Megane 2 Nasıl Bir Araç? Tüm Detaylı Bilgiler ve Kullanıcı Yorumları

Ülkemizde fiyat performans ürünü bir otomobil almak isteyenlere tavsiye edilecek bir araçtır. Megane 2 yorumlarına bakıldığında gerçekten pek çok olumlu yorum ile karşı karşıya kalınır. Ciddi anlamda başarı sağlamış, konfor ve güvenlik alanında birçok testi geçmiş bir otomobildir.

Dolayısıyla tercih etmemek için bir neden bulunmamaktadır. Hem çizgileriyle, hem donanım ve güvenliği ile tercih edilesi bir araç olmakla beraber kesinlikle Türkiye şartlarında binilecek ilk 5 otomobil modellerinden birisidir.

Megane 2 Alınır mı?


Bu modeli alırken otomatik vites veya manuel vites seçeneklerinden hangisini alacağınıza karar vermelisiniz. Megane 2 otomatik nasıl yorumlarına kullanıcıların memnun kaldığını ve vites geçişlerinin problemsiz olduğu ve herhangi bir otomatik vites probleminde kolaylıkla tamir edileceğini görüyoruz. Otomatik modellerde 4 ileri mevcuttur.

Şimdi ise Megane 2 motor seçeneklerinden ve bunların özelliklerinden bahsedelim.


Megane 2 – 1.5 Dizel


Bu motor seçeneği üretildiği günden beri tutulan motor olarak adlandırılmaktadır. Birçok farklı markaların da DCİ motor seçenekleri mevcut ve en problemsiz motor olarak bilinirler. Renault markasının DCİ motoru ilk kez kullandığı model ise Megane 2 Modelidir. 185 Nm tork gücü ile orta seviye performans isteyen kullanıcılara hitap etmektedir. 1.5 DCİ yorumlarına bakarak bu aracı alma kararı hakkında daha net bilgiye ulaşabilir ve problemsiz bir araç olduğunu çok daha net görebilirsiniz.

Megane 2 – 1.6 16v

Benzinli olan bu model 110 beygir güve sahip oldukça performans gösteren bir araçtır. Ayrıca en çok tutulan megane 2 modelleri arasında yerini almaktadır. Performans isteyen kullanıcılar bu model yorumlarına bakarak çok daha iyi anlayabilirler. Ayrıca yakıt tüketimi uzun yolda 9 litre , şehir içi aktif kullanımda ise 13 litre gibi değerlere sahiptir. Son zamanlarda ise özellikle megane 2 dinamik paketleri alımlarında bir artış görülmektedir.

Megane 2 – 1.4 Benzinli

Bu modeldeki olumsuz yönlerden birisi motorun , araçın kasasına göre küçük kalmasıdır. Kullanıcıların çekiş konusunda problemler yaşadığını görebilirsiniz. Özellikle araçta 4 kişinin olduğunu düşünürsek, yokuşlarda oldukça fazla hız düşmesi yaşanacaktır. 80 beygir güç üretimi olan bu aracı, performans istemeyen, araç benim işimi görsün diyen kullanıcılar rahatlıkla tercih edebilir.

Birde 2.0 benzinli Megane 2 seçeneği bulunmaktadır. Bu model, diğer modellere göre daha az tercih edilmektedir.

Megane II Donanım Versiyonları

Megane 2 araçlarının hepsinde genel olarak Klima, Abs ve cam otomatikleri standart şekilde gelmektedir. Bunlardan farklı özellikler için de alttaki versiyonları inceleyebilirsiniz. Tüm paketleri tek tek oluşturup, hangi versiyonda hangi donanım seçeneği var görebilirsiniz.

Megane 2 Expression
Bu modelde çelik jant, CD çalar sunroof , xenon far ve dijital klima gibi harika özellikler bulunmaktadır. 1.6 motor olan versiyonu çok aktif ve tutulan bir model olarak bilinmektedir.

Megane 2 Authentique
En düşük donanıma sahip bir modeldir. Özellikler olarak Analog klima mevcuttur. Ayrıca müzik sistemi olarak eski nesil kaset çaların, arka camlarında otomatik olmadığını belirtelim. Bütçesini aşmak istemeyen kullanıcıların rahatlıkla tercih edeceği bir modeldir.

Megane 2 Dynamique
Expression modeldeki özelliklere sahiptir. Hıza duyarlı direksiyon , ön kol dayama ve sis farı gibi özelliklere sahiptir. Kısaca bilgilendirme yapmak için tüm teknik ,iç ve dış donanımlara yer verilmemiştir. Dynamique versiyonu 2006 da kalkmakla beraber farklı versiyonlar gelmiştir. Extreme, expression ve exception adlı versiyonlarla beraber tanıtılmıştır.

Megane 2 Privilege
En full model olarak bilinir. Elektrikli aynalar, far sensörü , ısıtmalı aynalar ,çelik jant gibi birçok özelliğe sahiptir ve 1.6 motoru en çok tercih edilenler arasındadır. Alacağım model full olsun diyorsanız bu versiyona bakabilirsiniz.

Megane 2 Kullanıcı Yorumları

Reno megane araçlarına sahip kişiler için kullanıcı yorumlarından bahsedelim. Motor seçenekleri olarak 1.4 motorların araç kasasına göre düşük kaldığını söylemek mümkün. Kalabalık bir şekilde yolculuk yapıyorsanız özellikle yokuşlu yollarda en düşük vitese kadar düşürmek zorunda kalabilirsiniz. En çok tercih edilen motor arasında 1.6 benzinli motorun olduğunu söyleyebiliriz. Aracın yol tutuşuna diyebilecek olumsuz bir söz yok. Yolu tutma kabiliyeti, konfor ve sürüş keyfi olarak alınacak araçlar arasında yer alıyor. Ses yalıtımı konusunda tatminkar. 180 km hıza kadar rüzgar sesi almadığını belirtelim. Arka alan konusunda ise diz mesafesinin gayet başarılı ve bagaj büyüklüğünün ise tüm kullanıcıları tatmin edebilecek seviyede.

Bazı kullanıcılardan yorumlar

Aracım 180’bin km’de. Oldukça memnunum. Bugüne kadar genel bakım hariç bir sorun ile karşı karşıya kalmadım. Bir kere baskı balata değişimi yapıldı. Aracın yol tutuşu ve 170km’ye kadar rüzgar sesi almaması gerçekten kaliteli olduğunu gösteriyor.

2004 model 1.6 dinamik Megane 2 Sedan sahibi

210 binde otomatik vites Renault Megane 2 kullanıcısıyım. Bugüne kadar sadece masrafım otomatik baskı kavraması oldu. Bir kere değişti 100bin km’de ve o günden beri herhangi bir problem yaşamadık. Vites geçişleri oldukça güzel ve hissettirmiyor. Diğer özelliklerden de oldukça memnunum. Aracımda öyle fazla bir trim sesi de yok.

Renault Megane, geniş bir iç mekana ve geniş bir bagaja sahip olan küçük bir aile otomobilidir. Ayrıca uyarlanabilir hız sabitleyici, şeritten ayrılma uyarısı ve önden çarpışma uyarısı gibi çok sayıda sürücü yardım teknolojisine sahiptir. Megane’de üç benzinli motor mevcut olmakla birlikte; 1,2 litrelik turboşarjlı üç silindirli, 1,5 litrelik turboşarjlı dört silindirli ve 1,6 litrelik turboşarjlı dört silindirli; ayrıca 1,5 litrelik turboşarjlı dört silindirli bir dizel motor seçeneği de vardır. Tüm motorlar, model seçiminize bağlı olarak önden çekişli veya dört tekerlekten çekişli bir otomatik şanzımanla eşleştirilmiş

Megane 2 Kronik Sorunları

Her otomobilde kronik sorunların olduğunu hepimiz biliriz. Bu modelde ise özellikle teknik olarak bobin arızalarının olduğunu söyleyebiliriz. Belirli bir kilometreden sonra trim seslerinin kullanıcıları oldukça fazla rahatsız ettiğini birçok otomobil bloglarından görebilmekteyiz. Ayrıca kapı kollarında kısa sürede soyulmalar yaşanmaktadır. Sunroof olan modellerinde belirli bir zamandan sonra su sızıntılarının olması ise bu modelde olan bazı kronik problemleri göstermektedir.

Megane 2 Alınır mı?

HB modellerinin çok daha fazla tercih sebebi olduğunu söylemek yerinde olacaktır. Çünkü bu modeller Fransa’da üretilmiştir ve malzeme kaliteli bir tık daha üsttedir. Alacağınız en yeni modelinin bile minimum 10 yaşında olduğunu düşünürsek , almadan önce komple bir test yaptırmanızı ve alacağınız aracın sorunsuz , temiz kullanılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Ülkemiz de hem yakı tüketimi konusunda hem de güvenlik konusunda hakkını veren ve binilecek bir araçtır. Yani kesinlikle alınır diyebileceğimiz bir otomobildir.

Renault Megane için tümü otomatik şanzımanlar, ön ve arka park sensörleri, otomatik farlar ve silecekler, seyir kontrolü ve daha fazla standart kit ile birlikte gelen farklı versiyonlarıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir. Türkiye’de çok tutulan bir model olan Renault Megane ikinci el piyasasının da güçlü modelleri arasında yer almaktadır.

ModelFiyat
Renault Megane 1.6 Authentique244.700 TL
Renault Megane 1.5 dCi Touch372.500 TL
Renault Megane 1.5 dCi Expression187.500 TL
Yorum yapın