2022 TÜVTÜRK Kredi Kartı Geçerli mi ?

Araç kullanıcıları araçlarının muayene işlemlerini yaptırmak için TÜVTÜRK muayene istasyonlarına gitmekte ve gerekli şartları karşıladıkları zaman sıraya girip beklemektedir. Birçok kullanıcının merak ettiği sorulardan birisi ise araç muayene kredi kartı geçerli mi sorusu olmaktadır.

Araç muayene kredi kartı geçerli mi ?

Evet. TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarında kredi kartı ve banka kartı ile ödeme yapılabilmektedir.. 15 ocak 2021 tarihinde yapılan bir yenilik ile artık otomobil kullanıcıları Türkiye’nin her yerinde bulunan TÜVTÜRK istasyonlarına kredi kartı ile ödeme yapabilecektir. Uzun zamandır nakit olarak çalışan istasyonların kart ödemelerine geçiş yapması kullanıcılar tarafından oldukça hoş karşılanmıştır. TÜVTÜRK kart ile ödeme kolaylığı sayesinde banka kartı ve kredi kartınız ile kolaylıkla ödeme yapabiliyorsunuz.

TÜVTÜRK kredi kartı taksit oluyor mu?

TÜVTÜRK muayene istasyonlarında kredi kartı ile ödeme yaparken taksitlendirme işlemi yapılmamaktadır. Fakat ödeme yapıldıktan sonra banka uygulamasına giriş yaparak taksitlendirmenin aktif olup olmadığına bakabilirsiniz. Bu işlem banka tarafından yapılmakta ve ekstra bir bedel koyulabilmektedir.

TÜVTÜRK muayene temassız ödeme yapılıyor mu?

Hayır yapılmamaktadır. Temassız ödeme işlemi üst limiti 250 TL olduğu için şifreli giriş ile ödeme yapılmaktadır. Temassız kart limitleri banka tarafından 250 TL olarak belirlenmiştir ve üstü çekimlerinde hata vermektedir.

Araç muayenelerinde kredi kartı geçerli olması ciddi anlamda bir kolaylık getirmiştir. Günümüz 2021 yılında ortalama her kişide banka kartı ve kredi kartı bulunmakta ve insanlar yanlarında pek nakit taşımamaktadır. Bu yüzden muayene esnasında çıkan ödemelerin kredi kartı ve banka kartı ile yapılması kullanıcılar açısından oldukça hoş olmuştur.

TÜVTÜRK hangi kredi kartları geçerlidir ?

Mastercard, Visa ve TROY gibi kartlar geçerli olmaktadır. Bu kartlar ile dilediğiniz zaman araç muayene ücretini ödeyebilir ve işlemlere hemen başlayabilirsiniz. Sadece araç muayene istasyonlarında ödemeler nakit, kredi kartı ve banka kartları ile yapılmaktadır. İnternet sitesinden veya çağrı merkezinden kart ile ödeme olmamaktadır.

Yorum yapın