Resmi Direksiyon Dersi Eğitimi Kaç Saattir?

Ehliyet alacak adayın resmi olarak sunulan direksiyon derslerine katılması oldukça faydalı ve başarı oranı konusunda çok önemli bir konudur. Direksiyon sınavına girmeyen adaylar tam anlamı ile sınava hazır olamamakta ve başarısızlık oranı da artabilmektedir. Özellikle sınav gününde yaşanılan heyecanın önüne geçebilmek için resmi olarak verilen direksiyon ders eğitimlerini almanızı tavsiye ediyoruz. Sürücü kursuna direksiyon eğitiminin kaç saat olduğunu sormalısınız. İlk defa ehliyet alacaklar için direksiyon eğitimi ders saatleri ne kadar ?

Direksiyon dersi saatleri almak istediğiniz ehliyet sınıfına göre değişebilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR   Sürücü Kursu Ehliyet Fiyatları 2023 Yılında Ne Kadar? Güncel Fiyatlar

Direksiyon dersi kaç saat sürer ?

a) “M”, “A1”, “A2”, “A (24 yaşını doldurup iki yıllık deneyim şartı aranmayan)” ve “B1” sınıfı sertifikalar için 12 saat,

b) “A” sınıfı sertifikalar için 6 saat,

c) “B” sınıfı sertifikalar için 14 saat,

ç) “D1” sınıfı sertifikalar için 7 saat,

d) “D” sınıfı sertifikalar için 14 saat,

e) “C1” sınıfı sertifikalar için 10 saat,

f) “C” sınıfı sertifikalar için 20 saat,

g) “BE”, “C1E”, “CE”, “D1E” ve “DE” sınıfı sertifikalar için 6 saat,

ğ) “F” sınıfı sertifikalar için 12 saattir.

Adaylar yönetmeliğe göre 40 dakika araç sürer ve 10 dakika istirahat eder. Toplamda 50 dakikalık ders sürecinin 40 dakikasını eğitim sürecinde tamamlaması gerekir.

Direksiyon eğitimlerini tamamen almak ve kendinizi vermek oldukça önemlidir. Hem başarı oranınız artar hem de sınav sırasında ki heyecanı yenmiş olursunuz. Bu yüzden sürücü kurslarının direksiyon sınavı uygulamalarına katılarak sizde başarılı olabilirsiniz.

1 saat direksiyon dersi ne kadar?
1 saat direksiyon dersi ne kadar?

1 direksiyon dersi kaç saat?

Direksiyon dersinin süresi ve kaç saat olacağı almayı istediğiniz derse göre değişiklik gösterecektir. D sınıfı ya da B sınıfı ehliyet alacaksanız 14 derslik bir direksiyon dersi kurusuna gidersiniz. Şayet M, A1 ya da A2 ile F sınıfı ehliyet olacaksanız 12 saatlik bir derse devam etmelisiniz. Bununla birlikte C1 sınıfı ehliyet alacaksanız bu süre 10 saattir. Bir de D1 sınıfı için ders saati toplamda 7’dir. Direksiyon dersi, daha güvenli bir şekilde araç kullanmayı öğrenmek isteyenlerin devam ettikleri derstir. Bu dersler, sürüş sınavını ilk kez geçmek isteyenler için idealdir. Direksiyon dersleri; ihtiyaçlarınıza ve sürüş deneyimi seviyenize göre düzenlenecektir. Böylece kendi hızınızda öğrenebilir ve sınava hazır olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

1 direksiyon dersi kaç saat?
1 direksiyon dersi kaç saat?

1 saat direksiyon dersi ne kadar?

Direksiyon dersi, pratik sürüş testinizi geçmeden önce bilmeniz gereken temel becerileri ve yol becerilerini öğretecek olan tam nitelikli sürücü eğitmenlerimizden biriyle bir saatlik bir derstir. Şayet güvenli araba kullanmayı öğrenmek istiyorsanız, ihtiyaçlarınıza ve gereksinimlerinize göre bir kursa devam etmelisiniz. 2023 yılı itibariyle direksiyon dersi fiyatları aşağıdaki gibidir;

Araç tipi, saati ve ders ücreti Fiyat aralığı
Otomatik vites direksiyon dersi 1 saat fiyatı 250 – 300 TL
Düz vites direksiyon dersi 1 saat fiyatı 250 – 300 TL
10 saat otomatik vites ders paket fiyatı 2500 – 3000 TL
Yorum yapın