Doğru Araba Satma İşlemleri Nasıl Yapılır ?

İkinci el aracınızı hemen satmak istediğinizde nasıl bir yol izleyeceğinizi biliyormusunuz? İşte tamda bu gibi durumlarda sizlere yardımcı olabilmek adına araba satma işlemlerinizi hızlı ve kolayca nasıl yapabileceğinizden bahsetmek istiyoruz.

İkinci el Araba Satma Nasıl Yapılır ?

İkinci el araç satışı nasıl yapılır?
İkinci el araç satışı nasıl yapılır?

Araba satma işlemleri ilan vermek, alıcı bulmak, ve noter devir ayağı olarak üçe ayırabiliriz. Aracınızı satmak istediğinizde bu aşamalardan geçerek arabanızı satabileceksiniz. Araba satmanın ilk ayağı olan ilan vermek ile dilerseniz başlayalım.

İlan Vermek :

Aracınızı satmak için ilan siteleri üzerinden ilan vererek satmak bir tercih sebebi olabilir. İlan sitelerine ilan vermeden önce aracınızı hazırlamasınız. İç dış kondisyonu düzgün olmalı ve fotoğrafları en uygun açılardan çekilmelidir. Açıklayıcı bir ilan açıklaması girmeli arayan her müşteriye sabırlı şekilde cevap vermelisiniz.

Alıcı İle buluşma :

Alıcı ile aracınızı satmak için buluştuğunuzda ilk olarak ekspertiz yaptırmak isteyebilirsiniz. Bazı kullanıcılar mobil oto ekspertiz tercihi ilede bu süreci hızlıca geçebiliyorlar. Ekspertizden çıkan sonuca göre alıcı aracı alıp almama noktasında size kararını bildiriyor. Eğer aracı almaya karar verirse bir sonraki aşama noter’de araç devir işlemleri süreci başlıyor.

Noter’de Devir İşlemleri

Aracınızı noterde devir işlemlerini yapmak için alıcı satıcı notere gidiyorsunuz. Orada sistemden noter satış sözleşmesi çıkarılıyor, imzalar alındıktan sonra para alış verişi yapılması gerekiyor. Bunun için taşıt takas yada benzeri uygulamalar üzerinden para alış verişinizi yapabiliyorsunuz. Ve böyle araba satma işlemlerinizi kolayca bitirerek aracınızı güvenli bir şekilde satmış oluyorsunuz.

Konu başlıkları ( Konuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.