Subap Lastiği Değişimi Fiyatı Ne Kadar? İşçilik ve Değişim Ücretleri

Oto sanayi de veya yetkili servisler de subap lastiği değişim fiyatları ne kadar ? 2022 yılı içerisinde motorda önemli rol oynayan subap lastiği değişimi kaç TL ? gibi bilgileri bu konunun altında bulabilirsiniz

Subap lastiği motorda oldukça önemli bir parçadır. Bu parçanın yırtılması durumunda yağ kaçakları meydana gelecek ve bu durum böyle devam ettiği taktirde farklı arızalara yol açacaktır. Subap lastiklerine motor üst kapağı söküldüğü zaman ulaşılmaktadır. Kapak söküldüğünde karşımıza subaplar ve subap lastikleri görülmektedir.

Subap lastiklerinin ortalama ömrü 5 yıldır. Yan sanayi subap lastiklerinde bu süre daha da azalmaktadır. Subap lastiklerinde ki aşınmalar ve yırtılmalar sonucunda araçta yağ kaçağı başlar. Ustaya gittiğiniz de ise direkt bu araç yağ yakıyor denilerek motorun arızalı olduğu söylenebilir. Birçok kullanıcı bu şekilde kandırılarak büyük masraflar ile karşı karşıya kalmaktadır.

Subap Lastiği Değişimi Fiyatı Ne Kadar?

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

Subap lastiği takım halinde satılan bir plastik türüdür. Tofaş, Lada, Renault gibi araçların subap lastik takım fiyatları ortalama olarak 150 – 200 TL olmaktadır. Diğer üst segment araçlarda ise ( BMW, Mercedes, Audi vs ) subap lastikleri takım olarak 500- 600 lira arasında olmaktadır.

Subap Lastiği Değişimi İşçilik Fiyatı Ne Kadar ?

Subap lastiği fiyatları ucuz olsa da önemli olan işçilik kısmıdır. Ufacık bir parça olan subap lastiklerinin değişimi için motor üst kapağı sökülmektedir. Bu da oldukça hassas ve titizlik gerektiren bir iştir. Üst kapak sökülecek , gerekli görülürse taşlama yapılacak ve geri takılacak. Bu konuda her zaman güvenilir ustalara danışmanız da fayda vardır.

Subap lastiği değişimi işçilik fiyatları :

 • Tofaş ( Şahin, Doğan, Kartal ) subap lastiği değişimi işçilik fiyatı : 2500 TL
 • Lada ( Samara, Vega, Niva ) subap lastiği değişimi işçilik fiyatı: 2800 TL
 • Mercedes 190e, 200e, 230e subap lastiği değişimi işçilik fiyatı: 4500 TL
 • Opel astra g subap lastiği değişimi fiyatı: 4000 TL
 • Tempra subap lastiği değişimi fiyatı: 2900 TL
 • Mazda 323 subap lastikleri değişimi fiyatı: 3500 TL

Aracınızın subap lastiği değişim fiyatını merak ediyorsanız yorum kısmında marka ve model belirterek en kısa süre de fiyatı öğrenebilirsiniz.

5/5

“Subap Lastiği Değişimi Fiyatı Ne Kadar? İşçilik ve Değişim Ücretleri” üzerine 2 yorum

 1. Ozan D. dedi ki:

  Merhaba aracım motor yağına şu karıştırdığı söylendi. 20 25 bin maliyet çıkardılar. Sorun subop lastiği olabilir mi ? Fiyatı nedir? Aracim skoda fabia 2003 1.4 mpi

  1. OTO Ayar dedi ki:

   Belirtilen fiyat komple rektefiye için verilmiş olmalı. Subap lastiği olma ihtimali de olabilir tabi ki. Bu yüzden detaylıca bir inceleme yapmalı ve sonrasında karar verilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.