Lada alınır mı, Kullanıcı Yorumları

Lada alınır mı? Lada marka araçlar günümüzde ekonomik sınıf araç arayanlar için son derece uygun maliyetli araçlar arasında bulunuyor. Araçların popüler düzeyde olması ve son derece etkileyici özelliklere sahip olması kullanıcıların araca olumlu yorumlarda bulunmasında etkili olmuştur. Aracın kullanıcı yorumları incelendiğinde aracın son derece kaliteli bir araç olduğu ve yakıt dostu performansa sahip olduğu anlaşılabiliyor.

2022 yılında yakıt fiyatlarının küresel gelişmelere bağlı olarak artış gösterdiği son günlerde Lada marka araçlar yakıt performansı bakımından kişilere maliyetsiz bir sürüş konforu sağlamayı başarıyor. Araç aynı zamanda kolay bakım olanaklarına sahip olduğu gibi maliyetsiz bir tedarik zinciri parça ağına sahiptir. 2023 yılında da Lada markasının farklı versiyonlarının piyasaya çıkacak olması; bu modellerin sıklıkla gündeme geliyor olmasını mümkün kılacaktır.

Lada alınır mı, kullanıcı yorumları

Aracın parça değişimi son derece kolay ve hızlı olarak gerçekleşebiliyor. Dolayısıyla aracınızın parçalarını çok kolay bir şekilde bulabilir ve parça değişimini hızlı olarak gerçekleştirebilirsiniz. Araç bu konuda son derece başarılı özelliklere sahip olmasıyla tanınıyor ve sürücülere konforlu bir araç sürüş avantajı sağlamayı başarıyor. Lada marka araçlar günümüzde alınabilir uygun fiyatlı araçlar arasında birinci sırada yer almayı sağlıyorlar. Peki, Lada alınır mı? Bu soruya kapsamlı bir yanıt için mutlaka modellerin özelliklerine ve müşteri yorumlarına bakmak gerekiyor.

Lada Samara Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Lada Samara araçlar 1984 yılında piyasaya sürülmüş ve 2004 yıllarına kadar yüksek talep yoğunluğuyla satılmış araçlar olarak biliniyor. Araçların popüler bir konumda yer alması ve avantajlı bir hizmet olanağını sizlere sunması kişileri heyecanlandıran gelişmeler arasında bulunuyor. Kullanıcı yorumları incelendiğinde aracın parça değişiminin kolay olması kişiler tarafından + puan olarak değerlendirilmesinde etkili olmuştur. Bunun yanı sıra aracın özellikleri incelendiğinde 1.3 ile 1.5 motor gücüne sahip farklı motor çeşitleri karşımıza çıkıyor. Burada Samara dayanıklı yapısıyla karşımıza çıkmaktadır.

96 NM tork gücüne sahip olduğu biliniyor.  Bunun yanında araç LPG uyumlu olsa da piyasaya benzinli araç olarak sürülmüştür. Fakat benzinli olmasına rağmen çok fazla yakıt tüketmeyen araçlar arasında nadir bir konumda bulunuyor. 1.5 motor gücüne sahip olanların 78 beygir gücü bulunuyor ve 115 NM olanaklarında tork gücü bulunmaktadır. Aracın ikinci el fiyatları günümüzde son derece uygun maliyetlidir. 2022 yılında uygun fiyata bir araç arıyorsanız Lada Samara bu konuda ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir araç olarak biliniyor. Lada Samara her zaman gözde olan bir model olmakla birlikte özellikle zorlu hava koşullarında üst düzeyde bir performansı ortaya koyma kabiliyetine sahiptir.

Lada Samara Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Lada Vega Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Lada Vega araçlar 1998 yılında satışa sunulmuş olan araçlar olarak ön plana çıkıyor. 1998 yıllarıyla 2007 yılları arasında yoğun düzeyde Türkiye’de satışı yapılmış araçlar arasında bulunuyor. Rus pazarıyla Türk pazarının ortaklaşa aracı olarak ön plana çıkan Lada Vega araçlar son günlerde ekonomi sınıf araçlar olarak değerlendiriliyor.

Opsiyonel olarak bu araç sizlere her açıdan sistematik deneyimler sağlıyor. Aracın 2 farklı motor seçeneği bulunuyor. 1,5 litrelik motor gücü 71 beygirden oluşurken, 1,6 litrelik motor gücü ise 77 beygirden oluşmaktadır. 1,5 litrelik motorda 118 NM tork gücü bulunurken, 1.6 litrelik motor gücünde ise 120 NM tork gücü bulunmaktadır. Görüldüğü üzere aracın motor gücüne bağlı olarak özellikleri değişiklik gösteriyor.

Donanımsal açıdan bu araçlar pek fazla bir donanımsal ekipmana ve özelliklere sahip değilken, fiyat performans ürünü olarak araç pazarında anılıyorlar. Şehir içinde araç 10 litre benzin tüketirken, şehir dışında ise benzin tüketimi aracın 7 litre düzeyindedir. 1.6 özelliklere sahip olan aracın valf sayısı 16 olarak ön plana çıkıyor. LPG sistemiyle tam uyumlu bir araç olarak bilinir. Sedan başta olmak üzere, station-wagon kasa tipleri bulunuyor.

Lada Vega Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Lada Niva Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Türkiye’de son yıllarda Lada Niva araçların sayısında her geçen gün yukarı yönde bir artışın yaşandığını gözlemleyebiliyoruz. Lada Niva araçlar birçok bakımdan kusursuz araçlar olarak ön plana çıkmayı başarıyor. 4×4 özelliklere sahip ve zorlu engebeli yollarda son derece aktif bir araç olarak biliniyor. Zorlu yol şartlarına göre düzenlenen aracın yedek parçalarının ucuz olması kullanıcı yorumlarının olumlu yönde gelişim göstermesinde etkili oluyor.

Kamp yapmayı sevenler için Lada Niva araçlar tam kamp araçları olarak ön plana çıkmayı başarıyor. 1998 yıllarında Lada Niva araçlarla sürücüler 5200 metrelik Everest Dağına tırmanmayı başarmışlardır. Bunun yanında 1999 yıllarında ise sürücüler Himalaya- Tibet platosuna 5726 metre yüksekliğe tırmanmayı başarmışlardır. Bütün bu bilgiler ışığında Lada Niva; çok uzun süreden bu yana tercih edilen bir model olduğundan adından sıklıkla söz ettirmeyi başarmaktadır.

Karda, yağmurda, çamurda her yerde sürülebilir bir araçtır. Aracın beygir gücü 83 HP olarak ön plana çıkıyor. Maksimum tork gücü ise 129 NM olarak biliniyor. Vites tipi olarak araç 5 ileri vites özelliklerine sahip, yakıt türü olarak ise benzinli araçlar olarak ön planda yer alıyor. Aracın maksimum hız kapasitesi 142 km olarak belirlenmişken, yakıt deposu 52 litre düzeyindedir. 2022 yılında bu araçlar gönül rahatlığıyla alınabilir.

Lada nasıl bir markadır?

AvtoVAZ şirketine ait bir marka olan Lada; merkezi Tolyatti kenti olan uluslararası bir markadır. İsmini Slav aşk tanrıçası olan Lada’dan almıştır.

Lada Vega modeli klimalı mı?

Sadece benzinli motora sahip bir şekilde üretilen Lada Vega; klimalı olarak da üretilmektedir. Araçta ayrıca donanım özelliklerine göre otomatik camla hidrolik direksiyon da bulunmaktadır.

Lada Niva ile uzun yol yapılıyor mu?

Fazla konfor vaat etmese de Lada Niva; uzun yolda kullanabileceğiniz bir araç modelidir. Ancak uzun yolda pek konforlu olmayacağını göz önünde bulundurmak durumundasınız.

Yorum yapın