Tata İndica Alınır mı – Tata İndica Yorumları

Hindistan üretimi olan Tata İndica aracı özelliklerini ve tata indica yorumlarını siz kullanıcılar için bir araya getirdik. Bu inceleme içerisinde 1.4 Basic , 1.4 Comfort , 1.4 TDI Comfort , 1.4 TDI Trend ve 1.4 TDI modellerine değineceğiz. Tata modeli ülkemizde pek yaygın olmasa da fiyatına göre binilecek otomobiller arasında yer almaktadır.

Tata indica 1.4 dizel alınır mı?

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

Tata İndica 1.4 dizel modelinin 50 ve 70 beygirlik iki motor seçeneği ülkemizde oldukça tercih edilmektedir. B segmenti olan bu araç 2005 yılında ülkemizde satılmaya başlanmıştı. 2005 ve 2009 yılları arasında oldukça fazla satışı yapılan bu araç ülkemizde 2014 yılında satışları durdurma kararı almıştır.

Araçtaki özellikler günümüzde ki birçok otomobile göre oldukça etkileyicidir. Fiyatlarına da göz atacak olursak tam bir fiyat performans ürünü olduğunu söylememiz gerekir. Hava yastığı, elektrikli ön camlar, ABS, klima gibi özellikleri ile Tata indica modelini tercih etmemek için bir sebep görülmemektedir. 1.4 benzinli ve 1.4 dizel motor seçenekleri mevcuttur.

Tata İndica Motor ÖzellikleriDeğer
Motor Hacmi1.4 LT
Maksimum Tork85
Maksimum Hız140
0-100 KM Hızlanma15 sn
Silindir Sayısı4
Valf Sayısı8
TurboVar

Tata İndica yakıt tüketimi de başarılı sonuçlar sunmaktadır. Bu aracı kullanan sürücüler ise 2021 yılı içerisinde yakıt bakımından memnun kaldıklarını da dile getirmektedir. Dizel ve benzinli iki versiyonunda hem hafif olması hem de motor hacminin küçük olması sebebiyle yakıt değerleri oldukça makul olmaktadır.

Tata İndica Yakıt tüketimi ne kadar?

Bu aracı satın alacak olan kullanıcılar ilk önce yakıt tüketimini merak etmektedir. 2021 yılına göre tüketim değerleri oldukça memnun edici bu aracın genel olarak tüketim değerlerini altta sizler için paylaştık.

Tata İndica 1.4 yakıt tüketimiLitre
Yakıt Tüketim (Şehir İçi)8.6 LT
Yakıt Tüketim (Şehir Dışı)5.2 LT
Yakıt Tüketim (Ortalama)6.6 LT
CO2 Salınımı176 g/km

Tata İndica Yorumları

Tata indica kullanıcı yorumlarına baktığımızda genel olarak bir memnunluk söz konusu. Bu aracı uzun yıllar boyunca kullanan birçok sürücü mevcut. Birçoğu da yakıt tüketiminden ve aracın genel performansından memnun. Sadece yedek parça konusunda bir tık pahalılık mevcut olduğunu ve bununda her zaman arıza çıkartmadığı için bir problem teşkil etmediğini dile getirmekteler.

2009 model tata 1.4 Basic model kullanıcısıyım. Aracın 2.sahibiyim ve yaklaşık olarak 7 senedir kullanmaktayım. Genel bakımlar hariç hiç bir arıza açmadı. Sadece yağ bakımları ve normal ağır bakımına götürdüm. İç hacmi ve konsol olarak beni tatmin eden bir araç. Aldığım fiyattan ötürü de tüm isteklerimi karşılayan İndica modeli için herhangi olumsuz bir söylemim yok. Aile için almıştım ve iç hacmi de 4 kişilik bir aile için yeterli. Yakıt tüketimi olarak oldukça az yakıyor. Ayrıca motorun ufak olmasından ötürü maksimum 135 km hızlara çıkabiliyorum. Bu yüzden sollamalarda oldukça zorluk çekiyorum. Fakat 2021 yılı için tata indica fiyatları oldukça uygun ve alacak olanlara da kesinlikle tavsiye etmekteyim.

TATA 2009 Model Sürücüsü

Kısacası Tata kronik arıza olarak diyebilecek pek birşey yoktur. Oldukça sevilen ve yedek parça konusunda da zorluk çekilmeyecek otomobiller arasında yer alır. Tata kullanıcıları genel anlamda memnun ve tavsiyelerde bulunarak bu fiyata alınacak araçlar arasında olduğunu defalarca dile getirmiştir.

Puan ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.