Karbüratör Tamiri Fiyatları 2022

Eski nesil araçlarda bulunan karbüratör sistemi zamanla bakımsızlıktan ötürü ayarsız olabilir. Bu gibi durumlarda karbüratör tamiri uygulanır ve araç ilk gün ki performansına kavuşabilir. Yeni bir karbüratöre göre karbüratör tamir fiyatları oldukça uygundur. Karbüratörler yapısı gereği oldukça karmaşıktır. Yüzlerce parçaya ayrılabilmektedir. Bu yüzden karbüratör tamiri konusunda uzman kişiler ile çalışılmalıdır. Günümüzde birçok ilin sanayi sitesinde ün yapmış karbüratör tamiri yapan ustalar mevcuttur. Karbüratör tamir takımı ile eski karbüratörler yenisi gibi performanslı çalışabilmektedir.

Karbüratör tamiri

Günümüzde karbüratörlü araçların tamir takımı mevcuttur. Bu takım içerisinde karbüratörde bulunan tüm diyafram ve birtakım contalar bulunur. Karbüratör tamir takımı fiyatları genellikle ustalar tarafından alınır ve tamir ücretine dahil edilir. Günümüzde herhangi bir eski model karbüratör tamiri 500 TL’ den başlayıp 2000 TL’ye kadar çıkabilir.

Karbüratör Tamir Fiyatları 2022

Birçok modelin karbüratör tamiri fiyatlarını tabloda sizler için bir araya getirdik. Piyasada ortalama fiyatlardır ve ustasına göre bu fiyatlar değişebilmektedir.

Marka ModelKarbüratör Tamir Fiyatları
Tofaş Doğan SLX karbüratör tamiri600 TL
Fiat Uno karbüratör tamir600 TL
Renault 12 karbüratör tamiri500 TL
Renault 9 karbüratör tamir fiyatı500 TL
Skoda Favorit, Felicia karbüratör tamir fiyatı700 TL
Toyota Corolla karbüratör tamir fiyatı850 TL
Mazda 323 karbüratör tamir takımı1000 TL
Ford Escort karbüratör tamir fiyatı1200 TL
Güncel Karbüratör Tamir Fiyatları

Karbüratör tamiri sırasında araç hava filtresi sonrasında karbüratör komple sökülür ve masa üzerinde parçalarına ayrılır. Karbüratör tamir takımı açılır ve karbüratörde ki contalar, diyaframlar ve takozlar değişilir. Karbüratör tamir takımı fiyatları aracına göre 150 TL’den 800 TL’ye kadar çıkabilir. Karbüratör tamiri işlemi oldukça sağlıklı ve güvenilir bir yöntemdir. Yenisi oldukça maliyetli olacağından tamiri de uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanılır.

Puan ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.