En iyi Motor Yağ Katkısı Hangisidir?

Motor yağ katkıları her zaman kullanılmakta olan ürünler arasında yerini alırlar. Günümüz de her 10 arabadan 2 sinde motor yağ katkısı mevcuttur. Fakat bilinmelidir ki motor katkıları doğru kullanıldığında fayda gösterir.

Bilgilendirme: Motor yağ katkı maddeleri sorunsuz motorlarda kullanılmalıdır. Motoru arızalı araçlarda kullanılan yağ katkıları hiçbir fayda vermemektedir. Sorunsuz motorlu olan aracın yağ ömrünü uzatarak motoru sağlıklı yürütmektedir. Unutmayın ki bu tür ürünler doğru kullanıldığında fayda sağlamaktadır.

Bu yüzden yağ yakan motorlar, conta yakan motorlarda katkı maddeleri pek fayda sağlamamaktadır. Şimdi sizlere Türkiye’de en çok tercih edilen katkı maddelerini sıralayacağız.

En İyi Motor Katkıları Hangileridir?

Araçlarınızda güvenle kullanabileceğiniz motor yağ katkılarını listeliyoruz. Sıralamadaki tüm ürünler kullanıcılar tarafından tam puan ve olumlu yorum almış ürünlerdir.

Restore Motor Onarıcı

Restore Motor Onarıcı 400 ml

Listenin birinci sırasında yer alan bu ürün, oldukça iyi yorumlar almış bir üründür. Restore, motora katıldığı andan itibaren aşılmış yerleri onarmaya başlıyor ve aşınmış yerlerde bir tabaka oluşturarak motor sağlığını uzatıyor.4 zamanlı tüm motorlar için uygun bir katkı maddesidir.

Benzinli araçlarda 500 – 1000 km arasında , dizel motorlarda da 2000-2500 km de onarımı tamamlayan bu ürün tam 15000 km boyunca aracınızı korumaya devam ediyor. Motor yağı değişimi geldiğinde de korumaya devam ediyor. Yağ boşalsa dahi etkisi tam anlamıyla devam etmektedir.

3-4 litre motor yağına 250mm eklenmelidir. Unutmayın ki bu ürünü her yağ değişiminde kullanmanız motorun ömrünü oldukça uzatacaktır.

Restore Motor Onarıcı Faydaları

  • Motorun ömrünü 3 kat daha uzatır.
  • Yakıtta tasarruf sağlar.
  • Motor sesinde azalmalar görülür.

LIQUI MOLY Motor Yağı Sızıntı Önleyici

LIQUI MOLY Motor Yağı Sızıntı Önleyici

Listenin ikinci sırasında yer alan LIQUI MOLY Motor Yağı Sızıntı Önleyici adlı bu ürün, motordaki yağın incelmesine karşı oldukça etkilidir. Mavi dumanın önüne geçmektedir.  Keçeler de ve yıpranmış contalarda bulunan sızıntıları engeller.  Motorunuzda oluşan yağ kaçaklarının önemli ölçüde önüne geçer.

Kullanmadan önce motoru iyice ısıtın ve katkı maddesini iyice çalkalayın. Isındıktan sonra motor sızıntı önleyici dökün ve 10 dakika boyunca motoru çalıştırmaya devam edin. Bu ürün etkisini tam anlamıyla 800 km gibi bir mesafede göstermektedir.

LIQUI MOLY Motor Yağı Faydaları

  • Aracınızda ki mavi duman oluşmasının önüne geçebilir.
  • Contalarda bulunan yağ kaçaklarını durdurabilir.
  • Motor sesinde fark edilebilir bir azalma olur.
  • Yağ tüketimini azaltır.

Würth Motor Yağı Performans İyileştirici

Würth Motor Yağı Performans İyileştirici

Subap yanlamalarına karşı etkili bir koruma sağlayan bu ürün listemizin üçüncü sırasında yer alıyor. Yağ incelmesi gibi durumların önüne geçerek motor sağlığını uzatıyor. Motor yağının bozulmasını engelleyen bu ürüne ait yüzlerce olumlu yorum bulunmaktadır.

İndirimli Motor Yağı Katkıları Hangileri?
İndirimli Motor Yağı Katkıları Hangileri?

İndirimli Motor Yağı Katkıları Hangileri?

Motor yağı katkıları aracınızın performansını doğrudan etkilemektedir. Dolayısıyla doğru bir motor yağı tercihi; aracınızdan istediğiniz performansı elde etmenizi de mümkün kılacaktır. Öncelikli olarak aracınıza motor yağı katkıları aldığınız zaman bu aşınmayı önler! Sonrasında bu katkılar; aracınızdaki parçaların sürtünmesini de önleyecektir. Üstelik bu katlı yağları motor yağınızın bozulması durumunda dahi motorunuzun tutukluk yapmasının önüne geçecektir. Bir de motor yağı katkıları; aracınızda oluşması muhtemel; oksidasyonu da yavaşlatmaktadır. İndirimli motor yağları söz konusu olduğu zaman karşımıza farklı alternatif seçenekler çıkmaktadır. Shell Helix HX6 10W-40 iler Castrol Edge 5W-30 LL ve Petrol Ofisi Maxıma Cx 0W-30 4 Litre Motor Yağı son zamanlarda ön plana çıkmaktadır.

“En iyi Motor Yağ Katkısı Hangisidir?” üzerine 2 yorum

Yorum yapın