Oto Anahtar Kopyalama Fiyatları Güncel 2022

Araçlarda anahtar kopyalama işlemleri günümüzde her marka ve model araca göre uyarlanabilmektedir. Araçların güvenliğini sağlayan bu anahtarlar, bazı durumlarda bozulabilmekte veya kaybolabilmektedir. Kırılan veya bozulan anahtarlar ile araç çalışmaz hale gelmektedir. Bazı durumlarda ise sadece kapılar açılmaz ve kullanıcı içeriye giremez. Bu gibi durumlarda ise anahtar kopyalama sanatı devreye girmektedir. Otomobilinizin anahtarı kaybolduğunda yenisini yaptırmak maksimum yarım saat sürebilmektedir. Ankara oto anahtar kopyalama fiyatları ve İstanbul oto anahtar kopyalama fiyatları arasında bazen farklılıklar oluşabilmektedir. İzmir, Adana ve Antalya gibi diğer tüm illerde de durum aynı olabilmektedir.

Anahtar kopyalama işleri servislerde de yapılmaktadır. Fakat fiyatlar çok yüksek olabilmektedir. Örnek olarak bir modelin serviste sunulan ücreti 5000 ₺ ise bunu oto anahtar hizmeti veren firmalar %25 daha uygun fiyatlara yapabilmektedirler.

Bu işlerle ilgili olarak hizmet vermekte olan oto kilitçileri mevcuttur. İstediğiniz tarzda anahtar kopyalama ve kumanda kopyalama işlemlerini çok kısa sürede yapabilmektedirler. Her işte olduğu gibi bu işte de profesyonellik çok önemlidir. Bu yüzden de birçok firma farklı fiyatlar verebilmektedir.

Araba anahtar kopyalama fiyatı 2022

Anahtar kopyalama fiyatlarını sizlere bir tablo halinde sunuyoruz. Fiyatlar bölgeden bölgeye değişiklik göstermekle beraber ortalama kopyalama fiyatlarıdır. Yedek anahtar yaptırma maliyeti şu şekildedir:

Araç markasıYedek Anahtar fiyatı
 Audi Q3125₺
Megane 2 anahtar kopyalama 160₺
Skoda Kodiaq Anahtar450₺
Skoda Fabia Anahtar250₺
Hyundai Accent Blue Orijinal Anahtar250
Kia Rio 450₺
Vw Tiguan Anahtar690₺
Renault Clio 5 Anahtar300₺
Audi A4 2010 Anahtar460₺
Bmw G30 Ekranlı Anahtar5500₺
Skoda Octavia 2016 Anahtar500₺
Ford Fiesta yedek Anahtar120₺
Peugeot 5008 Anahtar600
Dacia Duster Kart Anahtar750
2016 Volkswagen Polo Anahtar150
Hyunda Accent Yedek Anahtar Sustalı120
Nissan Navara Anahtar550
Porsche Panamera Anahtar Kopyalama
Araç anahtar kopyalama fiyatları

Anahtar kopyalama fiyatları yukarıda ki tabloda verilmektedir. Fiyatlar belirttiğimiz gibi değişkenlik gösterebilir. Otomobillerimizin güvenliğini sağlayan bu anahtarların bozulması durumunda kırılması durumunda oto çilingir hizmeti veren servisler ile iletişime geçmeniz gerekir. immobilizer var ise fiyatlar farklı çıkabilmektedir. İmmobilizer anahtar kopyalama işlemlerinde farklı çalışmalar yapıldığı için ve normal sisteme göre daha zor olduğu için fiyatlar bir tık daha yüksek olmaktadır.

Sustalı anahtar fiyatları

2022 yılı sustalı anahtar fiyatları araç ve modelline göre alttaki tabloda sıralanmıştır.

Fiat Egea sustalı anahtar fiyatı200₺
Renault Clio Sustalı anahtat fiyatı250₺
Vw Polo sustalı anahtar fiyatı270₺
Tofaş sustalı anahtar fiyatı150₺
Hyundai Accent sustalı anahtar150₺

Sustalı anahtar fiyatları ile ekranlı anahtar fiyatları arasında oldukça büyük farklar mevcuttur. Sustalı yapımı oldukça kolaydır ve fonksiyon olmadığı için uygun fiyattır. Fakat ekranlılarda bir çok fonksiyonel özellikler bulunduğu için yapımı maliyetli olmaktadır.

“Oto Anahtar Kopyalama Fiyatları Güncel 2022” üzerine 5 yorum

    • 2015 Forrd Kuga marka model aracınızın yedek anahtar çıkarma ücreti ortalama 500 – 750 tl arası fiyat çıkarır.

      Cevapla
Yorum yapın