Volkswagen Tiguan Allspace Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Volkswagen Tiguan Allspace fiyat listesi ve özellikleri konusunda kapsamlı bilgilere bu yazımızda ulaşabilirsiniz. Volkswagen Tiguan Allspace araçlar son yıllarda en çok tercih edilen binek araçları olarak piyasada varlık gösteriyorlar. Markanın araçlarının silindir hacmi performansı incelendiğinde 1498 cc silindir hacmine sahip olduklarını gözlemleyebiliyoruz. Aynı zamanda serinin araçlarının günümüzde 150 HP dolaylarında beygir gücünün olduğu bilinmektedir.

Maksimum hız kapasitelerini incelediğimizde ise araçların 200 km/s hız tüketimine sahip olduğu bilinir. 0 ile 100 km hızlanma değerleri araçların 9.6 saniye olarak ölçülmüştür. Araçların uzunlukları 4728 mm, genişlikleri ise 1839 mm olarak ön plana çıkmaktadır. Yükseklik özelliklerini incelediğimizde ise serinin araçlarının yaklaşık olarak 1661 mm dolaylarında olduğu biliniyor.

Maksimum tork gücü araçların günümüzde 250 Nm olarak ön plana çıkarken, vites tipi ise araçların 7 ileri otomatik şanzıman seçeneğine sahiptir. Araçların boş ağırlık kapasitesi 1200 kg olarak ön plana çıkmaktadır.  Bagaj hacmi ise serinin araçlarının 760 litre olarak ölçülmüştür. Serinin araçlarında günümüzde teknolojik birçok özellik mevcuttur. Yokuş kalkış desteği ve hız sabitleme sistemleri araçların ön plana çıkan en önemli özellikleri olarak biliniyor.

Volkswagen Tiguan Allspace Fiyat Listesi ve Özellikleri

Volkswagen Tiguan Allspace Yakıt Tüketimi

Volkswagen Tiguan Allspace marka otomobiller her şeyden önce benzinli yakıt türüne sahip araçlar olarak ön plana çıkmayı başarıyor. Serinin araçlarının karma yakıt tüketimi 6.3 litre olarak ölçülmüş durumdadır. Şehir içi yakıt tüketimi ise bu süreçte 7.4 ile 7.5 arasındadır. Şehir dışı yakıt tüketimi performansları araştırıldığında ise araçların 5.4 ile 5.3 litre arasında yakıt tükettiklerini gözlemleyebiliyoruz.  Yakıt deposu araçların 60 litredir. Araçlarda günümüzde birçok farklı donanımsal özellik mevcut durumdadır.

16 inç alaşımlı jantlar başta olmak üzere kol dayama sistemi, navigasyon göstergesi, dikiz aynaları araçlarda vardır. Aynı zamanda araçlarda elektrikli cam sistemlerinin de olduğunu bilmekteyiz. Serinin araçların ABS sistemi başta olmak üzere ESC sistemi de mevcuttur. Bunun yanında multimedya ekran dokunmatik sistem araçlarda vardır. Ek olarak serinin araçlarının hoparlör sistemleri de çok gelişmiştir.

Yolculuk sırasında keyifli bir şekilde müzik dinleme keyfini bu araçlarda yaşayabilirsiniz. Araçların en önemli özelliği kör nokta uyarı sistemidir. Böylelikle bu özellik sayesinde istenmeyen kazaların önüne geçilebiliyor. Araçların yakıt tüketimi performansları donanım paketine bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Volkswagen Güncel Kampanyalı Fiyat Listesi 2023 için tıklayınız!

Volkswagen Tiguan Allspace Fiyat Listesi ve Özellikleri

Volkswagen Tiguan Allspace Kampanyalı Fiyat Listesi

Serinin araçlarının kampanyalı fiyat listesi sürücüler tarafından merak edilen konular arasında bulunuyor. Volkswagen Tiguan Allspace araçlar günümüzde performans özellikleriyle ön plana çıkan konforlu araçlar olarak bilinirler. Araçların 150 HP beygir gücüne sahip olduğu bilmekteyiz. Ek olarak serinin araçlarının 250 Nm maksimum tork kapasitesinin de olduğu bilinen detaylardan bazıları konumundadır.

Maksimum hız kapasitesi özellikleri incelendiğinde araçların 200 km/s düzeyinde olduğu biliniyor. Hız sabitleme sistemleri başta olmak üzere araçlarda birtakım farklı teknik özellikler ön plana çıkmaktadır. Her şeyden önce araçların güvenlik özellikleri üst seviyelerdedir. Ön ve arka koltuklarda hava yastığı sisteminin olduğu bilinen detaylar arasında ilk sırada yer almayı başarıyor. Araçlar yakıt dostu özellikleriyle ön plana çıkar. Volkswagen Tiguan Allspace fiyat listesi ve özellikleri farklı versiyonlar için;

MarkaModelFiyat
Volkswagen Tiguan AllspaceDSG Life1.148.100TL
Volkswagen Tiguan Allspace7 Koltuk DSG Life1.180.200TL
Volkswagen Tiguan AllspaceDSG Elegance1.305.300TL
Volkswagen Tiguan Allspace Fiyat Listesi ve Özellikleri
Volkswagen Tiguan Allspace ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Volkswagen Tiguan Allspace ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Markanın araçlarının ÖTV indiriminin oluşumunda günümüzde rol oynayan birçok farklı unsurun olduğu biliniyor. Silindir hacmi başta olmak üzere fiyat listesi ÖTV oranlarını etkileyen anahtar faktörler olarak ön plana çıkmaktadır. Serinin araçları piyasanın en donanımlı araçları olarak biliniyor. Aynı zamanda araçların ÖTV oranları günümüzde %80 ile %110 arasında değişiyor. KDV oranları ise araçların %18 olarak belirlenmiştir.

Total olarak araçların %98 ile %128 arasında değişen vergisi mevcuttur. Ülkemizde yaşayan ve %90 engel durumu bulunan T.C. vatandaşları araçları ÖTV muafiyetli olarak satın alma imkanına sahiptir. Böylelikle kişiler uygun fiyatlara araç satın alma fırsatlarına erişmiş oluyorlar. Serinin araçları sürücülere otoyollarda mükemmel bir sürüş deneyimi sunmasıyla fark yaratmayı başarıyor. Volkswagen Tiguan Allspace fiyat listesi ve özellikleri ÖTV ile birlikte;

MarkaModelFiyat
Volkswagen Tiguan AllspaceDSG Life987.977TL
Volkswagen Tiguan Allspace7 Koltuk DSG Life1.034.950TL
Volkswagen Tiguan AllspaceDSG Elegance1.189.993TL
Volkswagen Tiguan Allspace ÖTV İndirimli Fiyat Listesi
Yorum yapın