Opel Arıza İşaretleri ve Anlamları

Opel marka araçlarınızda seyir halinde iken veya durur vaziyette iken herhangi bir arıza ışığı yandı ise hiç durmadan servis ile iletişime geçmeniz büyük önem taşımaktadır. Her arıza ışığının bir anlamı mevcuttur. Bazı arıza ışıklarının ciddi bir anlamı olmasa da bazı durumlarda yanan arıza lambasının hemen çözüme kavuşturulmadığı zamanlarda ciddi masrafları olabilmektedir. Bu yüzden Opel arıza ışıklarını ciddiye almak ve gerekli müdahale için hızlı olunması sizleri büyük masraflardan kurtarabilir.

Opel Arıza İşaretleri

Opel Arıza lambasıOpel arıza kaynağı
Opel aracınız da bu arıza ışığı yandıysa, akünün zayıfladığını belirtir. Şarj dinamosunda oluşan bir arıza sonrası da bu akü ışığı yanabilmektedir. Opel Akü ışığı yanması durumunda hemen kontroller sağlanmalıdır.
Opel modellerinde bu uyarı ışığı belirdiyse motor kontrol edilmelidir. Opel corsa motor arıza lambasının ciddi sonuçları olabilir.
Opel araçlarında ki bu uyarı lambası, lastik basınç sensöründen gelen bir bildirimdir. Lastik basınçlarını tek tek kontrol etmeniz ve sonrasında sıfırlamanız gerekir. Opel astra sarı ünlem işareti birkaç farklı simge ile çıkabilmektedir.
Opel arıza lambalarıOpel Arıza kaynağı
Opel araçlarında çıkan bu uyarı lambası, güç aktarım sistemlerinde bir arıza olduğunu bildirmektedir.
Şanzıman sıcaklığının yükseldiğini gösteren opel arıza lambasıdır.
ABS arızası anlamına gelir.
Opel aracında ki fren sisteminde hidrolik sıvısının azaldığını gösterir.
Hava filtresi uyarı lambasıdır. Hava filtresinin kontrolleri gereklidir.

Opel Corsa Arıza İşaretleri ve Anlamları

Opel Corsa arıza işaretlerinin anlamlarını hemen öğrenmek için yukarıda ki tabloya göz atabilirsiniz. Arıza işaretlerinin anlamlarını bilmek otomobil sürücüsünün işini oldukça kolaylaştırır. Arıza ışığı yanıyorsa sebebini bilmek hem araç sürücüsünün rahatlatmakta hem de panik olmamasının önüne geçmektedir. Aşağıda ki tüm modellerde yanan arıza ışıklarının anlamları aynı olmaktadır.

Opel Corsa Sarı Anahtar İşareti Anlamı

Corsa araçlarında oldukça sık karşılaşılan bir arıza işaretidir. Birden fazla arızanın anlamını gösterebilmektedir. motor elektroniği kontrol lambasının yanma sebepleri arasında:

 • Turbo basınç sensörü
 • egr valfi arızası
 • katalitik konvertor arızası
 • manifold sensörü

Arızaları yer alabilmektedir. Sarı anahtar işaretini gördüğünüz andan itibaren gerekli tamir servisleri ile irtibaya geçmeniz tavsiye edilmektedir.

 • Opel Astra arıza lambaları
 • opel vectra 2004 arıza işaretleri
 • astra h gösterge ışıkları
 • Opel Zafira Arıza Lambası
 • Opel insignia Arıza Lambası
 • Opel GT Arıza Lambası
 • Opel vectra arıza lambaları
 • opel vectra c arıza işaretleri

Opel araçlarında bulunan arıza işaretleri ve anlamları konumuzda birçok arıza ışığının ne anlam taşıdığı hakkında bilgilendirme yaptık. Arıza ışıkları ve anlamları hakkında daha detaylı bilgi almak için yorum alanından soru sorabilirsiniz.

Opel Astra Motor Arıza Lambasını Söndürmek İçin Neler Yapılmalıdır?

Opel Astra Servis arıza uyarı lambası neden yanar?

Opel Astra motor arıza uyarısı, motorunuzda bir sorun olabileceğini gösteren, ön panelinizde bulunan bir uyarı ışığıdır. Aşağıda sıraladığımız nedenler Opel Astra motor arıza uyarısına neden olmaktadır;

 • Sensör arızası
 • Yanlış takılmış parçaların varlığı
 • Motorda hasarlı bir parçanın varlığı
 • Arabanın motorunda yanlış miktarda yağ vardır

Opel Astra servis arıza uyarı lambası, aracınızla ilgili bir problemde sizi uyarmak için tasarlanmıştır. Arabanızda ilgilenilmesi gereken bir sorun olduğunu size hatırlatmak için ışık yanar. Aracınızda herhangi bir sorun yaşıyorsanız en kısa zamanda servise götürmelisiniz. Ancak bu sayede bu sorunu gidermeniz mümkün olur.

Opel Astra Servis arıza uyarı lambası neden yanar?

Opel Astra H Motor Arıza Lambası Söndürme

Kritik bir işlem olarak karşımıza çıkan Opel Astra H motor arıza lambası söndürme, aracınızın motorunda bir sorun olduğunda yanan bir uyarı lambasıdır. Gösterge panelinde hız göstergesi ile devir saati arasında bulunur. Bu ışık, aracınızı çalıştırdığınızda yanıp söner. Ancak birkaç saniye sonra sönmesi gerekir. Aracınızı çalıştırdıktan sonra bu ışık yanık kalırsa veya sürüş sırasında tekrar yanarsa, motorunuzda veya aracınızın diğer önemli bileşenlerinde bir sorun olabilir. Sonuç olarak motor arıza ışığı yanarsa, aracın bilgisayar sistemi bir motor sorunu algılamıştır. Hata, gevşek bir gaz kapağı veya hatalı bir sensör gibi küçük ve kolayca giderilebilir. Ancak, acil müdahale gerektiren ciddi bir sorun da olabilir.

Opel Astra H Motor Arıza Lambası Söndürme

Opel Astra Motor Arıza Lambasını Söndürmek İçin Neler Yapılmalıdır?

Şayet Opel Astra motor arıza lambası hatası alıyorsanız; aracınızı kapatın. Yeniden çalıştırmayı denemeden önce yaklaşık 10 dakika bekleyin. Işık hala sönmüyorsa, kaputun altında, özellikle yakıt hatlarında, yağ hatlarında ve soğutma sıvısı hortumlarında herhangi bir sızıntı olup olmadığını kontrol etmenizde fayda vardır. Ayrıca kaputun altındaki tüm elektrik bağlantılarını da kontrol etmeniz gerekir. Çünkü titreşimden veya sıcak hava koşullarında çok uzun süre rölantide çalışmaktan kaynaklanan ısınmadan gevşemiş olabilirler. Ayrıca aracınızdaki dönüş sinyalleri, tehlike lambaları, farlar ve arka lambalar gibi diğer tüm elektrikli bileşenleri herhangi bir sorun için kontrol etmenizde fayda vardır.

Yorum yapın