Ehliyet 504 0

Resmi Direksiyon Dersi Eğitimi Kaç Saattir?

Ehliyet alacak adayın resmi olarak sunulan direksiyon derslerine katılması oldukça faydalı ve başarı oranı konusunda çok önemli bir konudur. Direksiyon sınavına girmeyen adaylar tam anlamı ile sınava hazır olamamakta ve başarısızlık oranı da artabilmektedir. Özellikle sınav gününde yaşanılan heyecanın önüne geçebilmek için resmi olarak verilen direksiyon ders eğitimlerini almanızı tavsiye ediyoruz. Sürücü kursuna direksiyon eğitiminin kaç saat olduğunu sormalısınız. İlk defa ehliyet alacaklar için direksiyon eğitimi ders saatleri ne kadar ?

Direksiyon dersi saatleri almak istediğiniz ehliyet sınıfına göre değişebilmektedir.

Direksiyon dersi kaç saat sürer ?

a) “M”, “A1”, “A2”, “A (24 yaşını doldurup iki yıllık deneyim şartı aranmayan)” ve “B1” sınıfı sertifikalar için 12 saat,

b) “A” sınıfı sertifikalar için 6 saat,

c) “B” sınıfı sertifikalar için 14 saat,

ç) “D1” sınıfı sertifikalar için 7 saat,

d) “D” sınıfı sertifikalar için 14 saat,

e) “C1” sınıfı sertifikalar için 10 saat,

f) “C” sınıfı sertifikalar için 20 saat,

g) “BE”, “C1E”, “CE”, “D1E” ve “DE” sınıfı sertifikalar için 6 saat,

ğ) “F” sınıfı sertifikalar için 12 saattir.

Adaylar yönetmeliğe göre 40 dakika araç sürer ve 10 dakika istirahat eder. Toplamda 50 dakikalık ders sürecinin 40 dakikasını eğitim sürecinde tamamlaması gerekir.

Direksiyon eğitimlerini tamamen almak ve kendinizi vermek oldukça önemlidir. Hem başarı oranınız artar hem de sınav sırasında ki heyecanı yenmiş olursunuz. Bu yüzden sürücü kurslarının direksiyon sınavı uygulamalarına katılarak sizde başarılı olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir