Volkswagen Touareg Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Volkswagen Touareg fiyat listesi ve özellikleri otomobil tutkunları tarafından hemen her zaman merak ediliyor. SUV model araçlar arasında teknik özellikleriyle ön plana çıkan araç markalarından birisi de günümüzde Volkswagen Touareg araçlardır. Serinin araçları günümüzde 5 koltuk sayısına sahiptir. Aynı zamanda kapı sayısı da araçların 5’tir. Güç ünitesi mimarisi araçların günümüzde PHEV özelliklere sahiptir. Touareg versiyon adıyla piyasaya sürülen araçların motor özellikleri R 3.0 V6 TSI düzeyindedir.

Elektrikli araç sınıfına sahip olmalarıyla ön plana çıkan serinin araçlarının sistem gücü 462 BG düzeyindedir. Ek olarak markanın araçlarının günümüzde 700 Nm sistem torku kapasitesi mevcut durumdadır. Elektrikli motor gücü markanın araçlarında 136 HP olarak ön plana çıkarken, güç özellikleri 316 BG düzeyindedir. Litre başına güç özellikleri araçlarda 113.5 bg/lt düzeyindedir. Tork özellikleri 450 Nm 1350- 5300 dev/dak özelliklerindedir. 

Motor düzeni araçların ön, boyuna şeklindedir.  Motor modeli EA839, motor hacmi ise serinin araçlarında 2995 cm3 düzeyinde olmasıyla ön plana çıkmayı başarıyor. Silindir adedi 6’dır.  Motor konfigürasyonu araçlarda V motor şeklindedir. Silindir çapı 84.5 düzeyinde olmasıyla ön plana çıkmayı araçlar başarıyor.

Volkswagen Touareg fiyat listesi ve özellikleri

Volkswagen Touareg Yakıt Tüketimi

Markanın araçlarının brüt batarya kapasitesi günümüzde 17.9 kWh düzeyindeyken, net batarya kapasitesi özellikleri 14.3 kWh düzeyindedir. Batarya teknolojisi olarak serinin araçlarının Lityum-İyon özelliklere sahip olduğu bilinmektedir. Elektrikle gidebilen menzil WLPT cinsinden 47 km’dir. Ortalama enerji tüketimi araçlarda günümüzde 24.4 kWh/100km düzeyindedir.  Ortalama enerji tüketimi NEDC türünden 19.5- 19.9 kWh/ 100 km olarak ön plana çıkmayı başarır.

Maksimum hız yalnızca elektrikli versiyonda 135 km/saat düzeyindedir. Elektrikli motor gücü markanın araçlarının günümüzde 136 BG, elektrikli motor torku ise araçların 400 Nm’dir. Motor düzeni olarak ise serinin araçlarının günümüzde Tranmisyona entegre elektrikli motor özelliklerine sahip olmasıyla biliniyor. Sistem gücü araçların 462 BG, sistem torku ise 700 Nm olarak ön plana çıkmaktadır.

Güç 340 BG, litre başına güç 113.5, silindir çapı 84,5 düzeyindedir. Sıkıştırma oranı araçlarda 11.2’dir. Silindir başına valf sayısı 4’tür. Motor yağı kapasitesi araçların 7.6 litredir. Valf yapısı ise araçların DOHC olarak ön plana çıkmaktadır. Motor aspirasyonu Turbo kompresör, Intercooler olarak ön plana çıkmayı başarmaktadır. Volkswagen Güncel Kampanyalı Fiyat Listesi 2023 için tıklayınız!

Volkswagen Touareg fiyat listesi ve özellikleri

Volkswagen Touareg Kampanyalı Fiyat Listesi

Kampanyalı fiyat listelerinin oluşumunda günümüzde rol oynayan en önemli faktörlerin başında donanım paketleri gelmektedir. Donanım paketinden paketine günümüzde araçların fiyatlarının farklılık gösterdiği biliniyor. Volkswagen Touareg araçlar günümüzde teknik özellikleriyle ve teknolojik özellikleriyle ilgileri üzerine çekmeyi başarmış araçlar olarak biliniyorlar. Elektrikli araçlar olmaları onları piyasada çevre dostu araçlar yapan en önemli özellikler arasındadır.

Aynı zamanda yakıt tasarrufu sunması da araçları günümüzde muhteşem kılan özelliklerden bazıları konumundadır.  Serinin araçlarında hız sabitleme sistemi, otomatik frenleme sistemi, ABS, ESC sistemleri günümüzde bulunmaktadır. Dijital klima sistemi ve koltuk dayama sistemi de araçlarda bulunan en önemli özellikler arasında ilk sırada yer almayı başarıyor. Motor sistemlerinde araçlarda partikül filtresi ve start-stop sistemi bulunmaktadır. Volkswagen Touareg fiyat listesi ve özellikleri Premium ve diğer versiyonlar için;

MarkaModelFiyat
Volkswagen TouaregPremium5.092.300TL
Volkswagen TouaregElegance5.092.300TL
Volkswagen TouaregR-Line5.249.400TL
Volkswagen Touareg Kampanyalı Fiyat Listesi
Volkswagen Touareg ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Volkswagen Touareg ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Ülkemizde elektrikli araçlara uygulanan ÖTV oranı %60 olarak belirlenmiştir. Benzinli araçlarda ise bu oran %80 ile %110 arasında farklılık gösterebiliyor. Volkswagen Touareg araçları günümüzde %90 engeli bulunan kişiler ÖTV’siz olarak satın alma avantajına sahiptirler. Otomobillerin KDV oranı ise günümüzde %18 olarak belirlenmiş durumdadır.

Ek olarak serinin araçlarını günümüzde %89’a kadar engeli bulunan kişilerde %27 ÖTV indirimli olarak satın alma imkanına sahip durumdadır. Hız sabitleme sistemi, süspansiyon sistemleri bulunmaktadır. Tavan yükü araçların 75 kg’dır. Frenli treyler yükü ise markanın araçlarının 3500 kg’dır.  Frensiz treyler yükü özellikleri ise 750 kg’dır.  Römork burun yükü 140 kg’dır. Uzunluk 4878 mm düzeyindedir. 1984 mm genişlik özelliklerine sahiptir. Volkswagen Touareg fiyat listesi ve özellikleri ÖTV indirimiyle birlikte;

MarkaModelFiyat
Volkswagen TouaregPremium4.355.550TL
Volkswagen TouaregElegance4.355.550TL
Volkswagen TouaregR-Line4.676.909TL
Volkswagen Touareg ÖTV İndirimli Fiyat Listesi
Yorum yapın