Fiat 500L Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Fiat 500L fiyat listesi ve özellikleri en çok merak edilenler arasında yer alıyor! Fiat 500L araçlar günümüzde araç piyasasına 2 varyans şeklinde sürülmüşlerdir. Hem benzinli hem de dizel yakıt türüne sahiptirler. 1.4 FIRE 95 HP serinin ilk segmenti olarak ön plana çıkmayı başarıyor. Serinin bu segmentinde azami güç 95 HP olarak belirlenmiştir, bu durumda 6000 d-d düzeyine eş değerdir. Aynı zamanda maksimum tork kapasiteleri araçların 127 nm olarak ön plana çıkıyor.

Ek olarak azami hız kapasitesi ise serinin bu aracın 178 km/s olarak ön planda yer alıyor. Maksimum hızlanma kapasiteleri 12.8 saniye olarak ölçülmüş olup ortalama yakıt tüketimleri 6.1 litredir. CO2 emisyon değerlerini incelediğimizde araçların 143 g-km değerlere sahip olduklarını görebiliyoruz. Motor emisyon seviyeleri araçların EURO6 olarak belirlenmiştir.

 6 ileri manuel şanzıman özelliklerine sahiptirler. Dizel motor segmentinde 95 HP güç bulunuyor ve 200 maksimum tork kapasitesi bulunuyor. Azami hız kapasiteleri ise serinin bu segmentinde 171 km-s olarak belirlenmiştir. Hızlanma kapasiteleri ise bu süreçte araçların 13.9 olarak ön plandadır. Ortalama yakıt tüketimleri araçların bu süreçte 4.1 litre olarak ön plandadır.

Fiat 500L Fiyat Listesi ve Özellikleri

Fiat 500L Yakıt Tüketimi

Fiat 500L araçların yakıt tüketimleri segmente bağlı olarak farklılık gösteriyor. Serinin benzinli segmentinde yakıt tüketiminin 6.1 litre olduğunu karma yakıt tüketimde gözlemleyebiliyoruz. Ek olarak şehir içi yakıt tüketimleri araçların 6.8, 7.1 litre olduğu biliniyor. Şehir dışı yakıt tüketimleri incelendiğinde ise araçların günümüzde 5.7 – 5.8 litre olduğu bilinmektedir. Diğer sınıf segmentte ise durum daha farlıdır.

Dizel motorlu araçlar olarak ön plana çıkarlar ve yakıt tüketimi olarak şehir içi 5.1 litre iken, şehir dışı yakıt tüketimleri araçların 3.2 litre olarak belirlenmiştir. Ek olarak ortalama yakıt tüketimleri ise bu süreçte araçların 4.1 litre olarak belirlenmiştir. Araçların günümüzde CO2 emisyon değerleri 107 olarak ön plana çıkıyor. Azami hız kapasitelerini incelediğimiz zaman ise araçlar günümüzde 171 km-s olarak ön plandadır.

Araçlarda elektrikli ayna sistemi, dijital klima sistemi bulunan özelliklerden bazılarıdır. Aynı zamanda araçlarda günümüze LED far sisteminin de bulunduğu biliniyor. Maksimum hızlanma değerlerini incelediğimizde araçların ortalama olarak 13.9 saniye hızlanma değerine sahip olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Serinin en iyisi olarak her daim sürücülere dinamik bir sürüş konforunu araçlar sağlıyor. Fiat güncel kampanyalı fiyat listesi için tıklayınız!

Fiat 500L Kampanyalı Fiyat Listesi

Fiat 500L Kampanyalı Fiyat Listesi

Multi-jet özelliklerle piyasaya sürülen Fiat 500L araçlar 1.4 motor kapasitesine sahiptirler. Maksimum azami güç kapasiteleri araçların 95 HP olarak ön plana çıkıyor. Azami tork kapasitelerini incelediğimizde ise araçların günümüzde 127 nm tork kapasitesine sahip olduğunu bilmekteyiz. Maksimum hızlanma kapasiteleri incelendiğinde araçların 12.8- 13.9 saniye arasında farklılık gösterdiğini biliyoruz.

Ek olarak araçların dijital klima sistemleri başta olmak üzere alaşımlı jant gibi birçok farklı özelliği bulunuyor. CO2 emisyon değerleri araçların 143 olarak belirlenmiştir, diğer seri de ise bu durum 107 olarak ön plana çıkıyor. Azami güç kapasitelerini incelediğimizde serinin araçlarının yaklaşık olarak 95 HP dolaylarında olduklarını gözlemleyebiliyoruz.  4500-6000 d-d özelliklerine sahiptirler ve ön plana çıkarlar. Cross Fiat 500L fiyat listesi ve özellikleri aşağıdaki gibidir;

MarkaModelFiyat
Fiat 500LCross631.900TL
Fiat 500L ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Fiat 500L ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Fiat 500L ÖTV indirimli fiyat listesinin oluşumunda rol oynayan en önemli faktörlerin başında silindir hacmi ve fiyat oranı geliyor. Fiyat ve hacme bağlı olarak Fiat 500L ÖTV indirimli fiyat listeleri belirlenir. Türkiye’de yaşayan %90 üzerinde engeli bulunan kişiler ÖTV’den muaf bir şekilde araç satın alabiliyorlar. Böylelikle ekonomik koşullarda Fiat 500L araçları alarak muhteşem bir sürüş deneyimi yaşıyorlar.

Ek olarak bu süreçte %50 ile %89 engeli bulunan vatandaşlarımızda %27 ÖTV indiriminden faydalanma olanaklarına sahiptirler. Aynı zamanda %18 KDV oranından da kişiler faydalanarak ekonomi fiyatlardan yararlanma olanaklarına sahiptirler. Dijital klima sistemi başta olmak üzere araçlarda deri koltuklar, alaşımlı jantlar gibi farklı donanımsal özelliklerin bulunduklarını bilmekteyiz. ÖTV indirimli Fiat 500L fiyat listesi ve özellikleri aşağıdaki gibidir;

MarkaModelÖTV
Fiat 500LCross334.395TL

Bu yazımızda Fiat 500L fiyat listesi ve özellikleri konusunda merak edilenlere yer verdik!

Yorum yapın