Oto Anahtar Kopyalama Fiyatları Güncel 2023

Araçlarda anahtar kopyalama işlemleri günümüzde her marka ve model araca göre uyarlanabilmektedir. Araçların güvenliğini sağlayan bu anahtarlar, bazı durumlarda bozulabilmekte veya kaybolabilmektedir. Kırılan veya bozulan anahtarlar ile araç çalışmaz hale gelmektedir. Bazı durumlarda ise sadece kapılar açılmaz ve kullanıcı içeriye giremez. Bu gibi durumlarda ise anahtar kopyalama sanatı devreye girmektedir. Otomobilinizin anahtarı kaybolduğunda yenisini yaptırmak maksimum yarım saat sürebilmektedir. Ankara oto anahtar kopyalama fiyatları ve İstanbul oto anahtar kopyalama fiyatları arasında bazen farklılıklar oluşabilmektedir. İzmir, Adana ve Antalya gibi diğer tüm illerde de durum aynı olabilmektedir.

Anahtar kopyalama işleri servislerde de yapılmaktadır. Fakat fiyatlar çok yüksek olabilmektedir. Örnek olarak bir modelin serviste sunulan ücreti 15000 ₺ ise bunu oto anahtar hizmeti veren firmalar %25 daha uygun fiyatlara yapabilmektedirler.

Bu işlerle ilgili olarak hizmet vermekte olan oto kilitçileri mevcuttur. İstediğiniz tarzda anahtar kopyalama ve kumanda kopyalama işlemlerini çok kısa sürede yapabilmektedirler. Her işte olduğu gibi bu işte de profesyonellik çok önemlidir. Bu yüzden de birçok firma farklı fiyatlar verebilmektedir.

Araba anahtar kopyalama fiyatı 2023

Anahtar kopyalama fiyatlarını sizlere bir tablo halinde sunuyoruz. Fiyatlar bölgeden bölgeye değişiklik göstermekle beraber ortalama kopyalama fiyatlarıdır. Yedek anahtar yaptırma maliyeti şu şekildedir:

Araç markasıYedek Anahtar fiyatı
 Audi Q3525₺
Megane 2 anahtar kopyalama 460₺
Skoda Kodiaq Anahtar950₺
Skoda Fabia Anahtar750₺
Hyundai Accent Blue Orijinal Anahtar750
Kia Rio 950₺
Vw Tiguan Anahtar1190₺
Renault Clio 5 Anahtar900₺
Audi A4 2010 Anahtar960₺
Bmw G30 Ekranlı Anahtar15500₺
Skoda Octavia 2016 Anahtar1500₺
Ford Fiesta yedek Anahtar420₺
Peugeot 5008 Anahtar1600
Dacia Duster Kart Anahtar1750
2016 Volkswagen Polo Anahtar550
Hyunda Accent Yedek Anahtar Sustalı420
Nissan Navara Anahtar550
Porsche Panamera Anahtar Kopyalama10000
Araç anahtar kopyalama fiyatları

Anahtar kopyalama fiyatları yukarıda ki tabloda verilmektedir. Fiyatlar belirttiğimiz gibi değişkenlik gösterebilir. Otomobillerimizin güvenliğini sağlayan bu anahtarların bozulması durumunda kırılması durumunda oto çilingir hizmeti veren servisler ile iletişime geçmeniz gerekir. immobilizer var ise fiyatlar farklı çıkabilmektedir. İmmobilizer anahtar kopyalama işlemlerinde farklı çalışmalar yapıldığı için ve normal sisteme göre daha zor olduğu için fiyatlar bir tık daha yüksek olmaktadır.

Sustalı anahtar fiyatları

2023 yılı sustalı anahtar fiyatları araç ve modelline göre alttaki tabloda sıralanmıştır.

Fiat Egea sustalı anahtar fiyatı800₺
Renault Clio Sustalı anahtat fiyatı750₺
Vw Polo sustalı anahtar fiyatı770₺
Tofaş sustalı anahtar fiyatı550₺
Hyundai Accent sustalı anahtar550₺

Sustalı anahtar fiyatları ile ekranlı anahtar fiyatları arasında oldukça büyük farklar mevcuttur. Sustalı yapımı oldukça kolaydır ve fonksiyon olmadığı için uygun fiyattır. Fakat ekranlılarda bir çok fonksiyonel özellikler bulunduğu için yapımı maliyetli olmaktadır.

Anahtarsız çalışan araba nasıl çalıştırılır?

Anahtar kopyalamak ne kadar sürüyor?

Sanıldığının aksine anahtar kopyalanmak çok fazla uzun bir süre almaz. Şayet alanında uzman olan ve tecrübeli bir anahtarcıya giderseniz bu işlemi 15,20 saniyede yaptırırsınız. Bu araba anahtarlarında biraz daha farklıdır. Çünkü araba anahtarlarının kendine özgü birtakım kriterleri bulunmaktadır. Bundan dolayı deneyim sahibi bir anahtarcıya gittiğiniz zaman ortalama 10 dakika kadar bir süre içerisinde anahtarınız kopyalanacaktır. Bu işlem özellikle yeni nesil araçlarda daha güç bir süreci beraberinde getirmektedir. Kullandığınız arabanın türüne ve kopyanın ne kadar ayrıntılı olmasını istediğinize bağlıdır. Daha eski bir modele veya kullanılmış bir arabaya sahipseniz, o zaman beş dakika ile bir saat arasında sürebilir.

Anahtar kopyalamak ne kadar sürüyor?

İmmobilizer anahtar ne kadar?

İmmobilizer anahtar fiyatları aracın marka ve modeline bağlı olarak değişmektedir. Bir araçta İmmobilizer sistemi bulunmuyorsa 200 TL civarında bu anahtarı yaptırmanız mümkündür. Ancak araç İmmobilizer bulunan yeni nesil bir araçsa ortalama bin 500 TL ile 3 bin TL arasında bir rakam karşınıza çıkar. Bir immobilizer anahtarının fiyatı, karmaşıklığına ve cep telefonu uygulamaları aracılığıyla uzaktan kilit açma veya kilitleme gibi ek özellikler isteyip istemediğinize bağlıdır. Dolayısıyla bu tarz anahtarların fiyatları değişiklik göstermektedir.

İmmobilizer anahtar ne kadar?

Arabamın anahtarını kaybettim ne yapmalıyım?

Şayet aracınızın anahtarını kaybettiyseniz endişelenmeyin! Muhtemelen ustanız aracınızın kilit ve kontak yuvasına bakarak ona göre bir anahtar yapacaktır. Ancak u eski araçlar için geçerlidir. Eğer yeni nesil bir aracınız varsa ve İmmobilizer sistemine sahipseniz, sadece anahtar yaptırmakla iş bitmez! Bununla birlikte yeni yaptırdığınız anahtarın koduyla aracınızın kodu bir olmalıdır. Bunun için özel yazılım bilgisayar sistemleri kullanılmaktadır. Bu işlem ortalama yarım saat içerisinde çözülmektedir.  Öte yandan, çok sayıda düğmesi ve özelliği olan lüks bir aracınız varsa, daha uzun sürecektir çünkü daha yeni modeller için anahtarları kopyalarken tüm özelliklerin düzgün çalıştığından emin olmak açısından dikkate alınması gereken daha çok şey vardır.

Araba anahtarını kasko karşılar mı?

Araba anahtarını kasko karşılar mı?

Şayet kasko sözleşmenizin ek teminat kısmında anahtarın kaybolması ya da bozulmasına dair bir madde varsa böyle durumlarda kasko araba anahtarını karşılar. Yine çalınma halinde de sözleşmede madde varsa kasko bu masrafları da karşılamaktadır. Dolayısıyla bu tarz ödemelerde kritik etki, sözleşmenin detaylarında yer almaktadır. Genel olarak sigorta, yedek anahtar yapımı da dahil olmak üzere tüm hizmetlerimizi kapsar.  Bir şekilde araba anahtarının kaybolması veya çalınması durumunda mutlaka sigorta acentenizle iletişime geçmelisiniz. Böylece araba anahtarının masrafının karşılanıp karşılanmadığını daha isabetli bir şekilde öğrenebilirsiniz. Burada tamir işleminin de sorunsuz bir şekilde yapılıyor olmasına dikkat etmek durumundasınız.

Yedek anahtarsız araba alınmalı mı?

Yedek anahtarsız araba alınır mı?

Yedek anahtar bir araç satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli kriterler arasında yer alır. Çünkü yedek anahtarınızın varlığı kaskoda dahi işinize yarar. Araç satın alırken her iki anahtarı da almalısınız. Ayrıca aracınızı iki anahtarlar da çalıştırmalısınız. Böylece her iki anahtarın da araca ait olduğundan emin olursunuz. Sonuç olarak yedek anahtarı olmayan bir araba satın almak mümkündür, ancak bu önerilmez. Tek anahtarınızı kaybederseniz, kilitlerinizi yeniden kilitlemeniz gerekir ve bu süreç pahalı ve zaman alıcı olabilir. Ayrıca aracınızda immobilizer sistemi varsa onu da yeniden kodlatmanız gerekebilir. Bu da masraflı bir işlem olarak karşınıza çıkar. Bir de güvenlik sorunu var tabi. Aracınız için yedek anahtarınız yoksa, bayi veya üretici ile iletişime geçerek size bir tane göndermelerini istemeniz gerekecektir.

Yedek anahtarsız araba alınır mı?

Kırmızı kod anahtarı nedir?

Kırmızı kod anahtarı, doğru donanıma sahip birinin araçta kullanılmak üzere başka bir anahtarı programlamasını sağlayan özel bir anahtar türüdür. Bu, anahtarlarınızı kaybettiyseniz veya çaldırdıysanız ancak yeni anahtarlar için ödeme yapmak istemiyorsanız yararlı olabilir. Arabanızı satmayı planlıyorsanız ve satmadan önce erişim kodlarını değiştirmek istiyorsanız da bu anahtarları kullanabilirsiniz. Kırmız kod anahtarı, orijinal sahibi aracı satın aldıktan ve fabrika tarafından sağlanan anahtarları yeni arabasına uyacak şekilde yeniden programladıktan sonra bayi tarafından programlanan ekstra bir anahtardır. Bundan dolayıdır ki bir araç için kırmızı kod anahtarı kritik bir öneme sahiptir. Bu anahtar aracınızın olmazsa olmazıdır.

Kırmızı kod anahtarı nedir?

Anahtarsız çalışan araba nasıl çalıştırılır?

Anahtarsız çalışan arabalar ileri teknolojilerle desteklen araçlardır. Bu anahtarlar aynı zamanda araç sahiplerine konfor sunma etkisine de sahiptir. Anahtarsız çalışan arabalar; özel bir sensör yardımıyla çalışır. Siz araca yaklaştığınız zaman bu sensörler devreye girmektedir. Böylece kapının üzerinde yer alan buton vasıtasıyla aracınızın kapıları da açılacaktır. Bu da anahtarınızı hiçbir şekilde cebinizden çıkarmadan aracınıza girmenizi mümkün kılar. Sonuç olarak anahtarsız çalışan arabalar, konforlu bir kullanım konusunda üst düzeyde bir etkiye sahiptirler. Bu durumun doğal sonucu olarak her zaman en çok talep gören araçlar arasında yer alırlar.

“Oto Anahtar Kopyalama Fiyatları Güncel 2023” üzerine 8 yorum

  1. Kolay gelsin, 2016 Nissan Qashqai sustalı yedek anahtarım kayboldu. adet daha kopyalatma maliyeti nedir. Teşekkür ederim.

    Yanıtla
    • 2015 Forrd Kuga marka model aracınızın yedek anahtar çıkarma ücreti ortalama 500 – 750 tl arası fiyat çıkarır.

      Yanıtla
Yorum yapın