En İyi 4 Baskı Balata Markası ve Kullanıcı Yorumları

Araç motorundan gelen gücü iletmede rol oynayan baskı balata oldukça önemli bir parçadır. Baskı balata markası ne kadar iyi olursa araç o kadar iyi kavrama sağlamaktadır. Baskı balatada dikkat edilmesi gerekli olan bir takım kurallar yer alır. Dikkatli bir sürüş ile kaliteli bir baskı balata yıllarca sorunsuz şekilde sürücüye hizmet eder. Bunun için hangi markayı alacağınızı da bilmeniz gerekir. Bazı modelleri debriyaj pedalını çok sert yapıyorken bazı modellerde pedalı yumuşacık hale getirir. Araç sürücüleri de genel olarak yumuşak debriyaj pedalından hoşnut kalmaktadır. Yumuşak olması için baskı balatanın iyi olanını almak gerekir. Peki en iyi baskı balata markası hangisidir ?

En iyi baskı balata markası hangisi?

Baskı balata durumundan şikayetçiyseniz veya baskı değişim vakti geldi ise kaliteli bir markayı almanızı şiddetle tavsiye ederiz. Araç hızlanmasında ve tüketim gibi konularda baskı balataların görevi oldukça fazladır. Bu yüzden iyisini tercih etmek hem sürücü hem araç açısından en iyi olacaktır.

#1 Sachs Baskı Balata

ZF üretimi olan ve tamamen Alman üretimi olan Sachs baskı balatası, ülkemizde oldukça popüler bilinen bir üründür. Sachs debriyaj seti kullanıcı yorumlarına baktığımız zaman memnun olmayan kullanıcı yoktur. Birçok otomobilin orijinal ekipmanı olarak gelmektedir. Bu ürün diğer markalara göre kıyasla pahalıdır. Fakat fiyatının hakkını da oldukça fazla vermektedir. Sachs baskı balata nasıl diyenler için altta bir kullanıcı yorumu paylaşalım.

Sachs Baskı Balata Yorumları

Opel Astra aracıma 5 yıl önce Sachs marka baskı balata aldım. Diğer markalar oldukça ucuzdu fakat ustamın bu markayı tavsiye etmesi sonucunda taktık. Çok memnunum ve ilk gün ki kadar debriyaj pedalı yumuşacık. Aracınıza değer verenlerden ve konfora düşkün olanlardansanız bu baskı balata markasını kesinlikle önermekteyim. Sachs baskı balata ömrü ise ortalama 120bin km dediler fakat benim araç 150 bin km’ye geldi ama bir sorun yok.

SACHS KULLANICISI YORUMU

#2 LUK Baskı Balata

Almanya üretimi olan Luk markası 60 farklı alanda 40binden fazla ürün üretmekte olan bir yedek parça sağlayıcısıdır. Manuel ve otomatik birçok otomobilin orijinal yede parçasıdır. Onlarca otomobil markası fabrikasında LUK baskıları kullanılmaktadır. Luk baskı balata yorumlarına genel olarak baktığımız da parasının karşılığını veren bir ürün olarak görmekteyiz. Yüzlerce otomobil forumlarında bu baskı balata markasının ne kadar tercih edildiğini görebilirsiniz.

Luk Baskı Balata Yorumları

GOLF 4 aracımda pek bilinmeyen bir baskı balata kullanıyordum. Eski sahibi ucuz diye almış ve 1 sene kullandıktan sonra baskı balata kokusu gelmeye başlamıştı. Servis baskı balatanın yandığını ve değişmesi gerektiğini söyleyince LUK marka baskı balata takıldı. Aracı resmen tanıyamamıştım. Oldukça yumuşak bir debriyaj ve çok seri bir hızlanma söz konusu idi. Eski debriyaj trafikte çok yorarken LUK markasını hissetmiyorum bile. Kısaca alacak olanlara kesinlikle tavsiye edebilirim.

GOLF 4 LUK BASKI BALATA KULLANICISI

#3 VALEO Baskı Balata

Valeo markası Fransa’da kurulmuştur. Tüm otomobil markalarının tedarikçisidir ve birçok önemli projeleri bulunmaktadır. Ülkemizde sık sık gördüğümüz Valeo parçasını yüzbinlerce otomobil aktif olarak kullanmaktadır. Tüm yedek parçacılarda bu parçayı bulmak mümkündür. Valeo baskı balata fiyatları yukarıda ki ürünleri göre daha uygun olmaktadır. Fiyat uygunluğu sebebiyle çok sürücü tarafından tercih edilmektedir. Valeo baskı balata nasıl diyorsanız hemen bir kullanıcı yorumunu sizler ile paylaşalım.

VALEO Baskı Balata Yorumları

Valeo baskı balata Tofaş kullanıcısı olarak çok memnunum. Önceki baskı balatam 80.000 km yaptıktan sonra değiştiği için bu markayı tercih ettim. Önceki baskı balatada bazen vitesler geçmiyordu ve en ufak bir rampada baskı balata kokusu geliyordu. Durduğu zaman araç kalkarken titreme yapıyordu. Valeo markasını uzun süre kullanmama rağmen bu tür sorunları hiç yaşamadım.

TOFAŞ VALEO BASKI BALATA KULLANICISI

#4 MAPA Baskı Balata

Dünya çapında oldukça bilinen Mapa markası ülkemizin yerli üreticisindendir. İstanbul’da kurulmuş ve debriyaj sistemleri konusunda oldukça kaliteli yedek parça üretimi yapmaktadır. Mapa baskı balatası günümüz de birçok otomobilde kullanılmaktadır. Fiyat performans açısından son derece kaliteli ve uzun ömürlü olan bu markanın binlerce olumlu yorumları bulunmaktadır. Mapa baskı balata fiyatları da diğer markalara göre ülkemizin üretimi olduğu için oldukça uygundur. Uygun fiyata çok kaliteli bir baskı balata seti almak istiyorsanız Mapa tam size göredir.

MAPA Baskı Balata Yorumları

Tofaş ve Lada Samara aracımda Mapa marka baskı balata kullanmaktayım. Birçok kullanıcı mapa nasıl diye sormaktalar. Öncelikle fiyatının uygun oluşu ve uzun ömürlü olması gerçekten güzel. 65 bin km şehir içi yol yapmama rağmen hala ilk gün ki kavramasında duruyor. Yokuşlarda kalkmada bir sorun çıkartmıyor. Baskı balata kokusu daha hiç gelmedi. Ustam ise daha 100.000 km’ye kadar dayanacağını söyleyince çok sevindim. Baskı balataya çok para vermeye Mapa varken bence gerek yok. Hem yerli malı hem de kaliteli. Daha ne olsun ?

TOFAŞ MAPA MARKA BASKI BALATA KULLANICISI

En iyi baskı balata markalarını kullanıcılar için bir araya getirdik. Baskı balata alırken dikkat etmeniz gerekenler arasında kaliteli markaları tercih etmeniz yeterli olacaktır. Burada yer alan markalar dünya çapında bilinen, kullanılan ve kullanıcı yorumu açısından oldukça yeterli olan markalardır. Bu gibi kaliteli ürünler aracın daha uzun km yapmasını ve sorunsuz bir şekilde hareket etmesini sağlamaktadır.

Orjinal baskı balata kaç km gider?

Orjinal baskı balata nasıl anlaşılır?

Baskı balatanın orijinal olduğunu satın aldığınız yedek parçacıdan aldığını etiketteki bilgilere bakarak öğrenilebilir. Bir de orijinal baskı balata aracınızla tam uyumlu olacaktır. Böylece aracınızda üst düzeyde bir performans elde etmeniz mümkün olacaktır. Baskı balatanın yapısı birkaç parçadan oluşmaktadır. Bu parçalar; sıkıştırma plakası, diyafram yayı, diyafram ve piston kolu vb. parçalardan oluşmaktadır. Her parçanın işlevi farklıdır ve tüm sistemde belirli bir rol oynar. Baskı balata aldığınız zaman, çalışmasını etkileyebilecek contalar ve yaylar gibi başka yardımcı bileşenler de vardır. Bu nedenle, yeni bir tane alırken, diğer parçalarla birlikte iyi çalışabilmeleri için bu bileşenlere de dikkat etmelisiniz. Ancak bu sayede bu parçadan istediğiniz performansı elde edebilirsiniz.

Orjinal baskı balata kaç km gider?

Orjinal baskı balata kaç km gider?

90 bin kilometre orijinal baskı balatalar için genel olarak biçilen ömürdür. Ancak bu tarz parçalar aracı kullandığınız yere ve kullanma biçiminize göre daha az sürede de yıpranabilmektedir. Burada sürüş alışkanlıkları kritik bir etkiye sahiptir. Böyle zamanlarda 20 bin kilometre hatta kimi zaman daha az mesafelerde dahi baskı balata yıpranabilmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında orijinal bir baskı balatanın kullanım ömrünün çok daha uzun olacağını rahatlıkla ifade edebiliriz. Tam da bu noktada baskı balata alacaksanız böyle zamanlarda orijinal bir ürün satın almaya dikkat etmek durumundasınız.

“En İyi 4 Baskı Balata Markası ve Kullanıcı Yorumları” üzerine bir yorum

  1. hyundai accent era VERDİ 1.5 dizel 2008 aracım için LUK marka baski balata aldım fraklı bi yedek parça satan yere sordum bu araca uymuyo gibi şeyler söyledi bu konuda bilgisi olan varmı sorun cikartirmi acaba

    Cevapla
Yorum yapın