Volvo XC60 Recharge Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Volvo XC60 Recharge fiyat listesi ve özellikleri söz konusu olduğu zaman farklı paket seçenekleri karşımıza çıkıyor! Binek araç modelleri arasında Volvo XC60 Recharge araçlar son günlerde teknik özellikleriyle ilgileri üzerine çekiyor. Premium-C segmentiyle piyasaya sürülen markanın araçlarının gövde tipi SUV model olarak biliniyor. Motor tipi özellikleri ise içten yanmalı standart olarak ön plana çıkar. Silindir hacmi araçların 1969 cc düzeyindeyken, silindir adedi 4’tür. Aracın alt serisi D4’tür. Donanım paketi ise momentum olarak bilinir.

Araç İsveç menşeili bir araç olup, 0 ile 100 km hızlanma değeri 8.4 saniyedir. Maksimum hız konforu aracın 205 km/s düzeyindedir. Maksimum tork özellikleri ise serinin araçlarının 400 nm düzeyindedir. Beygir gücü markanın araçlarının 190 HP’dir.  Şanzıman türü otomatik ve şanzıman kademesi 8 ileridir. Şanzıman özellikleri bakımından ise araçların ‘’Geartronic’’ özelliklerde olduğu bilinir.

Serinin araçlarının çekiş sistemi 4×4 olarak bilinirken, çekiş kontrol sistemi araçlarda bulunuyor. Çekiş kontrol özellikleri olarak virajda çekiş kontrolü, dinamik denge kontrolü, elektronik kalkış torku kontrolü araçlarda bulunmaktadır. Araçlar aynı zamanda arazi kabiliyeti bakımından da konforludur. Yerden yükseklik azami 230 mm, bagaj hacmi araçların 505 litredir.

Volvo XC60 Recharge Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Volvo XC60 Recharge Yakıt Tüketimi

Volvo XC60 Recharge araçların yakıt tipi dizeldir. Yakıt püskürtme sistemi araçların günümüzde ‘’Common Rail Direkt Enjeksiyon’’ özelliklerdedir. Besleme tipi araçların çift turbo özelliklere sahiptir. Yakıt kapasitesi 60 litredir. Karma yakıt tüketimi serinin araçlarında 5.2 litredir. Şehir içi yakıt tüketimi 6.3 ile 6.7 litre arasındadır. Şehir dışı yakıt tüketimi ise serinin araçlarının 4.2 ile 4.3 litre özelliklerindedir.

Karma emisyon araçların 136 g/km’dir. Uzunluk 4688 mm, genişlik 1902 mm, yükseklik ise 1658 mm’dir.  Jant çapı araçların 18 inçtir.  Janti tipi ise alaşımlıdır. Bluetooth telefon özelliklerini araçlar destekler. Aynı zamanda müzik aktarımı da mevcuttur. Koltuk sayısı 5 olup, koltuk döşeme sistemi araçların kumaştır.  Döşeme özellikleri bakımından markanın araçlarının Comfort- Tip ve 4 yöne elektrikli bel desteği ayarı mevcut düzeydedir. Ön yolcu koltuğu ayarı manueldir. Kol dayama sistemi mevcuttur.

Ön kol dayama sistemi de araçlarda mevcut olup, otomatik klima sistemleri araçlarda bulunur. İç dikiz aynası araçların otomatik kararandır. Yan dikiz aynaları elektriklidir. Aynı zamanda araçların ön yan ve arka yan camları da elektriklidir. Volvo Güncel Kampanyalı Fiyat Listesi için tıklayınız!

Volvo XC60 Recharge Kampanyalı Fiyat Listesi

Volvo XC60 Recharge Kampanyalı Fiyat Listesi

Kampanyalı fiyat listeleri oluşumunda günümüzde araçların donanım paketleri fiyatlar üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. LED far tipine sahip olan araçların otomatik far yükseklik ayarı gibi ekstra konforlu özellikleri mevcuttur. Diğer aydınlatma özellikleri olarak araçların LED gündüz farları, refakatçi aydınlatma geç sönme sistemleri bulunur. Direksiyon özellikleri incelendiğinde serinin araçlarının direksiyon simidi, müzik sistemi kumandalı tuşlar gibi özellikleri de mevcuttur. 

Park yardımı özellikleri bakımından ise arka park yardımcısı ve far sensörü araçlarda bulunur. Yokuş kalkış desteği, denge kontrol sistemi, ASC (Gelişmiş Denge Kontrolü) sistemleri mevcuttur. Yorgunluk tespit sistemi ve şerit takip sistemi araçlarda bulunuyor. Şerit koruma yardımcısı başta olmak üzere şeritten çıkma uyarısı gibi özellikler markanın araçlarında bulunan özelliklerden bazılarıdır. Volvo XC60 Recharge fiyat listesi ve özellikleri farklı paket tercihleri için;

MarkaModelFiyat
Volvo XC60 RechargePlug Hybrid- Benzin2.454.687TL
Volvo XC60 RechargeUltimate Bright2.641.982TL
Volvo XC60 RechargePolestar- Engineered2.866.743TL
Volvo XC60 Recharge Kampanyalı Fiyat Listesi
Volvo XC60 Recharge ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Volvo XC60 Recharge ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

ÖTV indirimi günümüzde araç satın alırken sürücülerin ödemesi gereken bir vergi türüdür. Açılımı Özel Tüketim Vergisi olup araçlarda ortalama olarak %60 ile %150 arasında etkili olmaktadır. Volvo XC60 Recharge marka araçların 1969 cc silindir hacmine sahip olduğu biliniyor. Silindir hacmi, aracın binek durumu ve fiyat listeleri ÖTV oranlarında doğrudan etkileyici bir öneme sahiptir. Serinin araçlarının ÖTV oranları %80 ile %150 arasında değişkenlik gösterir. Günümüzde bireylerin engel durumu olması durumunda ÖTV’den muaf olduğu biliniyor.

%90 ve üzeri engel durumu bulunan T.C. vatandaşları markanın araçlarını satın alırken hiçbir şekilde ÖTV ödemesi yapmazlar. Aynı zamanda %45 engel seviyesiyle %89 engel seviyesi bulunan vatandaşlarımızda %28 oranında ÖTV indiriminden faydalanma hakkına sahiptir. Markanın araçlarının KDV oranı ise %18’dir. Volvo XC60 Recharge fiyat listesi ve özellikleri ÖTV indirimiyle;

MarkaModelFiyat
Volvo XC60 RechargePlug Hybrid- Benzin1.865.765TL
Volvo XC60 RechargeUltimate Bright1.948.555TL
Volvo XC60 RechargePolestar- Engineered2.123.434TL
Volvo XC60 Recharge ÖTV İndirimli Fiyat Listesi
Yorum yapın