Jant Düzeltme Fiyatları 2022

Jant düzeltme işlemi her araçta yapılan bir işlemdir. Günlük hayatımızda kullandığımız otomobiller ile bazı durumlarda çukurlara girebiliyor veya kasislere çarpabiliyoruz. Kimi zaman ise kaldırım kenarlarına lastiği sürtebilmekteyiz. Bu gibi durumlarda jant eğrilmesi ve yamulması yaşanmaktadır. Jantların farklı çeşitleri vardır. Alüminyum jant, çelik ve demir jantlar gibi farklı maddelerden üretilen bu malzemeler bu gibi darbelerde yamulmaktadır.

Jant Düzeltme Nasıl Yapılır ?

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

Jant yamukluğu sonucunda balans ayarları da ciddi derece de bozulmaktadır. Hasarlı jantların düzeltilmesi işleminde bu gibi sorunlar tamamen çözülür ve jant sıfır ayarına geri getirilmektedir. Yamuk jantların düzeltilmesi işlerine her ilde ki firmalarda yaptırabilmek mümkündür. Bu işi tamamen uzman kişilerin yapması gerekmektedir. Hassas bir işlemdir. Janttaki eğriliğe ve yamukluğa göre birçok alternatif işlemler mevcuttur. Çelik jant düzeltme işleminde genellikle hava basınçlı pres makinesi kullanılmaktadır. Basınç uygulanarak jant eski haline getirilmektedir. Alaşımlı olmayan diğer jantlarda ise bu yöntem kullanılmaz.

Alaşımsız jantları düzeltmek için ısı ve kaynak işlemi yapılır. Çatlak, kırık ve tüm arızalı bölgeler ısıtılır ve tekrar bükülerek eski ayarına getirilir. Kaynak makinesi ile ısıtılan bu jantlar kolay bir şekilde bir uzman tarafınca eski haline getirilmektedir. Jant tamiri işlemi günümüz de oldukça güzel sonuçlar veren bir yöntemdir.

Jant Eğriliği Nasıl Anlaşılır ?

Jant eğriliğinin sonucunda araç hareket halinde iken balans da bozulduğundan ötürü sallanmalar meydana gelir. Bu durumda bazı kullanıcılar rot ayarı yaptırmaya gider ve orada aracın jantının yamuk olduğunu öğrenir. Jant eğriliğini anlamak aslında kolaydır. Çukura girme, kaldırıma sürtme sonucunda araçta birden sallantılar meydana geldiyse jantınız da bir eğrilik söz konusu olabilir. Jant eğriliği titreme yapar. Titreme ise hem yamukluktan hem de balans ayarının bozulmuş olmasından kaynaklanır. Jant eğriliğinde genellikle tamir yöntemleri tercih edilir.

Jant Düzeltme Fiyat Bilgisi

Jant düzeltme işlemi birçok ilimizde yapılmaktadır. Janttaki hasara bağlı değişen fiyatlar mevcuttur.

Ankara jant düzeltme fiyatları200 TL
İstanbul jant düzeltme fiyatları220 TL
İzmir jant düzeltme fiyatları210 TL
Bursa Jant düzeltme fiyatları210 TL
Jant tamiri fiyatları 2022

Eğik jant düzeltme işlemi 81 ilde yapılabilmektedir. Her sanayi sitesinde bu iş ile ilgili tecrübeli ustaları bulmak mümkündür.

5/5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.