Teknik Bilgi 13.651 0

Yumuşak ve konforlu amortisör markaları

Bu konumuzda siz kullanıcılara amortisör markalarının hangisinin yumuşak, hangisinin sert süspansiyona sahip olduğunu anlatmak istedik. En  yumuşak ve en konforlu amortisörlerin faydaları veya en sert amortisörlerin faydalarından bahsedeceğiz.

Her kullanıcının araçlarında amortisör tercihi farklı olabilmektedir. Bazısı yumuşak amortisör tercih ederken bazısı da sert amortisörler tercih edebilmektedir.
Amortisörler yağlı ve gazlı olarak ikiye ayrılırlar. Hangi marka amortisörlerin, nasıl olduğunu ve özelliklerinin ne olduğunu altta görebilirsiniz.. Düzgün kullanımlarda tüm amortisörlerin ömrü oldukça fazladır.

En kaliteli amortisör markaları

Monroe: Yumuşaklık ve konfor için tercih edilir.( yumuşak amortisörler yol tutuşunu olumsuz yönde etkiler )

KYB: Spor kullanım ve yol tutuşu için oldukça güzel bir markadır. ( yol tutuşu ciddi anlamda olumlu yönde artar )

Tokico:Yol tutuşu ve spor kullanım isteyenlere özel kaliteli bir amortisördür. 

SACHSBirçok markanın orijinal ekipmanı arasında yer alır.Bu amortisörler uzun ömürlü ve yol tutuşu için tercih edilirler.

Yağlı amortisörler, gazlı amortisörlerden biraz farklıdır. Gazlılara göre daha yumuşaklardır. Fakat bu yumuşaklık her kadar konforlu gibi algılansa da beraberinde yol tutuşunu kötü etkilemektedir.Amortisörün yumuşak olması, konforu iyileştirir fakat yol tutuşunu da önemli oranda azaltır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   YERLİ OTOMOBİLE YAKINDAN BAKIŞ: TASARIM VE DİĞER TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Gazlı amortisörler ise her anlamda olumlu sonuçlar elde etmektedir. Yol tutuşu ve spor kullanım için tavsiye edilir. Uzun ömürlü olması ve yeni birçok markalarda gazlı amortisör kullanılması oldukça tercih sebebidir.


Aracınız yeni model ise kesinlikle amortisör değişimin de gazlı olanı tercih edebilirsiniz.
Eski model araç kullanıyorsanız da artık araç belli bir yaşa geldiğinden dolayı konforlu olanı, yani yağlı amortisörü seçmeniz daha yararlı olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Elektrikli arabalar ne kadar yakıyor?

Kullanıcıların amortisörler için sordukları sorular:

Maysan amortisörleri nasıl?

Türkiye’de amortisör üretimi yapan ilk firmadır. Bütçe dostu amortisör almak istiyorsanız bu amortisörleri tavsiye edebilirsiniz.

Monroe Amortisörleri nasıl?

Bu amortisörler oldukça yaygındır. Dünyanın her yerinde, birçok araçta kullanılmaktadır. Birçok üreticinin de orijinal ekipmanı arasında yer alır.

Sachs Amortisörleri nasıl?

Birçok araç, üretim hattından Sachs marka amortisörler ile çıkmaktadır. Yüksek düzey kaliteli malzemelerden üretilmiştir. Oldukça uzun ömürlü ve kaliteli bir amortisördür.

KYB Amortisörleri nasıl?

Birçok modifiye sever ve spor araç kullananların tercihidir.Spor araç yapımında kesinlikle KYB markasını araştırabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir