Honda Civic Arıza işaretleri ve Anlamları

Honda Civic arıza işaretleri araçta bir problem olduğunda yanan bir uyarı lambasıdır. Bu ışıklar yandığında, araçta bazı şeylerin yolunda gitmediğinin bilinmesi gerekir. Arıza , küçük bir sorun olacağı gibi büyük bir probleminde habercisi olabilir.

Honda Civic gösterge ekranında çıkan uyarı ışıklarının her birinin anlamları vardır. Arızanın neden olduğu sorunlar giderilmediği sürece bu ikaz lambaları da yanmaya devam edecektir. Tamir edildiği zaman ise gösterge ekranında söner hale gelecektir.

Honda Civic Arıza işaretleri

Kontak açıldığında yanar ve hemen geri söner. ABS ikaz lambası aracınızda sönmez ise fren sisteminde olan bir problemin habercisidir.
Honda Civic akü ikaz lambası kontak çevirmede yanar ve geri söner. Eğer sürekli bu ikaz lambası yanıyorsa akü veya şarj dinamosunda bir arızanın olduğunu gösterir. Sorunun tespiti genellikle çok kısa sürer.
ESC sisteminin devrede olduğunu gösteren ikaz lambasıdır.
Honda Civic araçlarında el freninin çekili olduğunu belirten uyarı lambasıdır. El freni çekili ikaz ışığı söndürmek için el frenini indirmeniz yeterli olacaktır.
Honda Civic yağ basıncı ikaz lambası , oldukça önemli bir uyarı lambasıdır. Bu kontak anında yanar ve geri söner. Sönmediği durumlarda ise araç hareket ettirilmeden servis veya diğer tamirhaneler ile iletişim kurulmalıdır.
Civic Lastik basınç uyarısıdır. Lastik hava basınçları kontrol edilmelidir.
Honda Civic İkaz Lambası ve Anlamları

Honda Civic Arıza Lambası Neden Yanar ?

Honda Civic aracınız da bir arıza lambası yandı ise, bir arızanın habercisi anlamına gelir. Aracınızda ki bir elektronik parçada, fren sistemin de veya motor da yolunda gitmeyen bir şey varsa bu sürücüler için gösterge panelinde belirir. Bu bir ikaz lambasıdır ve siz kullanıcılar tarafından anlaşılması için ekranda çıkar. Bu gibi durumlarda arıza lambasının neden yandığını araştırabilir ve gerekli yerler ile iletişime geçebilirsiniz.

Honda Civic Motor Arıza Lambası Söndürme

Civic araçlarında genellikle motor arıza lambası LPG kaynaklı yanmaktadır. LPG sisteminde ki bir uyumsuzluktan ötürü motor arıza lambası yanmakta ve kendiliğinden sönmemektedir. Bu gibi durumlarda öncelikle sorunun ana kaynağı tespit edilmeli, onarılmalı ve arıza lambası söndürülmelidir. Sorunun çözümü sağlanmadan arıza lambası söndürme işlemi yapılırsa kısa süre sonra tekrardan yanacaktır.

Honda Civic Sistemi Kontrol Edin Uyarısı

Bu sorunun birden fazla sebebi olabilir. En basitinden örnek vermek gerekirse benzin kapağı açık kaldığında sistemi kontrol edin uyarısı çıkabilir. Benzin kapağının tam kapanmadığı durumlarda bu uyarı lambası yanmaktadır.

Honda Civic Kullanım kitapçığına bakarak tüm arıza ışıkları ve anlamlarını, bakım periyotlarını ve araç hakkında ki tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Honda Civic SRS lambası neden yanar?

Honda Civic VSA lambası neden yanar?

VSA Araç Denge Yardımı anlamına gelir. Bu VSA sistemi etkinleştirildiğinde Honda Civic VSA lambası yanar. VSA sistemi, motor torkunu, fren kuvvetini ve gaz kelebeği konumunu kontrol ederek arkadan veya önden savrulmanın etkilerini önlemeye veya azaltmaya yardımcı olur. VSA lambası, VSA sistemi çalışmasında bir arıza tespit ettiğinde de yanar. Honda Civic VSA lambası, VSA sistemi etkinleştirildiğinde yanan bir ışıktır. VSA sistemi, ani bir duruş sırasında veya çok hızlı bir viraja girerken olduğu gibi gerekli durumlarda aracınızın kontrolünü korumanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Dolayısıyla bu sistem sürüş güvenliği konusunda son derece kritik bir öneme sahiptir.

Honda Civic VSA lambası neden yanar?

Honda Civic ünlem işareti neden yanar?

Eğer Honda Civic ünlem işareti can sıkıcı bir sorundur. Böyle bir uyarı aldıysanız, derhal önlem alınmazsa bir kazaya veya yaralanmaya yol açabilecek bir durum mevcut olduğunda gösterge panelinizde ünlem işareti görünür. Çoğu durumda, sesli bir uyarının yanı sıra görüntü ekranınızda durumun düzeltilmesi için yapılması gerekenler hakkında ek bilgi sağlayan bir mesaj olacaktır. Arabanızı kullandığınız sırasında ışık yanık kalırsa veya yanarsa, bu VSA sisteminin arızalı olduğu anlamına gelebilir. Bazı durumlarda bu, sistemdeki sensörlerden birinde bir sorun olduğunun işareti olabilir. Bu sorunu fark ederseniz, neyin neden olduğunu belirlemek için aracınızı mümkün olan en kısa sürede tamircinize gitmelisiniz.

Honda Civic SRS lambası neden yanar?

Honda Civic SRS lambası neden yanar?

SRS uyarı ışığı, çn hava yastığı, başka bir araç veya nesneyle çarpışma nedeniyle açıldıysa yanar. Yine hava yastığı, başka bir araç veya nesneyle çarpışma nedeniyle açıldıysa yanar. Sonuç olarak Hava yastığı sisteminizle ilgili bir sorun olduğunda Honda Civic modeli arızasında SRS lambası yanar. Bu, emniyet kemeriniz, hava yastıklarınız ve daha fazlasıyla ilgili sorunları içerebilir. Sürüş sırasında bu ışık yanarsa, soruna neden olabilecek her şeyi teşhis edip onarabilmeleri için aracınızı hemen bir oto tamircisine götürmenizde fayda vardır. Ancak bu sayede sorunsuz bir şekilde aracınızı güven içerisinde kullanabilirsiniz. Unutmayın bu tarz bir hata her şeyden önce aracınızın sürüş güvenliğini etkileyecektir.

“Honda Civic Arıza işaretleri ve Anlamları” üzerine bir yorum

  1. 2003 Honda Civic aracım. Klima yüksek hızda açık olunca yaklaşık 20 dakika falan sonra motor stop yapıyor. 10 dakika kadar bekledikten sonra da çalışıyor devam edebiliyorum. Neden olabilir fikriniz öneriniz var mı?

    Yanıtla
Yorum yapın