkemizde ise pek tercih edilmese de aktif bir kullanıcı kitlesi mevcuttur. İtalyan otomobilleri arasında oldukça gösterişli olan Alfa Romeo 146, 147, 156, 159 modellerinin nasıl bir araç olduğunu sizler için tek tek anlatıyoruz.

Alfa Romeo 146 Alınır mı?

Alfa 145 ile hayal kırıklığı yaşayan firma, bir takım geliştirmeler yaparak 146 modelini ortaya sürdü. 1995 senesinde hayatımıza giren Alfa Rome 146 modeli ilgileri üzerine çekmeyi başarmıştır. Bu modellerinde Twin spark motorlarını sunan otomobil firması hem performans hem de kullanışlı olduğunu öne sürmüş ve kullanıcıların da ilgisini çekmeyi başarmıştır. Uzun ömürlü ve oldukça dayanıklı olan bu motor ile bu araç tamamen tanınmış ve kendini yollarda göstermeyi başarmıştır. 1996 yılında 2.0 16 valf motor seçenekleri ile üretime başlayan araç, performans konusunda oldukça güzel bir başarı sağlamıştır.

Alfa Romeo 146 Nasıl Bir Araç?

Alfa Romeo 146 modeli geniş bir aile otomobilidir. Tüm versiyonlarında elektrikli camlar, hidrolik direksiyon seçeneği, hava yastığı ve merkezi kilit özellikleri mevcuttur. Üretildiği yıla göre oldukça donanımlı olan bu araç ülkemizde pek yaygın olmasa da alınacak araçlar arasında yer almaktadır. Tercih edilmeme sebepleri arasında ise yedek parça bulma konusunda ki zorluk vardır. Kullanıcılar bu konu hakkında olumsuz yorum yapmaktadır ve çıkmacılardan parça bulduklarını dile getirmektedir. Yakıt tüketimi konusunda Alfa romeo 146 gayet makuldur. İç tasarım olarak genişliği , bagaj hacmi ve arka koltuklarda ki diz mesafesi günümüz otomobillerine göre hemen hemen aynıdır.

Alfa 146 merak edilenler

 • Tüm LPG sistemlerine uyumludur.
 • Yakıt tüketimi konusunda başarılıdır.
 • Performans konusunda üretim yılına göre gayet tatmin edicidir.
 • Kronik bir arızası bulunmamaktadır.

Almadan önce kesinlikle iyi bir kontrolden geçmelidir. Alfa Modellerinden anlayan ustalara göstermeniz ve komple ekspertiz yapmanız tavsiye edilmektedir. Bu model bir araçta olası bir yürür aksam arızalarının yüksek fiyatlarda masraf çıkartacağını unutmamanız gerekir.

Alfa Romeo 147 Alınır mı?

C Segment olan bu araç 2000 yılında 3 ve 5 kapılı versiyonları ile üretime başlandı. 2000 yıllında oldukça büyük bir yankı uyandıran bu model, 2004 yılında daha da geliştirilerek harika bir görünüme kavuştu. 2004 yılından itibaren her yıl daha da makyajlanarak 2010 yılına kadar üretimi devam eden Alfa 147 modeli görünümü ile her zaman farklılık sunan bir araç olmuştur.

Ülkemizde en çok kullanılan 1.6 motor seçeneği olmaktadır. 1.9litre dizel ve 2.0 litre benzinli motor seçenekleri ile kullanıcılara sunulan bu araç spor bir araç desek yeridir. Fiyat performans olarak hakkını veren bu otomobilde iç tasarım ve donanım özellikleri de tatminkar şekildedir.

En çok tercih edilen modellerin teknik bilgileri alttaki tabloda görülmektedir.

Benzinlik motor seçenekleriDizel motor seçenekleriSon Hız
1.6 TS: 1.6 litre 105 ps 104 beygir 140 nm tork atmosferik benzinli motor1.9 JTD 8 Valf: 1.9 litre 100 ps 99 beygir 200 nm tork turbo dizel motor Benzin:185km/s
Dizel: 183 km/s
2.0 TS: 2.0 litre 150 ps 148 beygir 181 nm tork atmosferik benzinli motor 1.9 JTD 16 Valf: 1.9 litre 140 ps 138 beygir 305 nm tork turbo dizel motorBenzin:208 km/s
Dizel: 206km/s
3.2 GTA: 3.2 litre 250 ps 247 beygir 300 nm tork atmosferik benzinli motor 1.9 JTD 16 Valf: 1.9 litre 170 ps 168 beygir 330 nm tork turbo dizel motor
Benzin:246 km/s
Dizel:215 km/s

Alfa Romeo 156 Alınır mı?

Rome 156 modeli tasarım olarak en fazla ilgi duyulan otomobiller arasında yer alır. Klasik ve hoş bir görüntü sunan 156 modeli, kullanıcılar tarafından beğenilen fakat bir takım olumsuz kullanıcı yorumları olan bir modeldir. Bu yorumlar arasında kesinlikle motor, şanzıman veya mekanik arızası hakkında bilgiler yer almaz. Daha çok trim sesleri gibi problemler olumsuz yorumlara neden olmaktadır.

1998 VE 2007 yılları arasında üretilmiş olan bu otomobil, 1.6 benzinli, 1.9 dizel motor ve 2.0litre benzinli motor seçenekleri ile üretilmiştir. 2.0litre olan modelini genellikle performans isteyen kullanıcılar tercih etmektedir Diğer versiyonlarda yakıt tüketimi olumlu sonuçlar vermektedir.

Alfa Romeo 156 donanım özellikleri nelerdir?

 • Isıtmalı koltuk özelliği mevcut
 • ABS ve ESP
 • Hız sabitleyici
 • Elektrikli aynalar ve camlar
 • Hız sabitleyici
 • Klima gibi birçok özellikleri mevcuttur.

Alfa Romeo 156 kronik arızaları

Alfa Romeo 156 modeli her ne kadar tasarım açısından beğenilse de kronik arızaları olan bir otomobildir. Kullanıcı yorumlarına baktığımız zaman birçok kullanıcının alttaki arızaları yaşadığını görüyoruz.

 • Benzin pompası arızası
 • Varyatör arızası
 • Yağ eksiltmesi
 • Kadran arızası
 • Trim seslerinin çok olması

Bu nedenle alfa romeo 156 satın almadan önce eski kullanıcıların yorumlarını almalı ve aldığınız zaman ise Alfa Romeo ustaları ile çalışmanız tavsiye edilir. Sadece Alfa modellerine çalışan servis ve ustalara herhangi bir arızadan dolayı götürdüğünüz de arıza kısa sürede çözülmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Yakıt Tankları

Alfa Romeo 159 Alınır mı?

Sert bir görünüm sunan Romeo 159 modeli günümüz de alınacak güzel otomobillerden birisidir. Tüm motor seçenekleri oldukça tatmin edici ve tercih edilecek araçlar arasında yer alır. Alfa romeo 159 nasıl bir araç diye soracak olursanız sizler için tek tek açıklayalım.

Fakat başta belirtmek isteriz ki 2020-2021 yılları arasında alınabilecek en güzel araçlar arasında yer alır. Servis problemi, yedek parça problemi kesinlikle bulunmamaktadır. Bu nedenle hem performans, hem spor bir görünüm isteyen kullanıcılara kesinlikle hitap eden bir araç modelidir.

Romeo motor seçenekleri

 • 1.8 litre benzin
 • 1.9 litre dizel
 • 1.9 litre benzin turbo
 • 2.4 litre dizel

Romeo 159 olumlu yönleri

D segmenti olan bu araç gerçek anlamda bir premium his uyandırmaktadır.

 • İç tasarım
 • Bagaj hacmi oldukça geniş
 • İç taraf oldukça geniş
 • Hoş tasarım
 • İç kısımda kullanılan malzeme çok kaliteli
 • Trim sesi yok
 • Ses yalıtımı oldukça yeterli
 • Yedek parça sıkıntısı yok

Alfa Romeo modeli günümüz 2021 yılında alınabilecek en iyi araçlardan birisidir. Hiç bir kronik arızası bulunmayan bu model de 2010 olmasına rağmen oldukça kaliteli bir araçtır. Uzun motor ömrü ve dayanıklı olması kullanıcıların tercih etmesini sağlamaktadır. Yolda dikkat çeken bir otomobilim olsun diyorsanız Romeo 159 modeli tam sizlere göre bir otomobildir.

Alfa Romeo 159 kullanıcı yorumları

7 yıldır Romeo 159 modelini kullanmaktayım. Caddelerde hem dikkat çeken , hem performans veren bir otomobil. Bugüne kadar yedek parça ve servis ağı konusunda hiç bir sorun yaşamadım. Son hız konusunda ibre sonu yapan bir otomobildir. Alfa 159 modelini hiçbir zaman satmayı düşünmedim. Uzun ömürlü, ön takım arızası vermeyen ve motor performansı konusunda yakıt tüketimi de az olan bir araçtır. Alacak olanlar ise tüm kontrolleri yaptırmalıdır. Yağ yakan, motoru benzinli olmasına rağmen dizel sesi veren araçlardan uzak durmanızı tavsiye ederim. Yedek parçası çok pahalı değil.

Alfa Romeo 159 kullanıcısı

Siz değerli kullanıcılarımız için tüm Alfa Romeo modellerini anlattık. Tüm meraklarınızı bu konumuzda giderebilir ve bu modelde merak ettiğiniz farklı konular varsa hemen altta yorum olarak yazabilirsiniz.

Alfa Romeo hangi ülkede üretiliyor?

Alfa Romeo nasıl bir marka?

Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen bir otomobil markası olan Alfa Romeo bir İtalyan otomobil markasıdır. İlk olarak Anonima Lombarda Fabbrica Automobili ismiyle 24 Haziran 1910’da Milano’da kurulmuştur.  Bu arada Alfa Romeo lisansı altında araç üreten ilk İtalyan otomobil üreticisi olarak da dikkatleri üzerine çekmektedir.  İlk Alfa Romeo otomobili 7 farklı motor seçeneğiyle sunma kabiliyetine sahipti. 1.000 dev/dakikada 10 hp üreten 4 silindirli 722 cc üniteye sahip olan bu model; daha sonraki süreçte geliştirildi. İlk başlarda yarış arabası motorları yapmaya başlayan ardından komple otomobil üretimine geçen Alfa Romeo; günümüz itibariyle dünya çapında bir marka olarak ön plana çıkmaktadır.

Alfa Romeo nasıl bir marka?

Alfa Romeo hangi motoru kullanıyor?

Güçlü bir motor yapısına sahip olan Alfa Romeo, değişken valf zamanlamalı 2,0 L ve 1,8 L turbo şarjlı dört silindirli Multi Air II direkt enjeksiyonlu motor kullanmaktadır. Yine bu uluslararası marka; değişken valf zamanlamalı 3,0 L Twin Spark V6 dahil olmak üzere çeşitli motorları araçlarında kullanıyor. 2005 yılı itibariyle 164 hp 2.0 L Multijet dizel motoru tanıtılan Alfa Romeo; farklı modellerinde bu motoru kullanmaya başladı. Bu motoru özellikle; Alfa Romeo Stelvio, Alfa Romeo Giulia ve Alfa Romeo Mito gibi bazı crossover araçlarda kullanan bu uluslararası marka, performans konusunda üst düzeyde bir etkiye sahiptir.

Alfa Romeo hangi motoru kullanıyor?

Alfa Romeo yedek parça bulunur mu?

Lüks bir İtalyan araba üreticisi konumunda yer alan Alfa Romeo, yedek parça temini konusunda herhangi bir sorunu bulunmayan bir markadır. Ülkemizde hem online ortamlarda hem de bayilerde rahatlıkla yedek parçasını bulabileceğiniz bu araç, çıkma olarak tabir edilen ikinci el yedek parça konusunda da alternatif seçenekler sunar. Ülkemizde yakın zamandan bu yana ünlenen Alfa Romeo; bir dizi otomobilin yanı sıra ticari araçlar, traktörler ve ticari araçlar üretiyor. Dolayısıyla kullanıcısının karşısına farklı alternatif seçeneklerle çıkan Alfa Romeo, yedek parça temini konusunda da sorunsuz bir markadır.

Alfa Romeo yedek parça bulunur mu?

Alfa Romeo ne kadar yakar?

Yakıt tüketimi konusunda biraz cimri olmayan Alfa Romeo, şehir içinde 100 kilometrede 11.4 litre yakan bir motorla desteklenir. Bu markanın şehir dışı yakıt tüketimi ortalamasının da 100 kilometrede 6.4 litre olduğunu ifade edebiliriz. Ancak Alfa Romeo’nun yakıt tüketimi söz konusu olduğu zaman modelden modele farklılıklardan söz edebiliriz. Mesela Alfa Romeo 159 100 kilometrede ortalama 7,1 litre yakıt tüketirken; Alfa Romeo Giulietta ortalama olarak 100 kilometrede 4 litre gibi bir yakıt tüketimine sahiptir. 60 litrelik bir depo kapasitesine sahip olan Alfa Romeo Giulietta; şehir içerisinde 100 kilometrelik mesafede 4,9 litre yakıt harcarken; bu tüketim miktarı şehir dışında 100 kilometrede 3,3 litreye kadar düşmektedir.

Alfa Romeo ne kadar yakar?

Alfa Romeo Türkiye kimin?

Dünyadaki en eski araba markaları arasında yer alan Alfa Romeo Türkiye’de Fiat bünyesinde yer alır. 1986 yılı itibariyle Fiat bünyesinde Türkiye pazarında yer almaya başlayan Alfa Romeo; son zamanların gözde markaları arasında yer alır. 1910 yılında İtalya Milano’da kurulan Alfa Romeo, özellikle yarış arabalarıyla ön plana çıkmıştır. Sonraki süreçte otomobil üretimine yoğunluk veren bu uluslararası marka ülkemizde de uzunca süreden bu yana faaliyet göstermektedir. Genel olarak lüks araçlarıyla dikkatleri üzerine çeken Alfa Romeo aynı zamanda performans konusunda da başarılı sayılabilecek modellerin adresi konumunda yer alır. Bu durum Alfa Romeo markasına ait modellerin ülkemizde tercih edilmesini de mümkün kılar.

Alfa Romeo Türkiye kimin?

Alfa Romeo hangi ülkede üretiliyor?

Mevcut nesil Alfa Romeo’lar, 1925’ten beri İtalya’da üretilmektedir. Bir İtalyan otomobil markası olan Alfa Romeo; uygun fiyatlı ve kullanımı kolay otomobiller üretmek isteyen bir yatırımcılar ekibi tarafından kurulmuştur. Bu marka 1910’dan beri otomobil üretiyor. Sonraki süreçte özellikle 1985 yılından sonra etkili bir düzeyde gelişim gösteren Alfa Romeo; geleneksel olarak V6 veya V8 motorları kullanmaktadır. Bu arada bazı modelleri 1.5 litrelik dört silindirli motora sahiptir. Günümüz itibariyle mevcut Alfa Romeo serisi; Giulia Quadrifoglio; Stelvio Quadrifoglio ve Giulietta modellerinden oluşmaktadır. Özetle İtalya’da üretimi yapılan bir uluslararası marka olan Alfa Romeo ülkemizde de ilgi görmektedir.

Yorum yapın