Fiat Panda güncel fiyat listesi ve özellikleri gündeme geldiği zaman 2023 yılında da güncellenen seçenekler karşımıza çıkıyor! Fiat Panda 4X4 Cross model olarak piyasaya sürülmüştür. Silindir hacimleri araçların 875 cc düzeyinde bulunuyor. Ek olarak araçların günümüzde teknik özellikleri bakımından maksimum hız kapasiteleri 164 km-s olarak ön plana çıkıyor. Beygir güçlerini incelediğimizde ise bu süreçte araçların 85 HP gücünde olduklarını gözlemleyebiliyoruz. Maksimum tork özellikleri Fiat Panda araçların günümüzde 145 Nm dolaylarındadır. Uzunlukları otomobillerin 3705 mm, genişlik kapasiteleri 1662 mm, yükseklik kapasiteleri ise araçların 1657 mm düzeyindedir.

Boş ağırlık kapasitelerini incelediğimizde Fiat Panda araçların 1090 kg düzeyinde olduğunu biliyoruz. Bagaj hacimleri aynı zamanda bu süreçte 225 litre olarak ölçülmüştür ve yakıt deposu özellikleri araçların 35 litredir.

Yakıt türü olarak Fiat Panda araçlar benzinli sınıf araçlar olarak biliniyorlar. Vites tiplerini incelediğimiz zaman ise Fiat Panda araçların 6 ileri düz vites özelliklerine sahip olduklarını gözlemleyebiliyoruz. Bunun yanı günümüzde araçların iç donanımsal özelliklerini incelediğimizde dijital klima sistemlerinin bulunduğu biliyoruz. Otomatik frenleme sistemi, multimedya ekran özellikleri, alaşımlı jantlar gibi özellikler Fiat Panda araçlarda bulunuyor.

Fiat Panda Güncel Fiyat Listesi ve Özellikleri

Fiat Panda Yakıt Tüketimi

Benzinli araç segmentine sahip olan Fiat Panda araçlar günümüzde 145 Nm maksimum tork özellikleriyle biliniyorlar. Yakıt tüketimlerini incelediğimizde araçların günümüzde şehir içi ortalama yakıt tüketiminin 5.4 litre olduğu biliniyor. Şehir dışı yakıt tüketimleri ise araçların günümüzde 4.9 litre olduğu bilinmektedir. Karma yakıt tüketimi olarak Fiat Panda araçlar 5.1 litre ortalama yakıt kapasitesine sahip olmalarıyla biliniyorlar.

Maksimum hız kapasitelerini incelediğimizde Fiat Panda araçların günümüzde 164 km-s düzeyinde olduğunu bilmekteyiz. Uzunluk kapasiteleri araçların 3705 mm, genişlikleri ise araçların yaklaşık olarak 1662 mm düzeyindedir. Bagaj hacimlerini incelediğimizde Fiat Panda araçlar 225 litre hacme sahip olmalarıyla piyasada varlık gösteren araçlar olarak biliniyorlar.

Ek olarak araçların günümüzde 35 litre yakıt deposu bulunuyor ve 875 cc silindir hacmine sahip olduğu biliniyor. Beygir güçleri ise Fiat Panda araçların 85 HP olarak ön plana çıkmaktadır.  Fiat Panda 4×4 araçlar olarak Cross model araçlar olarak piyasada ön planda rol oynamayı başarıyorlar. 0 ile 100 km hızlanma değerlerini incelediğimizde araçların 12.1 saniye düzeyinde olduğunu bilmekteyiz. Fiat güncel kampanyalı fiyat listesi için tıklayınız!

Fiat Panda Kampanyalı Fiyat Listesi

Fiat Panda Kampanyalı Fiyat Listesi

Fiat Panda kampanyalı fiyat listesi son günlerde en çok gündeme gelen konular arasında bulunuyor. Araçların teknik özellikleri ve donanımsal özellikleri sürücülerin ilgisini çekiyor. Dinamik sürüş yeteneği başta olmak üzere ABS sistemi ve alaşımlı jantlar araçlarda bulunuyor. Ön ve arka lastiklerinde araçların diskler mevcuttur. Ek olarak araçların klima sistemlerinin olduğunu da bilmekteyiz. Gösterge çubuğu, multimedya ekran, elektrikli bagaj özelliği araçlarda bulunuyor. Araçların aynı zamanda 12.25 inçlik multimedya ekran özellikleri bulunuyor.

Böylelikle navigasyon çubuğu araçların multimedya ekranlarında bulunuyor. Silindir hacim olarak 875 cc3 düzeyindeyken, maksimum hız olarak 164 km-s düzeyinde olduklarını bilmekteyiz. Araçların bagaj hacimlerini incelediğimizde yaklaşık olarak bagaj hacimlerinin 225 ile 250 litre arasında farklılık gösterdiği biliniyor. Cros modeli için Fiat Panda güncel fiyat listesi ve özellikleri;

MarkaModelFiyat
Fiat PandaCross551.900TL
Fiat PandaUrban439.000TL
Fiat PandaCity428.900TL
Fiat Panda ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Fiat Panda ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

ÖTV indiriminin oluşumunda günümüzde rol oynayan en önemli etmenlerin başında silindir hacmi ve fiyat listesi geliyor. İndirim oranlarının oluşumunda silindir hacmi + aracın fiyatı doğrudan ÖTV indiriminin oluşumunda rol oynuyor. Türkiye’de yüzde 90 engeli bulunan T.C. vatandaşları ÖTV’den tamamıyla muaftırlar ve aynı zamanda %18 KDV’den de muaf olarak araç satın alabiliyorlar. Böylece araçlarını ekonomik olarak  daha uygun fiyatlara satın alabiliyorlar.

Fiat Panda araçların günümüzde ÖTV oranı %80 olarak belirlenmiştir ve %18’de KDV oranı mevcuttur. Böylelikle %98 vergi kapasitesinin olduğu biliniyor. Fiat Panda araçlar aynı zamanda günümüzde %50 ile %89 engeli bulunan kişiler tarafından da %27 ÖTV indirimiyle kolaylıkla satın alınabiliyor. Cross modeli için ÖTV indirimli Panda güncel fiyat listesi ve özellikleri;

MarkaModelÖTV
Fiat PandaCross276.775TL
Fiat  PandaUrban206.479TL
Fiat PandaCity201.728TL

Bu yazımızda Fiat Panda güncel fiyat listesi ve özellikleri konusuna detaylarıyla yer verdik.

Yorum yapın