KW Beygir Hesaplama

Birçok araç kullanıcısı ruhsattaki kW değerinin ne olduğunu merak ederler. Bu değerin anlamı motor gücüdür. Motor gücü değeri olan kW ise 1.341 ile çarpılarak HP değerine ulaşılır. kW beygir hesaplamasının yöntemi bu olmaktadır. kW yani kilowatt değeri ruhsatlarda yer alır. Araç sahipleri otoayar.com da bulunan kW hp hesaplama aracını kullanarak kolaylıkla araçlarının kaç beygir olduğunu öğrenebilirler.

Kw Hp Hesaplama Nasıl Yapılır ?

Motor gücü değeri otomobil ruhsatında kW olarak verilir. Yapmanız gereken ise kW değerini 1.341 ile çarpmak olacaktır. Günümüz de birçok otomobilin kW değerleriyle beraber kaç beygir olduklarını sizler için bu konuda anlattık. Çok kolay olan bu işlemi yukarıda ki hp kw çevirme aracından da yapabilirsiniz.

55 Kw Kaç Beygir ?

Günümüz de motor hacmi düşük olan birçok araçta görebileceğiniz 55 KW gücü 73 beygir olarak hesaplanır. Fakat bu araçlar 75 beygir olarak satışa çıkmaktadır. Yeni üretilmekte olan 1.2 motor hacmine sahip birçok otomobilde 55 kW değine sahiptir.

70 Kw Kaç Beygir

Multijet olarak belirlenen birçok motor 70 kw motor gücü ile hareket ederler. Günümüz de 70 KW motor gücü sağlayan araç sayısı oldukça fazladır. 70 KW kaç beygir yapar? diye merak ediyorsanız eğer cevap 70 x 1,341 = 95 HP olacaktır.

63 Kw Kaç Beygir ?

Bu motor gücüne sahip olan otomobiller toplamda 84 beygir güç üretmektedir. Örnek olarak Ford transit 2.5 dizel modelinde 63 kw motor gücüne sahip olduğunu söyleyebiliriz. Yeni üretim olan Hyundai i20 ve Kia Rio modelleri de 84 beygirdir.

66 Kw Kaç Hp

Günümüz de en çok tercih edilen 1.5 dCi motorlarda 66 KW motor gücü bulunmaktadır. 1.5 dCi 66 KW motor gücüne sahip olan otomobil de 88 beygir mevcuttur.

85 Kw Kaç Beygir

115 beygirdir. 85 KW motor gücüne sahip otomobiller arasında 1.0 TSI ve birçok 1.6 benzinli araçlar yer alır.

110 Kw Kaç Beygir

Araç üreticileri 110 KW güç üreten bu otomobilleri 150 HP adı altında satışa sunarlar. Skoda Superb 1.5 TSI, Skoda Kodiaq 1.5 TSI ve Skoda Octavia 1.5 TSI gibi birçok Skoda modelinde 150 HP mevcuttur.

92 Kw Kaç Beygir ?

92 KW 120 beygirdir. 1.6 TDI ve Multijet birçok araçta 92 kw motor gücü bulunmaktadır. Yeni Ford Kuga 1.5 , Fiat Doblo 1.6 Multijet , Ford Focus HB 1.5 gibi birçok araç 92 KW yani 120 beygir gücündedir.

77 KW Kaç HP?

280 PS Kaç Beygir?

Teknik olarak baktığımızda PS Almanca horse power anlamına gelmektedir. Yani 280 PS aslında 280 beygir demektir. Fakat matematiksel olarak hesaplayacak olursak 1 PS 0,986 HP ’ye denk gelmektedir. Yani 280 PS 274.4 HP ‘ye eşit olacaktır. Konu hakkında merakı olanlar internette bulunan çeviricilerden rahatlıkla dönüştürme işlemi yapabilirler. Araç severlerin aklı karıştığı için internette bu tarz dönüştürücüler bolca bulunmaktadır. Burada güç hesaplaması yapılırken farklı algoritmalar devreye girmektedir. Bundan dolayıdır ki 280 PS kaç beygir dediğimiz zaman en mantıklı yanıt 280 beygir olacaktır. Ancak bu sonucu matematiksel olarak çıkarmak istediğiniz zaman 274.4 HP gibi bir güç değeri karşımıza çıkmaktadır.

280 PS Kaç Beygir?

400 PS Kaç Beygir?

400 PS araç denildiğinde şoförler tam olarak algılamayabilmektedir. Birçok şoför bu tarz ölçü birimlerini karıştırmakta ve birbirine çevirmekte zorlanmaktadır. Aslında oldukça basit bir şeklide internette bulunabilecek olan çeviriciler ile şoförler bu birimleri kolayca birbirine çevirebilirler. 400 PS denildiğinde kabaca akla 400 beygir güçlü bir araç gelmelidir. Matematiksel olarak çevirdiğimizde ise 394.4 beygirlik bir güce sahip olan araç hayal edebiliriz.  Burada 400 PS kavramı 400 beygir gücüne denk gelmektedir. Bu gücü tam olarak dönüştürdüğümüz zaman net bir ifadeyle 394.4 beygirlik bir araç gücünden söz etmek mümkün olmaktadır. Bu tarz hesaplamaların daha isabetli bir şekilde yapılabilmesi için öncelikli olarak kendi aracınızın beygir gücünün net bir şekilde tespit edilmesi gerekmektedir.

400 PS Kaç Beygir?

184 Beygir Kaç Motor?

184 beygir denildiğinde 137. 357 kW güç üreten bir motor akla gelmelidir. Bunun kaç motor olduğunu söylemek ise oldukça güçtür. Çünkü motorun tükettiği yakıt, silindir sayısı, turbo özelliğinin bulunup bulunmadığı gibi birçok şart güç üretimini etkiler. Fakat kabaca söylememiz gerekirse 1,4 ve üzeri motorlardan bu gücü almak teknik olarak mümkündür. Genel olarak orta seviye araçlar için geçerli olan bu motor hacimleri, 198 beygir ve üzeri güç seviyelerini yansıtmaktadır. Burada güç miktarının belirlenmesinde aracınızdaki silindir sayısının ve turbo özelliğinin bulunup bulunmadığının doğrudan etkili olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

184 Beygir Kaç Motor?

77 KW Kaç HP?

77 kW güç üreten bir motor 103.257 beygirdir. Bu haliyle oldukça zayıf bir motoru hayal etmemiz gerektiğini söyleyebiliriz. Bu güçte bir motorun tek silindirli olması bile ihtimal dahilindedir. Genelde 1.0 ve üzerinde motorlar bu gücü üretebilir diye düşünebiliriz. Motorun beygir gücü ve kW arasında dönüşüm yapmak için çevirici programlar kullanılabilir.  Özet olarak bir araçtaki güç seviyesine doğrudan etki eden kriterler; aracınızın silindir sayısı; motor hacmi, yakıt tüketimi vs gibi kriterlerdir. 77 kW güç üreten bir motor standartlarda 130 beygir güç üretmektedir. Bu da genelde 1.0 ve üzerindeki motor hacmine sahip araçlarda görülmektedir.

77 KW Kaç HP?

Araçlarda motor gücü hesaplaması kolay bir işlemdir. Ufak bir matematik ile kolaylıkla bulunmaktadır. Otoayar.com tarafından hazırlanmış olan bu sayfadan anında kw hp dönüştürme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Yorum yapın