Hava Yastığı (Airbag) Tamir Edilir mi? Fiyatları Ne Kadar ?

Güvenlik günümüz dünyasında nerede ise hayatın tüm alanlarında önemli bir iş kolunu temsil ediyor. Otomobil sektöründe ise güvenlik dendiği zaman akla gelen ilk unsurlardan biri emniyet kemerleri ve diğeri ise hava yastıklarıdır. Özellikle airbag veya Türkçe kullanımı ile hava yastıkları çoğu zaman can kurtarıcı özelliklere sahip olabiliyorlar.

Airbag tamiri fiyatları ne kadar? Tamir yöntemi sağlıklı mı?

Herhangi bir kaza anında özellikle darbeye bağlı otomobil kazalarında hava yastıklarınız açılır. Hava yastıklarınızın tam anlamıyla işe yaraması için emniyet kemerlerinizin (arka koltuk yolcuları da dahil) takılı olmasına özen göstermeniz hayat kurtarıcı olacaktır.

Patlak Airbag Tamiri Fiyatları 2022

Hava yastıkları tek kullanımlık olacak şekilde üretilmektedir. Bu sebeple açıldıkları zaman tamir yöntemi bazı yerler de yapılsa da hiç tavsiye edilmeyen sağlıksız ve güvenliksiz bir yöntemdir. Hava yastığı tamiri yerine komple bileşenleri sıfırlamak ve yeni hava yastığı almak en mantıklı yol olacaktır. Airbag tamiri fiyat bilgisi araştıran kullanıcılara tavsiyemiz o ki kesinlikle bu yönteme başvurmayınız.

Hava yastıkları bir kaza anında açıldıysa, aracınız halen kullanılabilir durumdaysa ve motor, kaporta tamiri gibi işlemler de tamamlandıysa yeniden tamiri mümkün olabilmektedir. Açılan bir hava yastığının tamiri pek mümkün olmayacağını unutmayarak eğer ustanıza güvenmiyorsanız airbag tamirini kesinlikle yaptırmayınız.

Genel olarak yapılması gereken güvenliğiniz için airbaglerin tamir edilmesi değil yenilenmesidir. Otomobiline göre işçilikte işin içine girdiği zaman epeyi kabarık bir fatura karşınıza çıksa da güvenliğiniz için gerekli düzenlemeyi yaptırmanızı öneririz.

Aynı zamanda hava yastığı tamirinde dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise hava yastığının çıkış yaptığı yani patlama öncesi durduğu yerin tamiratıdır. Daha iyi bir örnek vermek gerekirse arabanızın torpido, konsol denilen bölümden patladığını düşünelim, burada yapılan bir hava yastığı tamiratı araç iç konsolunun yeniden takılmasını yenilenmesini gerektirecektir. Bu tamiri yapan bazı yerler ucuz ürünler kullandığından, sıfır airbag takılsa bile yeni bir kaza anında takılan konsolun hava yastığının açılmasına izin vermemesi gibi durumlarla karşılaşılacaktır. Siz siz olun bu tür güvenliği ilgilendiren işlerde masraftan kaçmayın ve ustanızı iyi seçin.

Yorum yapın