2023 En Büyük Bagaj Hacmine Sahip Arabalar

Bagajı büyük arabalar özellikle aileler tarafından tercih edilirler. Son yıllarda da ise bagaj ve iç hacmi büyük arabalar çok daha tercih edilir hale gelmiştir. İnsanlar bu yüzden hatchback araç tercih etseler dahi bagaj hacminin büyük olmasını koşulları arasına eklemektedir.

2023’te bagaj hacmi geniş araba modelleri sizler için tablo haline getirdik. Listemizde bagaj hacmi geniş suv, bagaj hacmi geniş sedan ve d segmenti gibi tüm araçlar yer almaktadır. Sizler de kullandığınız arabanın bagaj hacmini yorum kısmında paylaşarak diğer araştırmakta olan kullanıcılarımıza faydalı olabilirsiniz.

Büyük Bagajlı Arabalar Listesi 2023

Bagajı Geniş Hatchback ArabalarBagaj Hacmi
Volkswagen Passat:568 litre
SEAT Leon (C Segmenti)380 litre
Volkswagen Golf 381 litre
Volkswagen Polo351 litre
Bagajı Geniş Suv ArabalarBagaj Hacmi
Audi Q7:2075 litreye kadar
Skoda Kodiaq:2165 litreye kadar
Volkswagen Tiguan:615 litre
Dacia Duster 475 litre
PEUGEOT SUV 2008434 litre
D segment en büyük bagaj hacmine sahip araçlarBagaj Hacmi
Renault Talisman608 litre
Skoda Superb595 litre
Volkswagen Passat:586 litre
Volkswagen Arteon563 litre
Toyota Avensis509 litre
Opel Insignia500 Litre
Infiniti Q50500 litre
2023 En büyük bagaj hacmine sahip arabalar

Geniş bagaj hacmine sahip otomobilleri genellikle aileler tercih etmektedir. Ailelerin tercih etmesini kolaylaştırmak için hazırladığımız bu tabloda birçok marka ve model aracın bagaj hacmini görebilirsiniz.

Araç bagaj hacmi nasıl hesaplanır?

Bagajı en geniş SUV hangisi?

Bagajı en geniş SUV model araçlar söz konusu olduğu zaman karşımıza ilk çıkan seçenek; Toyota Highlander modelidir. Yine Nissan Rogue ve Honda Pilot da bagajı geniş olan araçlar arasında yer alır. Özellikle 2018 Toyota Sequoia, herhangi bir SUV arasında en büyük bagaja sahip olarak araçlar arasına yer alıyor.  Bir de tam 760 litrelik bagajıyla Volkswagen Tiguan, en geniş bagaja sahip olan SUV grubu araçlar içerisinde yer almaktadır. Renault Talisman modeli de sınıfında 608 litrelik bagaj hacmiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Özetle genel olarak SUV araçların bagajlarının diğer standart araçlara göre daha büyük olduklarını ifade edebiliriz. Bu durumdan kaynaklı olarak SUV modellerinin popüler olduklarını da ifade edebiliriz.

Bagajı en geniş SUV hangisi?

Bagaj arabası ne işe yarar?

Bagaj arabası, çantalarınızı aracınızın bagajından düşme veya devrilme endişesi duymadan itmenize olanak tanıyan katlanabilir bir cihazdır. Özellikle büyük valizleri olan başka bir kişiyle seyahat ediyorsanız veya bir seyahate sığmayan birden fazla bagajınız varsa özellikle kullanışlıdır. Bagaj arabası, bagajınızı varış noktanıza hızlı ve kolay bir şekilde taşımanız sağlar. Bu arada bazı araçlarda yerleşik saklama bölmeleri bulunurken, diğerlerinde harici saklama rafları bulunur. Bagaj arabası, bagajda kullanmadığınız zamanlarda bagajınızı yerleştirmek için kullanılır. Kullanılmadığında döşeme tahtasına düzgün bir şekilde katlanır ve mevcut tüm bagaj alanınızı başka şeyler için kullanmak isterseniz çıkarılabilir.

Bagaj arabası ne işe yarar?

Araç bagaj hacmi nasıl hesaplanır?

Araç bagaj hacmi hesaplama işlemi için Otomobil sanayi birliği tarafından geliştirilen standartlara uygun bir prizma kullanılmaktadır. Bu prizma 20 cm x 10 cm x 5 cm ölçülerine sahiptir. Bu prizmanın kapasitesi söz konusu olduğu zaman 1 litrelik hesaplama bize araç bagaj hesaplama bilgisini verecektir. Araç bagaj hacmi, aracın iç boyutlarının yüksekliği ve genişliği ile dingil mesafesi uzunluğunu dikkate alan bir formül kullanılarak hesaplanır. Aracın boş ağırlığı veya yakıt veya yolcu olmadan ağırlığı da bu denklemi etkiler. Çünkü daha ağır araçların motorları ve diğer sistemleri için daha hafif araçlara göre daha fazla alana ihtiyacı vardır.

Yorum yapın