Lpg Filtre Fiyatları ve Değişim Ücretleri 2023

LPG filtreleri zamanında değiştirilmesi gereken lpg parçaları arasında yer almaktadır. Tüm LPG’li otomobillerde filtre mevcuttur. Bu filtrelerin değişimi oldukça fayda sağlamak ile beraber yakıt tüketimine de oldukça katkı sağlamaktadır. LPG filtresi değişiminde dikkat edilmesi gereken bir konu ise aynı modelin filtresinin alınmasıdır. Örnek vermek gerekirse Atiker sisteminize AKL filtresi takılmamalıdır. LPG filtre fiyatları 2023 yılında alttaki tabloda gösterilmektedir. Fiyatlar servislerden ustasına göre bazı durumlarda değişebilmektedir. Ortalama fiyatları sizler için bir araya getirdik.

LPG filtresi fiyatları genellikle uygun olmaktadır. Belirli kilometrelerde değişmemesi durumunda aracınızda çekiş problemleri, yakıt tüketimi artışı gibi bir takım sorunlar meydana gelecektir. Uzun süre değişmeyen filtre ise komple tıkanıyor ve aracın hiç çalışmamasına neden olabilmektedir. Bu yüzden düzenli filtre değişimleri yapılmalıdır.

Filtre markaÖzellikFiyatı
Atikerİç Filtre120 TL
AKLMetal Filtre180 TL
AtikerASF Atom Filtre180 TL
AtikerMetal Filtre (Gold / Grand)180 TL
Wentgasİç Filtre50 TL
AldesaMetal Filtre250 TL
BaykanMetal Filtre255 TL
BigasMetal Filtre255 TL
BRCMetal Filtre 265 TL
BRCİç Filtre Eski / Yeni Tip165 TL
CangasMetal Filtre150 TL
DestroMetal Filtre160 TL
EkogasMetal Filtre 160 TL
EmmegasMetal Filtre 160 TL
FBRMetal Filtre 160 TL
FemaMetal Filtre 160 TL
GasitalyMetal Filtre 170 TL
KMEMetal Filtre 150 TL
KMEİç Filtre155 TL
LandiMetal Filtre220 TL
LandiMetal Filtre 190 TL
LandiKarbüratörlü Sistem Filtresi170 TL
LandirenzoMetal Gaz Filtresi 175 TL
Landirenzoİç Filtre170 TL
LovatoD12 Filtre Ünitesi385 TL
LovatoGaz Filtresi (uyumlu)160 TL
LovatoRegülatör İç Filtre160 TL
MGSMetal Filtre 155 TL
MilanoMetal Filtre 155 TL
Milanoİç Filtre160 TL
MimgasMetal Filtre120 TL
Mimgasİç Filtre140 TL
OkcanMetal Gaz Filtresi 120 TL
OMVLMetal Gaz Filtresi155 TL
OMVLİç Filtre165 TL
PrinsTechnomax Filtre Ünitesi370 TL
PrinsFiltre Ünitesi (Çift çıkış)480 TL
PrinsFiltre Ünitesi (Tek çıkış)480 TL
PrinsTek Çıkış Filtre Ünitesi 500 TL
PrinsÇift Çıkış Filtre Ünitesi 320 TL
RamsesMetal Filtre160 TL
RomanoMetal Filtre 155 TL
StefanelliMetal Filtre155 TL
Stefanelliİç Filtre160 TL
TartariniMetal Filtre165 TL
TartariniOrjinal Filtre180 TL
Tartariniİç Filtre170 TL
Teleflex-GFIİç Filtre (uyumlu)160 TL
TomasettoMetal Filtre 160 TL
Tomasettoİç Filtre160 TL
VikarsMetal Filtre 150 TL
ZavoliBora Filtre150 TL
ZavoliMetal Filtre 150 TL
Zavoliİç Filtre140 TL
WentgasMetal Filtre (uyumlu)145 TL
LPG Filtre fiyatları 2023 ( sadece filtre fiyatı )

LPG Filtre Değişim Ücretleri

LPG filtre değişimleri oto gaz servislerinde yapılmaktadır. Filtre değişimleri her marka da ortalama olarak aynı olabilmektedir. İşçilik fiyat olarak uygun olabilmektedir. Filtre değişim seti olacak ise fiyatların üzerine 60 TL daha ekleme yapılabilir.

Atiker LPG filtre değişim fiyatları

Atiker filtresi değişim ücretleri ortalama her ilde 160- 240 TL aralığındadır. Değişim işlemi yaklaşık olarak 10 dakika kadar sürebilmektedir. Ülkemizde oldukça yayın olarak kullanılan Atiker LPG sistemlerinin filtre değişimleri tüm Atiker bayilerinde yapılmaktadır.

BRC filtre değişimi fiyatları

BRC gaz filtresi değişimi çok kısa sürede oto gaz servisinde tamamlanmaktadır. Ödeyeceğiniz tutar ise maksimum 190-400 TL olabilmektedir. İlinizde ki BRC servislerini arayarak filtre değişimi fiyatlarını en net şekilde öğrenebilirsiniz.

Prins LPG filtre değişimi fiyatları

Prins LPG sistemi olan aracınızda ki filtre değişimi ortalama olarak 190- 500 TL tutabilmektedir. Ortalama işlem süresi ise maksimum 15 dakika olmaktadır.

Lovato LPG filtre değişimi fiyatları

Birçok kullanıcı tarafından tercih edilen Lovato lpg sistemlerinde bulunan filtre değişimi 15 dakika gibi bir sürede tamamlanmaktadır. Ödeyeceğiniz tutar ise 190- 480 TL aralığında olmaktadır.

Lpg’li araca açık hava filtresi takılır mı?

Hava filtresi değişimi gaz ayarını bozar mı?

Evet hava filtresi değişimi gaz ayarını etkiler. Filtrenizi değiştirdiğiniz zaman ilk başlarda gaz ayarında bir bozulma yaşamanız olağandır. Böyle durumlarda gaz ayarınızı tekrar yaptırmanızda fayda vardır. Bu tarz bir değiştirme işleminin tek yolu, arabanıza bir uzman tarafından bakılması ve size neyin yanlış olabileceğini söylemesidir. LPG’li bir araçta hava filtresinin değiştirilmesi yakıt ayarlarını etkileyeceği ve motora zarar vereceği için çoğu zaman önerilmez. Üstelik bu tarz bir işlem doğru yapılmazsa, hava filtresinin değiştirilmesi de daha yüksek emisyonlara neden olabilir.  LPG’li aracınıza takılı bir açık hava filtresi varsa, bunu en son standartlarımıza uygun bir filtre ile değiştirmelisiniz.

Hava filtresi değişimi gaz ayarını bozar mı?

Lpg’li araca açık hava filtresi takılır mı?

Genel olarak LPG’li bir araca hava filtresi takmanın pek bir olumsuz etkisi bulunmaz. Ancak aracınıza açık hava filtresi taktırdığınız zaman aracınızın yakıt tüketimi bu durumdan doğrudan etkilenecektir. Bundan dolayı açık hava filtresi taktırdıysa vakit kaybetmeden gaz ayarı yaptırtmanız önerilmektedir. Hava filtresi, emisyon kontrol sisteminin yalnızca küçük bir parçasıdır ve motorun yakıt ekonomisi veya emisyon performansı üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Motorun kendisi, bir hava filtresi değiştirilerek değiştirilemeyen belirli bir hava ve yakıt oranında çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Yorum yapın