Egzozdan Su gelmesi Normal mi?

Sağlıklı bir motorda, egzozdan su gelmesi gayet iyi bir durumdur. Buharlaşan gaz egzoza ulaştığında yoğunlaşır ve belli bir miktarda egzozdan su atımı gerçekleşir. Bu gibi olaylarda endişelenmeye gerek yoktur.

Arabanın Egzozundan Su Akması

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

Özellikle egzozdan su gelmesi lpg li araçlarda daha sık görülür.

Özellikle soğuk havalarda egzoz tertibatının nem yapmasından dolayı su gelmesi çok normal bir olaydır. Araç belli bir sıcaklığa geldiği zaman egzozdan su atmasını kesecektir.

Egzozdan gelen su miktarı çok ise, sürekli olarak aracın su seviyesi kontrol edilmelidir. Susuz bırakılmamalıdır. Devirdaim ve hortumlar tek tek kontrol edilmelidir. Kaçak olmadığından emin olunmalıdır.

Egzoz miktarından çıkan aşırı derecede su, üst kapak contanın hasarlı olduğu anlamına gelmektedir ve en yakın zamanda bir ustaya gösterilmesi şarttır. Aksi halde daha fazla masrafa yol açabilmektedir.

Birçok kişi egzozdan su geldiğinde direk olarak aracın motoru bitik kanısına takılır. Oysaki sağlıklı bir araç her zaman egzozdan su atar. Bu gibi olaylarda herhangi bir masraf yapmadan önce profesyonel kişilere danışılmalı ve açık bir şekilde anlatılmalıdır.

Gaza Basınca Egzozdan Su Gelmesi Normal mi ?

Gaza basınca egzozdan su atması

Her araç soğuk günlerde bir miktar egzozdan su atabilir. Bu genelde araç ısınınca ve belli bir km yapılınca keser. Fakat aracınızda ki su atma problemi yolculuk esnasında ve gaza basınca daha da fazla su atıyorsa aracınızın silindir kapak contasında bir problemin olduğuna işarettir.

Puan ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.