Jaguar Periyodik Bakım Fiyatları 2023

Jaguar periyodik bakım fiyatları 2023 yılı itibariyle güncellenmektedir. Jaguar araçların günümüzde periyodik bakımları söz konusu olduğu zaman her şeyden önce araçların birçok işlemden geçtiğini belirtmekte fayda var. Araç sahipleri tarafından özellikle araçların periyodik bakım fiyatları en çok merak edilen konular arasında bulunuyor. Periyodik bakım süreci günümüzde oto-servis firmaları tarafından sunulan bir hizmet sürecini teşkil etmektedir. Dolayısıyla bu süreçte oto-servis firmaları en iyi hizmetleri sunarak markanın araçlarının periyodik bakım sürecini kapsıyor. Bu yazıda sizlere merak edilen bütün detayları anlatacağız. İşte o detaylar…

Jaguar Periyodik Bakım Fiyatları

Jaguar Periyodik Bakımı Neyi Kapsar

Markanın otomobillerinin periyodik bakımları günümüzde birçok farklı aşamayı kapsamaktadır. Dolayısıyla günümüzde periyodik bakım süreci oldukça önemli bir süreci teşkil etmektedir. Bu kapsamda periyodik bakım işlemleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Hava filtresi kontrolleri,
 • Süspansiyon sistemlerinin kontrolleri,
 • Motor yağı bileşenlerinin kontrolleri,
 • Sistem aksamlarının kontrolleri ve bakımı,
 • Süspansiyon yağı kontrolleri,
 • Egzoz kontrolleri,
 • Rot ayarı, far ayarlarının kontrol edilmesi ve gerekli görülürse onarılması,

Bu süreçte aynı zamanda serinin araçlarının periyodik bakımlarının her 15 bin km’de bir düzenli olarak oto-servis firmaları tarafından yaptırılması önem arz eder. Böylelikle sorunsuz bir sürüş deneyiminden en iyi şekilde yararlanma fırsatlarına sahip olabilirsiniz.

Jaguar Periyodik Bakım Fiyatları

Jaguar Ağır Bakımları Kaç Km’de Yapılmalıdır?

Jaguar araçlar adından anlaşılacağı üzere performansıyla ve sürüş yetenekleriyle ön plana çıkan araçlar olarak bilinmektedir. Serinin araçlarının ağır bakımlarının 70 bin km ile 90 bin km arasında yapılması önemlidir. Böylelikle sürüş performansından ödün vermeden en iyi sürüşü sunacaktır.

Jaguar Ağır Bakımları Kaç Km’de Yapılmalıdır?

Jaguar Ağır Bakımında Neler Yapılıyor?

Serinin araçlarının ağır bakımında birçok işlemin yapıldığından bahsetmek gerekir. Ağır bakım ile periyodik bakımı birbirinden ayıran en önemli fark km sürecidir. Periyodik bakımlar 15 bin km’de 1 yapılırken, ağır bakımlar ise günümüzde 70 bin km’de 1 yapılmaktadır. Ağır bakım kapsamında aşağıdaki işlemler uygulanır;

 • Süspansiyon kontrolleri,
 • Şasi ve far kontrolleri,
 • Rot ayarı kontroller, egzoz kontrolleri,
 • Hava filtresi kontrolleri,
 • Partikül fitresi kontrolleri,
Jaguar Ağır Bakımında Neler Yapılıyor?

Jaguar F-Pace Periyodik Bakım Fiyatları

Jaguar F-Pace araçların periyodik bakımının düzenli olarak yaptırılması böylesine lüks marka bir araç açısından hayati öneme sahiptir. Bu araçlar sürüş performanslarıyla ön plana çıkan araçlardır. Sürüş performansından en iyi verimlilikte yararlanmak istiyorsanız araçların periyodik bakımlarının 2 ile 3 defa yıl içinde yaptırılması gerekir. Süspansiyon kontrolleri başta olmak üzere bu süreçte akü kontrolleri sağlanır. Aynı zamanda araçların bütün sistem ve mekanik aksamlarının da kontrolleri sağlanmış olur. Periyodik bakım fiyatları üzerinde doğrudan günümüzde etkili olan faktör servis faktörü olarak ön plana çıkmaktadır. Jaguar periyodik bakım fiyatları F-Pace için;

Jaguar F-PacePeriyodik Bakım2000 TL-3700 TL
Jaguar F-Pace Periyodik Bakım Fiyatları
Jaguar F-Pace Periyodik Bakım Fiyatları

Jaguar F-Pace Yağ Bakım Fiyatları

Jaguar F-Pace yağ bakım fiyatları yıldan yıla yapılan yeni güncellemelerle sürekli olarak değişmektedir. Serinin araçlarının yağ bakımlarının düzenli olarak 10 bin km’de 1 yaptırılması gerekir. Düzenli yağ bakımı yapılan araçların motor performansının üst düzeyde olduğu biliniyor. Aynı zamanda motor ömrünün de daha fazla olduğu bilinmektedir. Serinin araçlarının yağ bakımlarının düzenli olarak yaz ve kış öncesi dönemde de yapılması önemlidir. Yağ sızıntısı kontrolleri başta olmak üzere şanzıman yağı kontrolleri gibi işlemlerden araçlar günümüzde geçmektedir. Fiyatlar oto-servis firmasına bağlı olarak değişir.

Jaguar F-PaceYağ Bakım800 TL-2000 TL
Jaguar F-Pace Periyodik Bakım Fiyatları
Jaguar F-Pace Kışlık Bakım Fiyatları

Jaguar F-Pace Kışlık Bakım Fiyatları

Kışlık bakım güvenli bir sürüş deneyimi açısından günümüzde hem sürücüler için hem de araçların performansı açısından hayati öneme sahiptir. Dolayısıyla her sonbahar döneminde kışlık bakım yaptırılması önemlidir. Serinin araçlarının kışlık bakımları kapsamında bütün mekanik aksamlarının kontrolleri sağlanır. Ek olarak sistem aksamlarının kontrolleri de sağlanarak araçlar kış şartlarına uyumlu hale getirilir. Serinin araçlarının kışlık bakımları günümüzde firmadan firmaya değişen fiyat listesine sahiptir. Dolayısıyla sizlere bahsedeceğimiz fiyatlar ortalama bazdadır. İşte karşınızda Jaguar F-Pace araçların ortalama olarak kışlık bakım fiyatlarının olduğu tablo!

Jaguar F-PaceKışlık Bakım2250 TL-3700 TL
Jaguar F-Pace Kışlık Bakım Fiyatları
Jaguar E-Pace Periyodik Bakım Fiyatları

Jaguar E-Pace Periyodik Bakım Fiyatları

Otomobil dünyasının en popüler ve modern araçları arasında ilk sırada yer alan Jaguar E-Pace araçların performansı günümüzde büyüleyici özelliklerdedir. Serinin araçlarının maksimum sürüş konforunu sürücülere sunmasının yanı sıra muhteşem bir konfor rahatlığı sunduğu da bilinmektedir. Serinin araçlarının periyodik bakım fiyatları sürekli olarak yeni güncellemelerle farklılık gösteriyor. Dolayısıyla sabit bir fiyat bilgisinden söz etmek günümüzde pek de mümkün değildir. Sizlere bahsedeceğimiz periyodik bakım fiyatları ortalama fiyat aralıklarına sahiptir. İşte karşınızda ortalama fiyatların olduğu tablonun fiyat listesi!

Jaguar E-PacePeriyodik Bakım2000 TL-3800 TL
Jaguar E-Pace Periyodik Bakım Fiyatları
Jaguar E-Pace Yağ Bakım Fiyatları

Jaguar E-Pace Yağ Bakım Fiyatları

Yağ bakım süreci günümüzde süspansiyon yağlarının kontrolleriyle başlar. Süspansiyon yağlarının kontrollerinin ardından araçların motor yağı bileşenlerinin kontrolleri sağlanır. Bu süreçte araçların yağ sızıntısı mevcut ise gerekli onarımlar yapılır. Gerekli onarımlardan sonra araçların yağ bakım işlemleri tamamlanmış olur. Aynı zamanda gene bu süreçte eski yağ boşaltılarak yeni yağ ile değişimi yapılır. Böylelikle rutin olarak periyotlar halinde yaptırılması gereken Jaguar E-Pace yağ bakım işlemeleri tamamlanmış olur. Yağ bakımının 15 bin km’de 1 yapılması önemlidir. Yağ bakımı fiyatları aşağıdaki tabloda gibidir!

Jaguar E-PaceYağ Bakım800 TL-2050 TL
Jaguar E-Pace Yağ Bakım Fiyatları
Jaguar E-Pace Kışlık Bakım Fiyatları

Jaguar E-Pace Kışlık Bakım Fiyatları

Serinin araçlarının kışlık bakımı güvenli bir sürüş deneyimi açısından çok önemli bir süreci teşkil etmektedir. Dolayısıyla bu süreçte araçların kışlık bakımlarının düzenli olarak her yıl yaptırılması önemlidir. Kışlık bakım kapsamında araçların süspansiyon sistemleri, şasi, hava filtresi değişimi, partikül filtresi değişimi, far ayarı, rot ayarı, fren sistemlerinin kontrolleri sağlanır. Ek olarak bu süreçte araçların aynı zamanda lastik kontrollerinin de sağlandığı biliniyor. Lastik kontrolleriyle beraber araçların lastiklerinin kış şartlarına uygun hale getirildiği bilinmektedir. Fiyatlar üzerinde ise günümüzde belirleyici rol oto-servis firmaları olmaktadır. Oto-servis firmalarının fiyatları birbirinden farklılık gösteriyor.

Jaguar E-PaceKışlık Bakım2050 TL-4000 TL
Jaguar E-Pace Kışlık Bakım Fiyatları
Jaguar F-Type Periyodik Bakım Fiyatları

Jaguar F-Type Periyodik Bakım Fiyatları

Periyodik bakım hizmetleri her yıl yaptırılması gereken minimum 2 defa olmak üzere maksimum 3 defa yaptırılması gereken bir işlem çeşididir. Jaguar F-Type araçların periyodik bakımlarının 15 bin km’de 1 yaptırılması araçların sürüş verimliliğini etkileyen en önemli detaylar arasında bulunuyor. Verimli bir sürüş performansı açısından markanın araçlarının periyodik bakımlarının yapılması hayati öneme sahiptir. Böylelikle araçlarınızdan en iyi sürüş verimliliğini elde etme fırsatlarına sahip olabileceksiniz. Serinin araçlarının periyodik bakımları oto-servis firmaları tarafından en iyi standartlarda günümüzde yapılıyor. Jaguar periyodik bakım fiyatları F-Type için;

Jaguar F-TypePeriyodik Bakım2100 TL-3800 TL
Jaguar F-Type Periyodik Bakım Fiyatları
Jaguar F-Type Yağ Bakımı Fiyatları

Jaguar F-Type Yağ Bakımı Fiyatları

Yağ bakımının düzenli olarak yapılması motor ömrünün artmasındaki en önemli detaylar arasında bulunuyor. Motor kullanım ömrünün artması başta olmak üzere motor sürüş performansını da etkileyen önemli bir süreci teşkil eder. Süreç genellikle şanzımanlardan başlar. Şanzıman yağlarının kontrolleri sağlanır ve şanzıman yağının gerekli görülürse değişimi yapılır. Sonrasında ise yağ sızıntılarının kontrolleri sağlanır. Tespit edilen bölgelerdeki yağ sızıntılarının onarılma işlemi yapılır. Bu işlemin ardından eski yağlar motordan uzaklaştırarak yeni yağ sisteme ilave edilir. Böylelikle süreç tamamlanmış olur.

Jaguar F-TypeYağ Bakım1000-2100 TL
Jaguar F-Type Yağ Bakımı Fiyatları
Jaguar F-Type Kışlık Bakım Fiyatları

Jaguar F-Type Kışlık Bakım Fiyatları

Otomobillerin kış aylarında sürüş güvenliği söz konusu olduğunda kışlık bakımlarının düzenli olarak yaptırılması önemlidir. Kışlık bakım süreci boyunca araçlar birçok farklı oto-servis aşamasından geçer. Süspansiyon sistemi, şasi sistemlerinin kontrolleri sağlanır. Ek olarak triger seti kontrolleri de gene bu süreçte sağlanarak araçların kış şartlarına uyumlu hale getirilmesi sağlanır. Far ayarlarına ek olarak bu süreçte araçların rot ayarları da en ince ayrıntısına kadar yapılır. Fren sistemlerinin kontrolleri sağlanarak araçların frenlerinin onarımları yapılır. Aynı zamanda işlemin bitişinde ise lastik kontrolleri sağlanarak otomobillerin lastikleri değiştirilerek kış lastiği takılmaktadır.

Jaguar F-TypeYağ Bakım2200 TL-3900 TL
Jaguar F-Type Kışlık Bakım Fiyatları
Jaguar XE Periyodik Bakım Fiyatları

Jaguar XE Periyodik Bakım Fiyatları

Lüks ve en iyi sürüş performansıyla araç sektöründe tanınan Jaguar XE araçların periyodik bakımlarının fiyatları sürücüler tarafından merak ediliyor. Araçların periyodik bakım fiyatları konusunda fiyatların sürekli olarak güncellendiğinden bahsetmek önemlidir. Yıldan yıla periyodik bakım fiyatları sürekli artış gösteriyor. Bu süreçte araçların ilk olarak bütün mekanik parçalarının aksamları kontrol edilir. Sonrasında ise sistem aksamlarıyla beraber elektronik aksamlarının kontrolleri sağlanır. Ek olarak bu süreçte yağ filtresi başta olmak üzere partikül filtresi ve hava filtresinin de kontrolleri sağlanır. Serinin araçlarının egzoz borusu kontrolleri ve klima kontrolleri de periyodik bakım süreci kapsamında kontrol edilmektedir. Jaguar periyodik bakım fiyatları XE;

 Jaguar XEPeriyodik Bakım2250 TL-3700 TL
Jaguar XE Periyodik Bakım Fiyatları
Jaguar XE Yağ Bakımı Fiyatları

Jaguar XE Yağ Bakımı Fiyatları

Yağ bakımı aşaması günümüzde araçlar için çok önemli bir süreci teşkil ediyor. En iyi sürüş performansını elde etmek için ve araçların motor ömrünü uzatmak için yağ bakımının yapılması gerekir. Yağ bakımının yapılma süreci şanzıman yağlarının kontrol edilmesiyle başlar. Şanzıman yağlarının kontrol edilmesinden sonra araçların motor yağı kontrolleri sağlanır. Motor yağı filtresi de gene bu süreçte kontrol edilerek tıkanıklık durumunda gerekli onarımlar yapılır. Ek olarak bu süreçte araçların aynı zamanda yağ sızıntısı kontrollerinin de yapıldığı bilinmektedir.

Jaguar XEYağ  Bakım1000 TL-2250 TL
Jaguar XE Kışlık Bakım Fiyatları

Jaguar XE Kışlık Bakım Fiyatları

Jaguar XE serisi araçların kışlık bakımlarının kasım aylarında ve ya diğer sonbahar aylarında yaptırılması günümüzde sürüş performansını etkileyen en önemli aşamalardan biridir. Güvenilir bir sürüş deneyimi için kışlık bakımın düzenli olarak yaptırılması önemlidir. Aynı zamanda kışlık bakımını yaptırmayan araç sahiplerine günümüzde belli başlı cezai işlemler uygulanmaktadır. Kışlık bakım kapsamında sistemsel aksamlar, motor aksamları, elektronik aksam kontrollerinin tamamı gerçekleşir. Bu süreçte aynı zamanda kışlık bakım süreci dahilinde kış lastiği de araçlara takılarak yazlık lastikler çıkartılır.

Jaguar XEKışlık  Bakım2300 TL-4200 TL
Jaguar XE Kışlık Bakım Fiyatları
Jaguar XE Kışlık Bakım Fiyatları

Jaguar XF Periyodik Bakım Fiyatları

Jaguar XF periyodik bakım fiyatları söz konusu olduğunda fiyatların oto-servis firmalarınca belirlendiğinden bahsetmemiz gerekir. Firmalar bu süreçte birbirlerinden tamamıyla bağımsız hareket ederek kendi fiyat listelerini belirlemektedir. Aynı zamanda şehirden şehre de fiyatların farklılık gösterdiği bilinen detaylar arasında bulunuyor. Periyodik bakım süreci dahilinde araçların birçok aşamadan geçtiğini bilmekteyiz. Motor aksamlarının kontrolleri sağlanarak araçların motor bileşenlerinin onarımı yapılır. Aynı zamanda şanzıman, şasi, triger kayışı gibi bakım ve onarım işlemleri de günümüzde periyodik bakım kapsamında gerçekleşen işlemler arasında bulunuyor. Jaguar periyodik bakım fiyatları XF için;

Jaguar XFPeriyodik Bakım2000 TL-3850 TL

Jaguar XF Yağ Bakımı Fiyatları

Jaguar XF Yağ Bakımı Fiyatları

Serinin araçlarının yağ bakımlarının 20 bin km’de 1 yaptırılması önem arz eder. Yağ bakımının düzenli olarak yaptırılması araç sahiplerine her açıdan avantajlar sağlayan önemli bir süreci teşkil ediyor. Yağ bakımı söz konusu olduğunda araçların birçok aşamadan geçtiği biliniyor. Şanzıman yağı değişimi bu işlemlerin en önemlisi olarak ön plana çıkmaktadır. Şanzıman yağı değişimleri yapılarak araçların motor yağlarının değişim işlemleriyle süreç devam eder. Yağ sızıntısı kontrolleri yapılır ve yağ sızıntısı tespitinde bütün süreç tamamlanmış olur. Yağ bakımı fiyatları sürekli olarak firmadan firmaya farklılık göstermektedir.

Jaguar XFYağ Bakım750 TL-2000 TL
Jaguar XF Kışlık Bakım Fiyatları
YouTube video

Jaguar XF Kışlık Bakım Fiyatları

Kışın güvenlik ve sürüş performansı söz konusu olduğunda bu süreci etkileyen en önemli işlemlerin başında kışlık bakım süreci gelmektedir. Araçların kışlık bakımlarının düzenli olarak her sonbahar ayında yaptırılması gerekiyor. Böylelikle kışın sürüş performansından hiçbir değer kaybetmeden araçlar tam verimli koşullar dahilinde çalışma ayrıcalıklarına sahip olurlar. Kışlık bakım aynı zamanda günümüzde araçların sürüş verimliliğini artırır. Motor yağı aksamlarının kontrolleri, triger kontrolleri bu süreçte yapılarak sürücülere en iyi hizmetler sunulmuş olur. Bu bölümde sizlere Jaguar XF araçların kışlık bakım fiyatlarını listeleyeceğiz. İşte o tablo!

Jaguar XFKışlık Bakım2350 TL-4750 TL

Jaguar periyodik bakım fiyatları konusunda merak ettiklerinize böylece kapsamlı bir şekilde yanıtlar verdik!

Jaguar periyodik bakımda hangi işlemler yapılır?

Jaguar periyodik bakımında; Hava filtresi kontrolleri, Süspansiyon sistemlerinin kontrolleri, Motor yağı bileşenlerinin kontrolleri, Sistem aksamlarının kontrolleri ve bakımı, Süspansiyon yağı kontrolleri, Egzoz kontrolleri ve Rot ayarı, far ayarlarının kontrol edilmesi ve gerekli görülürse onarılması yapılır.

Jaguar ağır bakımları ne zaman yapılır?

Jaguar ağır bakımı 70 bin km ile 90 bin km arasında yapılmalıdır. Bu araçlar performansıyla ve sürüş yetenekleriyle ön plana çıkan araçlarladır. Ancak bu özelliklerin ön plana çıkması için mutlaka düzenli olarak bakımlarının yapılması gerekir.

Jaguar F-Pace periyodik bakım fiyatları ne kadardır?

Jaguar F-Pace modelinin periyodik bakım fiyatları yapılacak olan işlemin detaylarıyla bağlı olarak 2 bin TL ile 3 bin 700 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Yorum yapın