Ford Yedek Parça Fiyatları

Otomobiller için piyasa birçok çeşit yedek parça bulunur. Piyasada bulunan bu yedek parçaların bazıları donanımsal bazıları ise tasarım için kullanılan yedek parçalar olarak bilinir. Araçları uygun yedek parça seçimi oldukça önemlidir. Yedek parçaların orijinal olması tavsiye edilir. Ancak bazen sürücülerin bütçeleri orijinal yedek parça satın almaya yetmeyebilir.
Bu gibi durumlarda sürücüler çıkma yedek parça adı verilen ürünleri satın almayı tercih ederler. Çıkma yedek parçalar, kaza yapmış bir arabanın hasar görmemiş ve kullanılabilecek yedek parçaları olarak bilinir. Yedek parçaların araçların performansını olumlu anlamda etkileyebilmesi için genellikle orijinal parçalar kullanılması gerektiği bilinir.


Yedek parçalar araçlarda sürüş konforunu ve sürüş güvenliğini sağlar. Tasarımsal yedek parçalar ise, araç sürücülerinin kendi zevkleri doğrultusunda araçlarına eklemek istedikleri ek parçalar olarak ifade edilir. Tasarımsal yedek parça satın almak isteyen sürücülerin, satın aldıkları yedek parçaların araçlarına uygun olması durumuna dikkat etmeleri gerektiği bilinir.

Ford Yedek Parça Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ford yedek parça satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar olduğu bilinir. Dikkat edilmesi gereken bu önemli noktalar;

⦁ Alınacak parçanın Ford orijinal yedek parça olması gerektiği
⦁ Eğer alınacak yedek parça orijinal parça yerine çıkma yedek parça olacak ise, kaliteli olması gerektiği
⦁ Ford parça satın alınan üretici veya satıcının ürüne garanti verip vermediği
⦁ Ford yedek parça fiyat karşılaştırılması yapılması gerektiği
⦁ Satın alınan yedek parça ford ürününün araca uygun olması gerektiği
⦁ Kişisel zevkler doğrultusunda eklenecek yedek parçanın, aracın sürüş konforunu etkilememesi gerektiği şeklindedir.
Orijinal Ford yedek parça satın alınırken bu noktalara dikkat edildiğinde, satın alınan yedek parçadan oldukça yüksek bir verim almak mümkün olur. Dolayısıyla sürücüler araçlarından beklentilerini karşılayacak bir performans elde etmiş olurlar.

Orijinal Ford yedek parça satın alınırken bu noktalara dikkat edildiğinde, satın alınan yedek parçadan oldukça yüksek bir verim almak mümkün olur. Dolayısıyla sürücüler araçlarından beklentilerini karşılayacak bir performans elde etmiş olurlar.

Ford Yedek Parça Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Günümüzde özellikle ikinci el araçların yedek parçaya ihtiyaç duyduğu bilinir. Her zaman ihtiyaç duyulan yedek parçaya kolay bir şekilde ulaşılamaz. Bazen ihtiyaç duyulan yedek parçanın bulunması oldukça uzun zaman alabilir. Bu durumda en çok dikkat edilmesi gereken nokta, satın alınacak yedek parçanın orijinalliği olarak bilinir. Orijinal yedek parça sayesinde sürüş konforu daha rahat bir hale gelir. Ancak bazen orijinal yedek parça satın almak maliyetli bir durum olduğundan, orijinal olmayan çıkma yedek parça olarak adlandırılan ürünler tercih edilir. Bu ürünler tercih edilirken kalitesi ve araca uygunluğu oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Ford Orijinal Yedek Parça Ne Demek?

Ford orijinal yedek parça, Ford markasının kendi araçları için ürettiği parçalardır. Bu parçalar, araçlarda bulunan parçalar ile aynı kalitede ve özelliktedir. Araçlara yedek parça ihtiyacı duyulduğunda, her zaman orijinal yedek parça takılması gerektiği önerilir. Ford orijinal parça sorgulama sistemi ile yedek parçalara ulaşılması mümkündür. Orijinal yedek parça sayesinde hem araçtaki sorun hızlı bir şekilde giderilir hem de sürüş konforu sağlanır.

Ford Çıkma Yedek Parça Nedir?

Ford çıkma parça, kazalı bir araçtaki sorunsuz parçalara verilen genel isimdir. Yani kaza yapmış bir aracın hiçbir şekilde hasar almamış ve tekrar kullanılabilecek olan parçasına verilen isimdir. Çıkma yedek parça fiyatları, genellikle Orijinal yedek parça fiyatlarına göre daha uygundur. Bu sebeple sürücüler bütçeleri doğrultusunda çıkma yedek parçaları da yaygın bir şekilde kullanmayı tercih ederler.

Ford Yedek Parçalar Kasko Kapsamında Mı?

Ford araçlarının tüm parçaları ve yedek parçaları satın alınan kasko kapsamındadır. Kasko kapsamı, orijinal olmayan yedek parçalar için belirli fiyat aralıklarında genişletilebilir. Dolayısıyla otomobil yedek parçası alırken veya ikinci el otomobil satın alırken kaskonun ne kadar kapsamlı olduğunu araştırmak gerekir.

Oem Yedek Parça Nedir?

Oem yedek parça, aynı üretim tesisinde üretilmiş parçalardır. OEM kelimesi, Original Equipment Manufacturer yani Orijinal Ürün Üreticisinden oluşmuş bir isimdir. Bu yedek parçalar birbirleriyle tamamen aynı özelliklere sahiptir. Oem yedek parçaların sadece kutuları, fiyatları ve ambalajları farklıdır. Geri kalan tüm Oem parça özellikleri, orijinal yedek parçalarla birebir aynıdır.

Oem Yedek Parçalar Nereden Alınır?

Oem yedek parça, genellikle üreticiler ile anlaşmalı tedarikçilerden temin edilir. Ford oem yedek parça tedarikçilerinde;

⦁ Ford Fiesta yedek parça
⦁ Ford Focus yedek parça
⦁ Ford Puma yedek parça
⦁ Ford Ranger yedek parça
⦁ Ford Kuga yedek parça
⦁ Ford Ecosport yedek parça gibi birçok oto yedek parça bulunur.

Genellikle aracın uygunluğuna göre tedarikçiye yedek parça siparişi verilir. Daha sonra ürünler tedarikçi tarafından belirlenen tarih aralığında teslim alınır. Bazı yedek parçaların teslim edilme süresi, diğer yedek parçalara göre uzun zaman alabilir. Tedarikçiler, üreticileri o konuda gerekli şekilde bilgilendirir.

Ford yedek Parça Fiyatları 2023 Listesi

Ford yedek Parça Fiyatları 2023 Listesi

ModelFiyat
Ford Otosan Ford Connect 1.8 90 Hp 2002-2013 Bakım Seti311 TL
Ford Otosan Ford Fiesta 1.4 TDCI 55KW Bakım Seti 18 TL
Ford Otosan Focus 2004-2008 Arası Triger Kapagı140 TL
Ford Otosan Escort 1995-2001 Arası Triger Bilyası120 TL
Ford Otosan Debriyaj Baski Balata (120Ps) Transit V3474000 TL
Ford Otosan V363 2018 Sonrası Triger Seti 820 TL
Ford Otosan Ford Fiesta 1.4 TDCI Bakım Seti230 TL
Araç Yedek Parça gider yazılır mı?

Ford yedek parça orjinal olduğu nasıl anlaşılır?

Orijinal Ford parçaları, aracınızın özel ihtiyaçlarına uyacak şekilde Ford Motor Company tarafından üretilir. Orijinal parçalar daha uzun süre dayanacak şekilde üretilmiştir ve Ford Sınırlı Garantisi kapsamındadır. Böylece onlara yıllarca güvenebilirsiniz. Dolayısıyla Ford markasına ait bir aracınız varsa mutlaka orijinal bir yedek parça temin etmeye dikkat etmek durumundasınız. Ford, araba parçalarınızın orijinal olup olmadığını kontrol etmenizi sağlayan çevrimiçi bir araç sunmaktadır. Bunun için Ford markasının internet sitesi üzerinde sorgulama yapmanız yeterli olacaktır. Böylece istediğiniz özelliklere sahip olan bir yedek parçanın orijinal olup olmadığını pratik bir şekilde anlayabilirsiniz.

Ford yedek parça orjinal olduğu nasıl anlaşılır?

Araç Yedek Parça gider yazılır mı?

Araç yedek parçaları, çoğu şirket tarafından envanter kalemi olarak kabul edilir ve kullanıldıklarında veya satıldıklarında ilgili firmalar yedek parçaları gider olarak gösterebilmektedir. Bu aşamada araç yedek parçalarının gider olarak yazılmasının mümkün olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Ancak yedek parçalarının gider olarak yazılması için birtakım kriterleri karşılıyor olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bunun için ilk önce yedek parçalarınızı geçerli bir faturayla belgelendirmelisiniz. Böylece KDV indirimi üzerinden bu tür parçaları gider olarak gösterebilirsiniz. Bu işlemi yedek parçayı satın aldığını yerden almış olduğunuz faturayla yapabilirsiniz.

Oem Yedek Parça Alırken Neler Dikkat Edilmelidir?

Oem yedek parça alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Oem yedek parça alırken dikkat edilmesi gereken noktalar;
⦁ Ürünün satın alındığı tedarikçiden garanti belgesi olup olmaması
⦁ Ürünün araca uygun olması
⦁ Kişisel zevkler için araca eklenecek yedek parçaların, aracın sürüş ve güvenlik konforuna uygunluğu
⦁ Piyasalar arasında yapılan fiyat karşılaştırması şeklinde bilinir.
Bu konular dikkate alındığında satın alınan oem yedek parçalar araç için yüksek performans gösterir. Bu sayede sürücüler araçlarından istedikleri performansı almış olurlar.

Diğer tüm marka ve yedek parçalar için link’e tıklayıp ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın