60.000 TL’ye kadar alınabilecek arabalar

2022 yılında ikinci ellerinde oldukça fazla arttığı  şu günlerde binlerce kişi ikinci el araba arayışına girmiştir. Elindekini satan farklı model arayışına giriyor veya daha üst seviye bir araba almak için araştırmalara başlıyor. Bütçesi kısıtlı olan kişilere özel hazırladığımız bu sayfada bu paraya alınabilecek en iyi arabaları sıraladık.

[vurgu color=”#dd3333″]45.000 tl’ye hangi araçlar alınır?[/vurgu]

1: Hyundai Accent

2000 modeline kadar bu fiyat aralığında bulunabilmektedir. 1.3 ve 1.5 motor seçeneklerine sahiptir. Oldukça az yakan ve performans veren araçlardır. Kullanıcılar bu aracı aldıklarında görecekler ki parçası da oldukça ucuz ve kalitelidir. Sürüş keyfi ve ses yalıtımı oldukça iyidir. Tabi bu model bir arabadan da 2015 performansı içerisine girilmemelidir.

2:Skoda Felicia

Skoda kalitesini bilmeyen yoktur. Bu araçlara binenler daha farklı modelleri resmen unuturlar. Skoda’nın 2001 modeline kadar olan bu Felicia modeli, günümüz de birçok araçtan sağlam ve dayanıklı parçalara sahiptir. Özellikle modern kasası ile dikkat çekici bir araçtır. Herhangi bir servis sorunu veya parça sorunu yoktur. 50-60 bin liraya bile bulunabilmektedir. Bu modeller alman yapımıdır ve oldukça keyifli bir araçtır. Felicia Station seçenekleri de mevcuttur. Aile için birebirdir ve konforludur.

3:Fiat Stilo

Fiat üretimi olan bu stilo insanlar tarafından pek bilinmemektedir. Fakat bilinmez olduğu kötü olduğu anlamına da gelmemektedir. Aracın gerek iç tasarımı gerek dış tasarımı görenleri etkilemektedir. Yüksek motor gücü ile hız severlere hitap etmektedir. Hızın yanında güvenliği ve yol tutuşu da ekstra özellikleri arasındadır. 45-50  bin tl ye araba almak istiyorum diyenler bu aracı düşünebilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Tata İndica Alınır mı - Tata İndica Yorumları

4:Pevgeot 206:

Hem spor hem de tatlı bir duruşu olsun istiyorsanız 2005 modele kadar pevgeot 206 modelini bulabilirsiniz. Özellikle tek veya iki kişi araç kullananlar için birebirdir. Yakıt tüketimi, motor çekiş gücü ideal seviyededir. Yıllardır adından bahsettiren bir modeldir ve genç kişiler tarafından oldukça fazla tercih sebebidir. En önemli noktalarından birisi de modifiye çok yakışmaktadır.

5:Lada Vega

Rus üretimi olan bu araçlar 2006 modele kadar 40 bin tl civarı satılmaktadır. Km düşük araç arayanlar için çok özel bir arabadır. 2006 modelinde klima, 4 cam otomatik gibi özellikler bulunmaktadır. Özellikle bagajı çok geniştir. Parçaları Tofaş modelleri kadar ucuzdur. Ustası da memleketimiz de boldur. Lada vega aracına binmeyenler bu aracı sevmezler, fakat bindikten sonra tüm ön yargılar kırılmış olur. Ucuza kaliteli araba isteyenlere bu arabayı tavsiye ediyorum.

6:Renault Megane 1998 model

Renault kalitesini aramızda bilmeyen yoktur. Yılların eskitemediği bu araçları hala trafikte çokça görebilirsiniz. Her yerde karşımıza çıkarlar. Bu şekilde çok olmalarının sebebini tahmin edersiniz ki çok tutulan bir araç olmasıdır. Güvenliğine önem veren, konforuna önem veren kullanıcılar için tavsiye edilir. İzolasyon malzemeleri oldukça kalitelidir ve içine çok ses almazlar. Parça fiyatları uygun olmakla beraber güzel yurdumuzun her yerinde yüzlerce ustası da mevcuttur.

Yorum yapın