Kıbrıs’ta Araç Kiralarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kuzey Kıbrıs araç kiralama, bu bölgeye tatil, ziyaret veya iş seyahati kapsamında gelenlerin deneyimleyebileceği en konforlu hizmetlerden biridir. Nüfus ve trafik yoğunluğu bakımından pek çok ülkeye kıyasla sakin bir profile sahip KKTC’de, araç kiralamadan yararlanmak çok daha rahat bir süreç elde etmenize yardımcı olur.

Kıbrıs’ın coğrafi güzelliklerini keşfedebilmek, kişisel gereksinimlerinizi karşılayabilmek adına dilediğiniz her an ulaşım sağlayabilmek için araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Özellikle aileniz ve sevdiklerinizle geçireceğiniz zamanları unutulmaz anılarla süslemek için bahsi geçen deneyimleri tercih etmek çok daha yararlı olacaktır.

Kurulduğu günden bu yana, kişisel deneyimlerinizi ve memnuniyetinizi hizmet çerçevesinin merkezine yerleştiren Eurodrive, araç kiralama, Kıbrıs Ercan Havalimanı araç kiralama ve havaalanı transferleri bağlamında ihtiyaç duyduğunuz her an sizlerle birliktedir.

Dilerseniz Kıbrıs’ta araç kiralarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini genel çerçeveyle birlikte inceleyelim.

1. Ödeme Yöntemleri

Ercan Havalimanı ve Kıbrıs Larnaka araç kiralama dahil olmak üzere diğer şehirler özelinde de deneyimleyeceğiniz hizmetlerde bilmeniz gereken ödeme yöntemleri vardır. Kiralama deneyiminden yararlanabilmek için araç tesliminden önce ya da aracın teslimatı sırasında ödeme yapmak gerekir.

Araç kiralama hizmetlerinde nakit ya da kredi kartı ile komisyon ödemeden hizmet ödemesi yapılabilir ancak kiralama sırasında depozito için kredi kartı ibrazına dikkat edilmelidir.

EuroDrive, araç kiralama deneyimini her bütçeye uygun biçimde düzenlemekte ve ihtiyaçlarınıza yanıt vermektedir. Sabit fiyatlı araç kiralama anlayışı sayesinde dileyen herkes memnuniyet seviyesi yüksek hizmetlerden yararlanabilmektedir.

Beklentilerinizi karşılayacak, ihtiyaçlarınıza yön verecek ve en önemlisi bütçe planlamanıza uyum sağlayacak hizmetimiz minvalinde, kendinize en uygun araç modellerini şirketin web sitesinden inceleyebilirsiniz.

2. Yaş Sınırı ve Ehliyet

Kıbrıs’ta araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilmek için araç kullanacak kişinin 25 yaşından gün almış olması gerekmektedir. Bu kişinin aynı zamanda KKTC’de öğrenci olmaması da dikkat edilmesi gereken bir diğer kıstastır.  

Kiralama hizmetinden yararlanmak için adınıza düzenlenmiş en az 5 yıllık sürüş ehliyetiniz yanınızda olmalıdır. Tüm bunların yanında turist olarak bölgeye gelecek kişilerin kimlikleri, giriş ve çıkış belgelerini yanında bulundurmaları önem taşımaktadır.

Aracı kullanacak kişi eğer KKTC’de ikamet ediyorsa çalışma izninin veya öğrenci belgesinin olması, aynı zamanda KKTC Sürüş Ehliyetinin yanında bulunması gerekmektedir.

3. Araç Sigorta Şartları

Kiralama deneyimi kapsamında yararlanacağınız sigorta şartları için ülkenize ait geçerli sürücü belgesine sahip ve yukarıda da belirtildiği üzere 25 yaş veya üzerinde olmanız gerekmektedir. Tüm bu kıstaslar ışığında rahatlıkla araç kiralayabilir, konforlu bir deneyim elde edebilirsiniz.

Kıbrıs’ta Araç Kiralarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eğer kira kontratında adı yazan kişinin dışında aracı kullanacak biri varsa, bu kişi bahsi geçen kıstasları karşılaşmıyorsa sigorta geçerliliğini yitirmektedir.  

Kiraladığınız aracı yalnızca KKTC sınırları içinde kullanabilirsiniz. Araç sigorta şartları gereği KKTC’de kiralanan araçlar güneye geçememektedir.

Kiralama yapacak sürücülerin yukarıdaki kıstaslar dışında gerçekleştireceği kiralamalarda aracın sigorta kapsamı dışında kalacağı bilinmelidir.

Kıbrıs’ta Araç Nereden Kiralanır?

Bir şehri keşfetmenin, seyahat amacı doğrultusunda elde edilebilecek maksimum konforu deneyimlemenin yolları arasında araç kiralama yer alır. Ekonomik olarak da ideal tercihlerden biri olan bu hizmet, dilediğiniz her an dilediğiniz yerde olabilmenin kapılarını aralamaktadır.  

Aklınıza takılabilen her konuda 7/24 ulaşabileceğiniz şirketimiz, her bütçeye ve her ihtiyaca uygun geniş araç yelpazesi, güvenilir hizmet garantisi ve ayrıcalıklarıyla EuroDrive Kıbrıs araç kiralama bağlamında sizlerle buluşmaktadır.  

Aileniz ya da sevdiklerinizle çıkacağınız unutulmaz tatilleri, güzel anlaşmalara imza atacağınız iş seyahatlerini ya da aile, dost, arkadaş ziyaretlerini kişisel araç deneyiminin konforu ve Eurodrive hizmeti sayesinde; en pratik, kolay ve hızlı biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum yapın