Zf Şanzıman Tamiri ve Fiyatları

Zf şanzımanlar genellikle yüksek beygir gücüne sahip araçlarda kullanılmak üzere tasarlanan , üstün mühendislik ile donatılmış bir şanzımandır. Yüksek güç üreten otomobillerde yakıt tüketimi bakımından da oldukça güzel değerler sunan bir şanzıman tipidir. 230dan fazla üretim alanı bulunan şirket Almanya’da otomobil parça üreticileri arasında yer almaktadır. İlk zamanlarda uçak ( hava araçlarına ) dişliler üreten şirket, sonrasında kara taşıtlarına da şanzıman dişlileri üretmeye başladı. Zf şanzımanın ilk kullanıldığı araç 8hp gücünde bir otomobildi ve şanzıman sonrası zf ismi daha da duyulur hale gelmiştir.

Zf Şanzıman Tamiri

Zf şanzıman dünyada ismini duyurmuş markalardan birisidir. Zf şanzımanın bulunduğu araçlarda genellikle yüksek güve sahip araçlardır. Bu gibi araçlarda yüksek performansın yanında yakıt ekonomisi de sunan bu şanzıman tipinin tamiri profesyonel servisler tarafından yapılmalıdır. Zf şanzıman yağ değişimi , dişli değişimi ve bakımları daha önceden zf şanzımanlar ile alakalı çalışmalar yapmış olan kişilere bırakılmalıdır. Zf şanzıman arızalarında profesyonel destek almanız çok önemli olacaktır.

ZF şanzımanın Türkiye’ de bakım ve onarımlarını yaptığı servisler mevcuttur. Burada Zf üretici uzmanları tarafından bakım ve şanzıman tamiri işleri profesyonellik ile yapılmaktadır. Zf markalı şanzımana sahip araçlar için üretici uzmanlarından destek almak her zaman en iyi seçim olacaktır. ZF resmi sitesine giriş yaparak Türkiye’de bulunan servis ağlarını görebilir ve zf şanzıman tamiri için iletişime geçebilirsiniz. ZF şanzıman tamiri fiyatları için öncelikle şanzımanın incelenmesi ve arızanın tespit edilmesi gerekir. Bu süreçten sonra servis tarafından en doğru fiyata ulaşabilirsiniz.

Zf şanzıman kullanan araçlar

Zf şanzımanın birden fazla versiyonu bulunmaktadır.

  1. 8 ileri tam otomatik tork konvertörlü
  2. 9 ileri tork konvertörlü
  3. Çift kavramalı DCT ( Porsche markası bu şanzıman tipini aktif olarak kullanmaktadır )

Rolls Royce, Jaguar, Maserati, Jeep Grand Cherokee, Range Rover, Land Rover Discovery, Audi RS5 RS6 Q7, Alfa Romeo Giulia , BMW gibi birçok marka 8 ileri tork konvertörlü zf şanzıman tipini kullanmaktadır.

Honda CRV, Fiat 500x, Jeep Renegade gibi araçlar ise 9 ileri tork konvertörlü zf şanzıman versiyonunu kullanmaktadır.

8 ileri otomatik şanzımanı ile gerçek anlamda kaliteyi, güvenliği ve bir araya getirmiş olan Alman zf üreticileri, bu şanzıman tiplerini lüks denilecek bir çok araçlarda kullanmaktadır. Zf 8HP 8 ileri otomatik şanzıman geçişleri çok sessiz ve hissedilmeyecek derecededir. Bu yüzden oldukça tercih edilen modern bir şanzıman tipidir.

Yüksek performanslı araçlarda yakıt tüketimine dikkat eden kullanıcılara oldukça hitap eden bir şanzıman tipidir. Uzun yıllar dayanıklı olması, kronik şanzıman sorunlarının olmaması zf şanzımanı daha da cazibeli hale getirmektedir.

Zf şanzıman avantajları

Öncelikle zf şanzıman alınır mı diyorsanız kesinlikle alınır diyebiliriz.

Yüksek performanslı araçlarda sağlamış olduğu yakıt ekonomisi ile listenin başında tercih edileceğini söylemiştik. En çok beğenilen yönlerinden birisi ise vites geçiş anında vermiş olduğu hissiyattır. Bu şanzıman tipini kullanan birçok kullanıcı, verdiği hissiyatı çok beğenmekte ve performans araçları için vazgeçilmez bir şanzıman tipi olduğunu dile getirmektedir.

Yorum yapın