Tork Konvertörü Tamir Fiyatı 2023

Türbin , yani Tork konvertörü tamiri oldukça profesyonellik isteyen bir iş dalıdır. Konvertör tamiri kesinlikle uzman bir kişi tarafından yapılmalı ve tamir sonrası gerekli tüm kontrol ve ayarların sağlanması gereklidir. Ülkemizde tork konvertörü tamiri sık sık yapılmakta olan bir uygulamadır. Sıfır fiyatlarına bakıldığı zaman tamir ile arasında aşırı fiyat farkı oluştuğundan ötürü kullanıcılar türbin tamiri, tork konvertör tamiri yaptırmayı daha avantajlı bulmaktadır.

Tork Konvertör Tamir Fiyatı Ne Kadar?

Tork konvertör tamiri fiyatları, ustanın tecrübesine, firmanın kurumsallığına ve konvertördeki uygulanacak işe göre farklılık göstermektedir. Tork konvertörü içerisinde sprag, ring ve balata gibi parçaların değişmesine göre fiyatlar şekillenecektir.

4 ileri otomatik şanzımanlarda konvertör tamiri fiyatları ortalama olarak 2800-4000 TL , 5-6 vites konvertör tamiri ise 3000-200 TL arasında değişmektedir.

Marka ve Model Belirterek Aracınızın Tork Konvertör tamiri fiyatını yorum kısmından sorabilirsiniz.

YORUM YAP
Tork konvertörü baskı balata var mı?

Konvertör bütün parçalarına ayrıldıktan sonra uzman kişiler tarafından incelenir. Arızalı parçalar tespit edilir ve değiştirilir. Tork konvertör tamiri firması seçerken çok araştırmanız ve doğru ustayı bulmanız çok önemlidir. İşi bilmeyen bir kişiye gittiğiniz de masrafınız çok daha fazla artabilmektedir.

Tork konvertörü hangi araçlarda var?

Tork konvertörü baskı balata var mı?

Yağ basıncıyla ve tork katlanmasıyla çalışan Tork konvertöründe baskı balata bulunmaz. Ancak dişli frenleme sistemine benzer bir frenleme balataları bu tür sistemlerde kullanılmaktadır. Bunun nedeni, tork konvertörünün içinde hareketli parça bulunmaması ve bu nedenle herhangi bir baskı balatasının bulunmamasıdır. Tork konvertörü, sürtünme plakaları içeren bir debriyaj paketinden oluşur. Tork konvertöründeki sıvı, daha sonra motor hızında dönen bu diskleri yağlar. Bu, özellikle otoyolda çok hızlı sürerken vites değiştirirken aracın sürüş sırasında hızla hızlanmasını sağlar. Bu arada tork konvertörünün basınç yastığı görevi gören bir diyaframı vardır. Diyafram, tork konvertörü içindeki basıncı korumak için otomatik olarak ayarlanan bir hava yayı gibidir. Bu, aşırı tork durumlarını önler ve düzgün çalışmayı sağlamaya yardımcı olur.

Tork konvertörü baskı balata var mı?

Tork konvertörlü şanzıman yağı ne zaman değişir?

Şanzıman yağınızı her 40 bin kilometrede bir değiştirmelisiniz. Ayrıca sızıntı olup olmadığını kontrol etmeli ve bulursanız düzeltmelisiniz. Bunu kendiniz nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, yağınızı ve filtrenizi sizin için değiştirebilecek bir tamirciye götürmek en iyisidir. Aracınızı iyi durumda tutmak istiyorsanız, şanzıman yağını her 40 bin km’de bir veya sık kullanıyorsanız yılda bir kez değiştirmeniz gerekir. Bu Böylece aracınızdan istediğini performansı da elde edebilirsiniz. Şayet yap değişimini yapmazsanız aracınızın şanzımanına zarar verme ve garantisini geçersiz kılma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Bu da maliyetli hasarlarla karşılaşmanız anlamına gelir.

Tork konvertörlü şanzıman yağı ne zaman değişir?

Tork konvertörü hangi araçlarda var?

Farklı araçlar, farklı tipte tork konvertörlü farklı şanzıman tiplerine sahiptir. Bazı araçlarda, çalışmasının bir parçası olarak bir tork konvertörü kullanan bir otomatik şanzıman bulunur. Diğerleri manuel şanzımana sahiptir. Özellikle Hyundai ile Kia markasının hemen her modelinde bu tür sistemler yer almaktadır. Sonuç olarak günümüz itibariyle çoğu yeni araçta bir tork konvertörü bulunur. Çünkü bu, vitese geçmeden önce motordan güç beklemek zorunda kalmadan soğukken hızlı ve sorunsuz bir şekilde çalışmaya başlamalarına olanak tanır.

Tork Konvertörü Tamir Edilir mi ?

Tork konvertörü tamir edilebilir. Fakat tamir işi oldukça hassas ve uzmanlık gerektiren bir iştir. Tork konvertör tamirinde servis araştırması yapmalı ve profesyonel kişilerden destek almalısınız.

Tork Konvertör Tamiri Uzun Süre Dayanır mı ?

Tork konvertörü uzman bir servis tarafından yapıldığında uzun yıllar sorunsuzca dayanıklılık gösterir. Bu yüzden tamir işini uzman ellere bırakmanız da fayda vardır.

“Tork Konvertörü Tamir Fiyatı 2023” üzerine 47 yorum

Yorum yapın