2023 Xiaomi Elektrikli Otomobil Fiyatları

Elektrikli otomobiller her geçen gün daha fazla marka tarafından üretilmeye devam ederken bir hareket de Xiaomi tarafından geldi. Xiaomi kurucu Lei Jun, elektrikli otomobil üreteceklerini söyledi. Ayrıca orta ve üst segment aralığında olacak bu otomobillerin fiyatları da resmen açıklandı. Xiaomi markasının çıkaracağı elektrikli otomobiller hakkında herhangi bir teknik bilgi olmasa da yıl sonunda canlı yayında açıklanacak ve satışa başlanacak.

Xiaomi Elektrikli Otomobillerin Öne Çıkan Özellikleri

11 yıldır sektörde oldukça geliştirmeler yapan Xiaomi şirketi, otomobillerde de aktiflik ve heyecan yaratarak ilk adımı attı. Üretilecek olan araçların ne zaman tanıtılacağını ve neler olabileceğinden bahsedildi.
Yıl sonu yapılacak olan etkinliklerde tanıtılacak olan bu araçlar sedan ve Suv olmak üzere kullanıcılara sunulacak.

Yıllardır uygun fiyatlı telefon ürünleri üreten markanın birçok farklı ürünleri de mevcut. Piyasa da fiyat performans ürünü diye tanınan bu markanın üreteceği araçların da oldukça popüler olacağı çok belli.

Xiaomi Elektrikli Otomobiller

Xiaomi elektrikli otomobil fiyatları 2023

Elektrikli otomobil denilince artık akıllara Xiaomi markası da gelecek. Otomobil üreteceklerini açıkladıktan hemen sonra büyük yandı uyandıran bu markanın ürettiği ürünlerin kalitesi herkes tarafından biliniyor. Elektrikli araç konusunda da aynı başarıya ulaşmaları pek mümkündür.

Xiaomi markasının üreteceği ilk elektrikli araçlar 30.000 – 50.000 $ aralığında olması planlanıyor gibisinden iddialar mevcut. Fiyatlara bakıldığı zaman gerçek anlamda uygun olduğu ortaya çıkıyor. Aracın da ilerleyen zamanlarda harika özelliklere sahip olduğunu görmeyi bekliyoruz. Kullanıcıların ise en çok merak ettiği şeylerden birisi Xiaomi elektrikli araç özellikleri neler olacak. Bunlarla ilgili bilgiler ilerleyen zamanlarda paylaşılacaktır diye umuyoruz.

Xiaomi Elektrikli Otomobili

Xiaomi Elektrikli Otomobil Teknolojileri

Xiaomi elektrikli otomobilleri, şirketin bir araba üretmeye yönelik ilk adımlarını attığı yeni nesil teknolojilerle desteklenen araçlardan oluşuyor. Bu otomobiller henüz prime time için tam olarak hazır olmasalar da elektrikli araçlarla ilgileniyorsanız ve işlerin nereye gittiğini merak ediyorsanız, Xiaomi elektrikli otomobilleri farklı bakış açısını sizlere kazandıracaktır. Xiaomi elektrikli otomobilleri, 7 Mayıs tarihinde Pekin’de düzenlenen bir etkinlikte resmi olarak tanıtıldıktan sonra dünya genelinde ses getirdi. Aracın kendine özgü özellikleri ve tasarım yapısı kısa süre içerisinde aracın ilgi odağı olmasını da mümkün kıldı. Bir de fiyat ile performans konusunda kullanıcı dostu seçenekler sunuyor olması; Xiaomi elektrikli otomobillerinin önemli artısı olarak karşımıza çıkıyor.

Xiaomi Elektrikli Otomobili 2023

Xiaomi Elektrikli Otomobillerinin Teknik Özellikleri

Muadillerine göre daha farklı bir tasarım özelliğine sahip olan Xiaomi elektrikli otomobilleri, ortalama 400 km menziliyle dikkatleri üzerine çekiyor. Tek şarjda uzun bir mesafe kat etmesi bu tür otomobillerin önemli bir artısı olarak karşımıza çıkıyor. Esasında Xiaomi zaten yıllardır elektrikli scooter satıyor. Bu nedenle bunun gibi küçük elektrikli araçlar yapma konusunda biraz tecrübesi vardı. Dolayısıyla Xiaomi elektrikli otomobilleri için bir altyapının bulunuyor olması; karşımıza performans konusunda başarılı olan bir aracı da çıkardı. Xiaomi Electric Car ismiyle2014 yılında kurulduktan sonra elektrikli otomobil piyasasında güçlü ve dinamik bir şekilde yer almak konusunda çalışmalarına başladı. Bu tarihten sonraki dönemde de hızlı bir gelişim sürecinin içerisinde yer aldı.

2023 Xiaomi Elektrikli Otomobili

Xiaomi Elektrikli Otomobillerin Öne Çıkan Özellikleri

Xiaomi elektrikli otomobilleri, Xiaomi tarafından tasarlanmış tamamen elektrikli bir otomobil olarak kısa süre içerisinde ün kazanmıştır. Genel görüntüsü itibariyle BMW X3 modeline benzer bir özelliğe sahip olan Xiaomi elektrikli otomobil;  4.924 mm uzunluğa kıyasla ve 1.813 mm genişlik ölçüsüne sahiptir.  Yeni elektrikli araç, toplam 200kW güç ve 5,5 saniyede 0-100km/s hızlanma süresi üreten iki elektrik motoruyla donatılan bu araç; azami hızı 180 km/s olan otomobil, şarj başına 400 kilometreye kadar çıkabiliyor. Dolayısıyla bu aracın performans konusunda etkili bir araç olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

Yorum yapın