Opel Arıza İşaretleri ve Anlamları

Opel marka araçlarınızda seyir halinde iken veya durur vaziyette iken herhangi bir arıza ışığı yandı ise hiç durmadan servis ile iletişime geçmeniz büyük önem taşımaktadır. Her arıza ışığının bir anlamı mevcuttur. Bazı arıza ışıklarının ciddi bir anlamı olmasa da bazı durumlarda yanan arıza lambasının hemen çözüme kavuşturulmadığı zamanlarda ciddi masrafları olabilmektedir. Bu yüzden Opel arıza ışıklarını ciddiye almak ve gerekli müdahale için hızlı olunması sizleri büyük masraflardan kurtarabilir.

Opel Arıza İşaretleri

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

Opel Arıza lambasıOpel arıza kaynağı
Opel aracınız da bu arıza ışığı yandıysa, akünün zayıfladığını belirtir. Şarj dinamosunda oluşan bir arıza sonrası da bu akü ışığı yanabilmektedir. Opel Akü ışığı yanması durumunda hemen kontroller sağlanmalıdır.
Opel modellerinde bu uyarı ışığı belirdiyse motor kontrol edilmelidir. Opel corsa motor arıza lambasının ciddi sonuçları olabilir.
Opel araçlarında ki bu uyarı lambası, lastik basınç sensöründen gelen bir bildirimdir. Lastik basınçlarını tek tek kontrol etmeniz ve sonrasında sıfırlamanız gerekir. Opel astra sarı ünlem işareti birkaç farklı simge ile çıkabilmektedir.
Opel arıza lambalarıOpel Arıza kaynağı
Opel araçlarında çıkan bu uyarı lambası, güç aktarım sistemlerinde bir arıza olduğunu bildirmektedir.
Şanzıman sıcaklığının yükseldiğini gösteren opel arıza lambasıdır.
ABS arızası anlamına gelir.
Opel aracında ki fren sisteminde hidrolik sıvısının azaldığını gösterir.
Hava filtresi uyarı lambasıdır. Hava filtresinin kontrolleri gereklidir.

Opel Corsa Arıza İşaretleri ve Anlamları

Opel Corsa arıza işaretlerinin anlamlarını hemen öğrenmek için yukarıda ki tabloya göz atabilirsiniz. Arıza işaretlerinin anlamlarını bilmek otomobil sürücüsünün işini oldukça kolaylaştırır. Arıza ışığı yanıyorsa sebebini bilmek hem araç sürücüsünün rahatlatmakta hem de panik olmamasının önüne geçmektedir. Aşağıda ki tüm modellerde yanan arıza ışıklarının anlamları aynı olmaktadır.

Opel Corsa Sarı Anahtar İşareti Anlamı

Corsa araçlarında oldukça sık karşılaşılan bir arıza işaretidir. Birden fazla arızanın anlamını gösterebilmektedir. motor elektroniği kontrol lambasının yanma sebepleri arasında:

 • Turbo basınç sensörü
 • egr valfi arızası
 • katalitik konvertor arızası
 • manifold sensörü

Arızaları yer alabilmektedir. Sarı anahtar işaretini gördüğünüz andan itibaren gerekli tamir servisleri ile irtibaya geçmeniz tavsiye edilmektedir.

 • Opel Astra arıza lambaları
 • opel vectra 2004 arıza işaretleri
 • astra h gösterge ışıkları
 • Opel Zafira Arıza Lambası
 • Opel insignia Arıza Lambası
 • Opel GT Arıza Lambası
 • Opel vectra arıza lambaları
 • opel vectra c arıza işaretleri

Opel araçlarında bulunan arıza işaretleri ve anlamları konumuzda birçok arıza ışığının ne anlam taşıdığı hakkında bilgilendirme yaptık. Arıza ışıkları ve anlamları hakkında daha detaylı bilgi almak için yorum alanından soru sorabilirsiniz.

Puan ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.