Lada Vega Alınır mı? Detay ve Kullanıcı Yorumları

Lada Vega modeli, samaradan sonra üretilmiş olan bir modeldir. Günümüz de artan araç fiyatları ile bu modele olan ilgi daha da artmıştır. Rusya üretimi olan bu araçların soğukta olan performansları gerçekten inanılmazdır. Cold start adı altında yani soğukta ilk marş ile çekilmiş olan videolarda -20 , -25 gibi derecelerde tek marş ile çalıştığını görmekteyiz. Lada vega aracını sizler için tek tek anlatıyoruz. Bu makalemiz de Lada vega nasıl bir araç?, Alınır mı? gibi sorularınıza cevap bulabileceksiniz.

Lada Vega Nasıl Bir Araç?

Uzun yıllardır dış görünüşü ile geri planda kalan bu araçlar, oldukça dayanıklı parçalardan üretilmiştir. Özellikle soğuk ülkelerde uzun yıllar sorunsuz şekilde hareket etmek için yollarda bol bol görülmektedir. Lada Vega aracını ülkemizde de görebilmek mümkündür. İç plastik aksamları oldukça sert plastikten oluşmaktadır. Sürüş konforu olarak yumuşak bir süspansiyona sahiptir. Araç seyir halinde iken içerisine ses almayan nadir eski model araçlar içerisinde yer alır. Lada vega arabasının birkaç farklı motor versiyonu vardır. Bunlar:

  • Lada VEGA HB 1.6 16V
  • Lada VEGA HB 1.5 8V
Lada VEGA HB 1.6 16VLada VEGA HB 1.5 8V
0-100 hızlanma değeri 12 sn0-100 hızlanma değeri 13.9 sn
Güç 67 KwGüç 58 Kw
Tork 131Tork 118
Yakıt Tüketim (Şehir İçi) 9.8 LTYakıt Tüketim (Şehir İçi) 8.9 LT
Yakıt Tüketim (Şehir Dışı) 6.3 LTYakıt Tüketim (Şehir Dışı) 5.2 LT

Vega 1.6 16V olan motor versiyonları 1.5 e göre geliştirilmiş olan sürümdür. Bu modelde bir takım motor geliştirilmeleri yapılmış ve hararet gibi birçok arıza ortadan kalkmıştır. Birçok 1.5 8V sahipleri araçlarının hararet sıkıntısı olduğunu ve 1.6 modelinde bir problem ile karşılaşmadıklarını dile getirmektedir. Bu yüzden Lada VEGA aracı alırken 1.6 16v tercih edilmesinde fayda vardır. Sedan , HB ve SW kasa tipleri ile piyasaya sürülen bu modeller ülkemizde satılmaktadır ve fiyatlarına göre oldukça düşük kilometrededirler.

Lada Vega Alınır mı?

Lada VEGA aracı ülkemizde alınabilir araçlar arasında yer alır. Özellikle uygun fiyata çok eski araç almak istemeyenler için uygun bir seçenektir. 2000-2001-2002-2003-2004-2005-2006 model lada vega araçlarında klima ve abs gibi opsiyonlarda bulunabilmektedir. Bu araçları alırken dikkat etmeniz gereken yerlerden birisi ise 1.6 16V olan motor seçeneğini almanızdır. Tutulan model diye tabir edilen bu versiyonda herhangi bir kronik problem bulunmamaktadır.

Lada vega iç tasarımı oldukça sade, basit ve kullanışlıdır.

Lada marka araçlar satın aldığınızda herhangi bir arıza durumunda da Lada’dan anlayan ustalara gitmeniz gerekmektedir. Motor yapısı aynı segment araçlara göre daha fazla karışık olduğu için doğru ustaya götürmeniz aracınız için en iyi seçenektir. VEGA araçları şuan itibari ile ülkemiz de uygun fiyatlara alınabilmektedir. En iyi olanak ise km’dir. Birçok otomobilde çok yüksek kilometreler varken bu araçlarda 60bin kmye sahip model bulmak bile mümkün olmaktadır. İç tasarımı ve gösterge paneli oldukça basit ve kullanışlı bir yapıdadır.

Lada VEGA Kullanıcı Yorumları

2005 model Lada Vega kullanıcıyım. Almadan öne hararet sıkıntısı var diye çok kararsız kalmıştık. Fakat ustamızın inceleme sonrası aracı aldık ve sorunsuz olarak 5 yıl kullandık. Bizim modelde klima ve camlar otomatikti. Hararet problemi yoktu ve araç 98.000km ‘ de idi. Bu araçları alırken araçtan anlayan ustalara gidip inceletmeniz gerekir. Biz araçtan çok memnun kaldık. 5 sene sadece bakımlarını yaparak 60.000km yol yaptık. Vega aracımızın yakıt tüketimi oldukça azdı. Amortisörleri çok yumuşak. Sadece içerisinde trim sesleri biraz fazlaydı. Kışın en soğuk vakitlerinde bile tek marş yaparak aracı çalıştırabiliyorduk. Alacak olanlara tavsiye etmekteyim.

Lada vega sürücüsü

Lada VEGA nasıl araba diyenlere özel hazırladığımız bu makale umarım yardımcı olmuştur. Lada vega yedek parçası ve işciliği uygun fiyatlarda yapılabilmektedir. Yedek parçasının sıfır üretimi hala mevcuttur ve bulunamayan parça yoktur. Lada vega aracını alırken dikkat etmeniz gereken tek husus ise araçtan anlayan bir ustaya veya servise gitmenizdir. Aracın yağ yakıp yakmadığını. Lada ve vega conta testini ve değişen boya gibi durumları öğrenerek adım atabilirsiniz.

Yorum yapın