En İyi 5 Traktör Markası 2023 [ Yeni Tablo ]

İyi bir traktörde olması gerekenler konusunda kullanıcılar her zaman araştırma yapar. Herhangi bir traktör markası satın almadan önce gerek bayilerden gerekse kullanıcı yorumlarından esinlenerek bir marka arayışına girilir. Birçok traktör markası vardır ve bu markaların hepsi dünya çapında bilinen ve yüzbinlerce kullanıcı yorumları olan markalardır. Peki bunlardan hangisi en iyi traktör unvanını alabilir? Sizler için en iyi traktör listesini yaptığımız araştırmalar sayesinde bir araya getirdik.

#1 Türk Traktör

Ülkemizde birçok üretici tarafından tercih edilen Türk Traktör markası 193 yılında kurulmuştur. 1998 yıllarında ise farklı bir traktör üreticisi olan New Holland ile bir ortaklık yoluna gidilmiştir. Türk Traktör markasında birçok model bulunmaktadır. İç ve dış pazar konusunda büyük bir başarı elde eden Türk Traktör markası çok yüksek kalitelerde ve gelişmiş teknolojiler eşliğinde üretim yapmaya devam etmektedir.

Türk Traktör kullanıcı yorumlarına baktığımızda ise kullanıcılar oldukça memnundur. Kesintisiz hizmet veren bu markaya ait yedek parçalar oldukça dayanıklı ve servis ağıda oldukça gelişmiş durumdadır.

#2 John Deere

John Deere eski traktör markaları arasında yer alır. Traktör ve tarım aletleri konusunda dünyanın birçok yerinde saygı kazanmış bir markadır. Çok eski yıllardan itibaren tarım üreticilerinin ihtiyaçlarına en gelişmiş teknolojiler ile destek beren John Deere markası çok güçlü traktör modellerini üretmiştir. Üretmiş olduğu paletli traktör modelleri ile zorlu şartlarda dahi kesintisiz sürüş performansı sunmaktadır. Bu yüzden dünya çapında bir otorite ve beğeni kazanmıştır. John Deere modelini satın almadan önce ise binlerce kullanıcı yorumuna ve test videolarına göz atarak karar verebilirsiniz.

#3 Massey Ferguson

En çok satılan traktör markaları arasında adından bahsettiren Massey Ferguson markası ülkemiz de ciddi anlamda kullanılmakta olan ve kırmızı rengi ile üreticilerin her zaman beğenisini kazanmış bir markadır. Tüm dünya da tarım alanlarına bu markanın birçok tarım bölgesinde hizmet verdiği görülmektedir. Teknik özellikleri bakımından oldukça gelişmiş olan, kusursuz 4WD çekiş sistemi ile beraber yakıt tüketimi konusunda oldukça başarı sağlayan markadan kullanıcılar oldukça memnundur. Massey Ferguson fiyat listesi için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

#4 Erkunt Traktör

Yerli sermaye ile hayata geçen Erkunt Traktörleri, Türkiye’nin ilk yerli traktörünü üretmiş ve oldukça ilgi toplamıştır. Çiftçinin ilgisini çekmiş olan bu markaya ait traktörler alanında oldukça başarılı bir şekilde tercih edilen traktör markaları arasına giriş yapmıştır. Bulgaristan’a ihracat gerçekleştirmiş olan markanın 17 ülkede bayileri ile tüm dünya çapında ilerlemeye devam etmektedir. Ülkemizin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasına girmiştir. Erkunt traktör fiyat listesine bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Erkunt Traktör Kullanıcı Yorumları

Erzurum’da tarım ile uğraşan bir çiftçi olarak Erkunt Traktörü kullanmaktayım. Aldığım günden beri hiçbir arızası olmadı. Yede parça konusunda ise oldukça kolaylık sağlamaktalar. İşimi fazlasıyla görüyor ve 4WD çekiş sistemi sayesinde hiçbir sorun yaşamıyorum. İyi ki Erkunt Traktör bizimle.

Erkunt Traktör Kullanıcısı

Erkunt Traktörü Seçmek İçin En İyi Nedenler

Düşük yakıt tüketimi

Erkut Traktör’ün tüm modellerinde, düşük yakıt sarfiyatı sağlamak önceliklidir.

Güçlü Çekiş Sistemi

Erkunt Traktör, güçlü teknik özellikleri ile dur durak bilmeden çalışabilmenizi ve işinizi zamanında bitirebilmenizi sağlar.

3 yıl Garanti

Erkunt, Türkiye’de ilk kez 3 yıl garantiyi uygulamaya başlayan traktör markasıdır.

Kolay Bulunan Yedek Parça

Erkunt Traktör’ün yetkili yedek parça bayilikleri sayesinde, yedek parça bekleme sorunu yaşamazsınız.

İşinizi kolaylaştıran tasarım detayları

Yan kol, orta kol ve hava kompresörü gibi pratik çözümleri, çiftçilerden önce fark edip traktörlere ekleyen, yenilikçi mühendislik anlayışı.

Sessiz ve Konforlu Çalışma

Muadillerine göre çok daha sessiz çalışması ve hem kabinli hem kabinsiz modellerinde ergonomik tasarımı ile Erkunt, sürücüyü yormaz.

Buçuklu Vites Seçeneği

İşinizi yaparken daha hassas çalışmanıza olanak veren ve size farklı arazilerde kullanım kolaylığı sağlayan buçuklu vites seçeneği.

#5 New Holland

New Holland markası mavi rengi ile kullanıcıları oldukça etkileyen bir tasarıma ve çekiş sistemine sahiptir. En zorlu arazi şartlarında bile kesintisiz ve konforlu bir hizmet vermek için üretilmiştir. 2023 itibari ile yenilikçi ve benzersiz teknolojileri sayesinde satış rakamlarını oldukça artırmayı hedeflemiştir. Dünyada en iyi traktör markaları arasında yer alan New Holland yorumlarına baktığımızda hiçbir olumsuz yorum göze çarpmamaktadır.

Türkiye’nin En Güçlü Traktörü Hangisi?

Türkiye’de En Çok Hangi Traktör Kullanılıyor?

Türk çiftçisinin kullanmayı seçtiği traktör markalarına baktığımızda New Holland markasının başı çektiği görülüyor. Markanın traktörleri neredeyse Pazar payının yarısını kapsıyor. Bu markadan sonra ise TÜMOSAN markasının traktörleri geliyor. Marka New Holland kadar büyük olmasa da önemli bir paya sahip. Daha sonra ise Case markası ve SDF markasının kaliteli traktörleri geliyor. Türkiye traktör piyasası açısından son derece dinamik bir yapıya sahiptir. Ülkemizde hem yerli üretim traktörler hem de uluslararası çaptaki markalara ait traktörler tutulmaktadır. Bununla birlikte Türkiye’deki tutulan traktör modelleri söz konusu olduğu zaman yakıt tasarrufunda başarılı ve üst düzeyde bir performansı ortaya koyan markaların tercih edildiğini rahatlıkla ifade edebiliriz.

Türkiye’de En Çok Hangi Traktör Kullanılıyor?

En Hızlı Giden Traktör Hangisi?

Traktörlerin sundukları özellikler ve yapabilecekleri hareketlerin kapasitesi her geçen gün artıyor. Güçlü motorlara sahip çevik traktörler sayesinde çiftçiler çok daha kısa süreler içinde daha büyük alanları sürebiliyorlar. Ayrıca traktörlerin hızları da artırılmaya çalışılıyor. Geçtiğimiz aylarda WAE markası yaptığı aerodinamik tasarıma sahip traktör ile 165 kilometre hıza çıkmayı başardı. Şimdilik ismi en hızlı traktör olarak anılıyor. Bununla birlikte traktör tercihlerinde hızın bir kriter olmadığını hatırlatmakta fayda vardır. Bunun yerine çiftçiler traktör satın alırken üst seviyede bir performans ortaya koyabilmesini ve fonksiyonel özelliklere sahip olmasını dikkate almaktadır.

En Hızlı Giden Traktör Hangisi?

Türkiye’nin En Güçlü Traktörü Hangisi?

Ülkemizde ki en güçlü traktör olarak New Holland markasının ürettiği traktörleri verebiliriz. Markanın birçok modeli ağır işlerde de kullanılabiliyor. TR6s serisi traktörlerin motorları 145 beygire kadar güç üretebiliyor. 4 veya 6 silindirli olmak üzere iki farklı seçeneği mevcut. Motorun beslenmesinde ise Common Rail enjeksiyon sistemi kullanılıyor. Otomatik şanzımanlı 17 yol vitesi olan traktörler aynı zamanda düşük emisyon değerlerine sahip.  Özetle Türkiye’de en güçlü traktör modeli söz konusu olduğu zaman New Holland markasının üretmiş olduğu 6 sindir hacmine kadar yükseltilebilen modelden söz edebiliriz. Bu model aynı zaman yakıt kullanımı konusunda da ideal bir yapıya sahiptir.

Yorum yapın