Honda Civic Arıza işaretleri ve Anlamları

Honda Civic arıza işaretleri araçta bir problem olduğunda yanan bir uyarı lambasıdır. Bu ışıklar yandığında, araçta bazı şeylerin yolunda gitmediğinin bilinmesi gerekir. Arıza , küçük bir sorun olacağı gibi büyük bir probleminde habercisi olabilir.

Honda Civic gösterge ekranında çıkan uyarı ışıklarının her birinin anlamları vardır. Arızanın neden olduğu sorunlar giderilmediği sürece bu ikaz lambaları da yanmaya devam edecektir. Tamir edildiği zaman ise gösterge ekranında söner hale gelecektir.

Honda Civic Arıza işaretleri

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

Kontak açıldığında yanar ve hemen geri söner. ABS ikaz lambası aracınızda sönmez ise fren sisteminde olan bir problemin habercisidir.
Honda Civic akü ikaz lambası kontak çevirmede yanar ve geri söner. Eğer sürekli bu ikaz lambası yanıyorsa akü veya şarj dinamosunda bir arızanın olduğunu gösterir. Sorunun tespiti genellikle çok kısa sürer.
ESC sisteminin devrede olduğunu gösteren ikaz lambasıdır.
Honda Civic araçlarında el freninin çekili olduğunu belirten uyarı lambasıdır. El freni çekili ikaz ışığı söndürmek için el frenini indirmeniz yeterli olacaktır.
Honda Civic yağ basıncı ikaz lambası , oldukça önemli bir uyarı lambasıdır. Bu kontak anında yanar ve geri söner. Sönmediği durumlarda ise araç hareket ettirilmeden servis veya diğer tamirhaneler ile iletişim kurulmalıdır.
Civic Lastik basınç uyarısıdır. Lastik hava basınçları kontrol edilmelidir.
Honda Civic İkaz Lambası ve Anlamları

Honda Civic Arıza Lambası Neden Yanar ?

Honda Civic aracınız da bir arıza lambası yandı ise, bir arızanın habercisi anlamına gelir. Aracınızda ki bir elektronik parçada, fren sistemin de veya motor da yolunda gitmeyen bir şey varsa bu sürücüler için gösterge panelinde belirir. Bu bir ikaz lambasıdır ve siz kullanıcılar tarafından anlaşılması için ekranda çıkar. Bu gibi durumlarda arıza lambasının neden yandığını araştırabilir ve gerekli yerler ile iletişime geçebilirsiniz.

Honda Civic Motor Arıza Lambası Söndürme

Civic araçlarında genellikle motor arıza lambası LPG kaynaklı yanmaktadır. LPG sisteminde ki bir uyumsuzluktan ötürü motor arıza lambası yanmakta ve kendiliğinden sönmemektedir. Bu gibi durumlarda öncelikle sorunun ana kaynağı tespit edilmeli, onarılmalı ve arıza lambası söndürülmelidir. Sorunun çözümü sağlanmadan arıza lambası söndürme işlemi yapılırsa kısa süre sonra tekrardan yanacaktır.

Honda Civic Sistemi Kontrol Edin Uyarısı

Bu sorunun birden fazla sebebi olabilir. En basitinden örnek vermek gerekirse benzin kapağı açık kaldığında sistemi kontrol edin uyarısı çıkabilir. Benzin kapağının tam kapanmadığı durumlarda bu uyarı lambası yanmaktadır.

Honda Civic Kullanım kitapçığına bakarak tüm arıza ışıkları ve anlamlarını, bakım periyotlarını ve araç hakkında ki tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Puan ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.