Mercedes EQC Serisi Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Mercedes EQC Serisi fiyat listesi ve özellikleri konusunda ayrıntılı bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz! Mercedes EQC Serisi, Mercedes’in tüm zamanların en çevreci aracı olarak kabul edilen, çevre dostu ve yüksek performanslı bir otomobil olarak piyasaya sürülen elektrikli bir araçtır. Mercedes EQC Serisi, birçok güç kaynağına sahiptir; bunlar arasında lityum iyon pil, yakıt hücresi ve benzinli motorlar bulunmaktadır.

Mercedes EQC Serisi, çeşitli modelleri ve renkleri ile sunulmaktadır. Otomobilin güç kaynağı olarak lityum iyon pil kullanılmaktadır. Pil, 80 kWh güç üreten ve tamamen şarj edilebilen bir sistemdir. Mercedes EQC Serisi’nin kalitesini ön plana çıkaran başlıca motoru, 80 kWh’lik lityum iyon pil ile çalışan ve çok kademeli bir şekilde 400 bg güç üreten 400 kW güçlü bir motor kapasitesine sahiptir.

Araçlar günümüzde her açıdan ayrıcalıkları teknik donanımsal özellikleriyle piyasada ilgileri üzerine çekiyorlar. ABS sistemi başta olmak üzere hız sabitleme sistemi, yokuş kalkış desteği gibi özellikler araçlarda bulunan donanımsal özelliklerden bazıları konumundadır. Ek olarak araçların günümüzde direksiyon tutuş özellikleri de sürücülerden tam puan alan özellikleri arsında bulunuyor.

Mercedes EQC Serisi Fiyat Listesi ve Özellikleri

Mercedes EQC Serisi Yakıt Tüketimi

Mercedes EQC Serisi, otomobillerde kullanılan en esnek ve düşük emisyonlu sürüş teknolojisidir. Yüksek performans ve güvenlik ile öne çıkan bu otomobil, çok çeşitli özelliklere sahiptir. EQC Serisi, çok yönlü elektrikli sürüş teknolojisine sahiptir ve kullanıcıların güvenli, konforlu ve çevre dostu bir sürüş deneyimi yaşamasını sağlar.

EQC Serisi’nin özellikleri arasında benzinli motorların verimliliği, daha yüksek performans, daha uzun sürüş mesafeleri ve daha düşük emisyonlu sürüş sayılabilir. EQC Serisi, kullanıcıların daha konforlu ve güvenli bir sürüş deneyimi yaşamasını sağlayan geçiş modu seçenekleri, konforu ön plana çıkarıyor. Serinin araçlarında hız sabitleme sistemi başta olmak üzere birçok donanımsal özelliğin olduğunu bilmekteyiz. Araçlarda otomatik frenleme sistemleri mevcut olup ESC sistemi gibi özelliklerin araçlarda yer aldığını bilmekteyiz. Araçların en önemli özelliği elektrikli araç sınıfına sahip olmasıyla biliniyor.

Elektrikli araç segmentinin en lüks araçları olarak ön plana çıkan serinin araçları kişilere lüks ve konforu bir arada sunmayı başarıyor. Çevre dostu özelliklere sahip olmasıyla bilinen araçların günümüzde lityum-iyon batarya kapasitesine sahip olduğunu biliyoruz. Ortalama olarak yakıt tüketimi 85 KW olarak bilinir. Mercedes Güncel Kampanyalı Fiyat Listesi için tıklayınız!

Mercedes EQC Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi

Mercedes EQC Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi

Mercedes EQC Serisi, benzinli motoru yerine tamamen elektrikli bir motora sahiptir. EQC Serisi’nde, 85 kWh’lık bir lityum-iyon batarya ve 270 kW’lık maksimum güç sunan elektrikli motor, yaklaşık 500 km’lik bir sürüş mesafesine sahip olmak için kombine edilmiştir.

Ayrıca, EQC Serisi, yüksek performanslı bir şarj istasyonu ile birlikte gelir ve bu sayede en kısa sürede mümkün olan en iyi sürüş deneyimini yaşatmaktadır. EQC Serisi, ayrıca birçok modern teknolojik özelliğe sahiptir. Bu özellikler arasında, çevresel konfor ve güvenlik özellikleriyle ilgili otomatik sürüş sistemleri, Mercedes’in benzersiz konfor sistemi ve çevresel verimliliği sağlayan çeşitli özelliklerden birisidir. Serinin araçlarında günümüzde çift motor kapasitesinin olduğunu bilmekteyiz ve bu özellik onları ön plana çıkaran en önemli avantajlardır. Mercedes EQC Serisi fiyat listesi ve özellikleri Electric Art için;

MarkaModelFiyat
Mercedes EQC SerisiElectric Art2.940.000TL
Mercedes EQC Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi
Mercedes EQC Serisi ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Mercedes EQC Serisi ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

ÖTV indirimi söz konusu olduğunda oranları etkileyen günümüzde 2 faktörün olduğu biliniyor. Bunlar; silindir hacmi + fiyat listesidir. Bu iki ana unsur fiyatları doğrudan etkiler ve ÖTV indiriminin oluşumunda rol oynar. Serinin araçlarını günümüzde %90 engeli olan engelli bireyler ÖTV’siz olarak satın alma ayrıcalığına sahiptir. Böylelikle kişiler uygun fiyatlara araçlar satın alarak ekonomik koşullar altında araç sahibi olma ayrıcalığına sahip oluyorlar.

EQC serisinin araçları son günlerde piyasada rağbet gören araçlardan bazıları konumundadır. Araçların günümüzde özelliklerini incelediğinde elektrikli özelliklere sahip olduğu biliniyor. %45 engel durumu bulunan kişilerde araçları %28 ÖTV indirimli olarak satın alma ayrıcalığına sahip durumdadır. Böylelikle ekonomik olarak araçları satın alma olanağına sahip oluyorlar. Mercedes EQC Serisi fiyat listesi ve özellikleri ÖTV indirimli olarak;

MarkaModelFiyat
Mercedes EQC SerisiElectric Art1.965.565TL
Mercedes EQC Serisi ÖTV İndirimli Fiyat Listesi
Yorum yapın