Citroën AMİ Güncel Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Citroën AMİ güncel fiyat listesi ve özellikleri hakkında bir karar vermeden önce bu yazımız okuyabilirsiniz! Citroën AMİ otomobiller elektrikli araç segmentine sahip olmalarıyla konuşuluyor. B1 sınıfı ehliyeti bulunan 16 yaş ve üzeri kişilerin kullanımına uygun olarak tasarlanan Citroën AMİ her açıdan sizlere konfor sağlıyor. Bol miktarda aksesuar seçenekleriyle beraber kişiselleştirme özellikleriyle de piyasada varlık gösteriyor. Citroën AMİ günümüzde 8 beygir gücüne sahip araçlar olarak biliniyor, aynı zamanda araçların 40 nm tork gücüne sahip olmaları biliniyor.

Elektrikli motor kapasitesine sahip olmalarıyla beraber Citroën AMİ 5.5 kWh lityum iyon bataryaya sahip araçlardır. Maksimum hız kapasitelerini incelediğimizde araçların 45 km/s dolaylarında olduklarını gözlemleyebiliyoruz. Otomobilin azami hız sınırına çıkması yaklaşık olarak 10 saniye sürebiliyor.

Tek şarj özelliğiyle 75 km yol gidebilme özelliklerine sahiptir. Aracın standart bataryası 220 V özelliklerindedir. Elektrik kablosuyla beraber araçların 180 dakikada şarj edilebiliyor. Dört tekerlekli bisiklet sınıfındadır. Fakat araçların İstanbul Tüneli başta olmak üzere otoyol ve köprülerde kullanımı tamamıyla yasaktır. 4 adet kiti bulunuyor. 2 farklı paket 6 farklı kişiselleştirme seçenekleri bulunuyor. 75 km menzil kapasitesine sahiptir.

Citroën AMİ Güncel Fiyat Listesi ve Özellikleri

Citroën AMİ Yakıt Tüketimi

Citroën AMİ yakıt tüketimi olarak incelendiğinde elektrikli araç segmentine Citroën AMİ araçların girdiğini bilmeliyiz. B1 ehliyet sahibi herkes aracı kullanabilirler ve aracın kullanımı için yaş sınırı 16 olarak belirlenmiştir. Araçların yaklaşık olarak 8 beygir gücü bulunuyor ve 40 nm maksimum tork kapasitesi bulunuyor.

Maksimum hız kapasitesi Citroën AMİ araçların günümüzde 45 km-s düzeyindedir. Aracın tek şarj özelliği sayesinde 75 km yol gidebildiğini bilmekteyiz.  Standart priz özellikleri araçların 220 Volt olarak belirlenmiştir ve 3 saatte araçlar %100 şarj olabiliyor. Araçlar dört tekerlek ve 2 kişinin içine sığabileceği şekilde tasarlanmıştır. LED far sistemleri araçlarda kullanılan özelliklerden bazıları konumundadır, aynı zamanda araçlarda klima sistemleri de bulunuyor.

Araç yük taşıma aracı değildir ve yük taşımacılığında tercih edilmez. Elektrikli ayna sistemi başta olmak üzere araçlar otomatik olarak yapabileceğiniz birçok etmen bulunuyor. Aracın 2.41 mm uzunluk kapasitesine sahip olduğu ve 7.20 m dönüş çapı oldukları bilinen detaylardan bazıları konumundadır. Panoramik tavan başta olmak üzere geniş camlı yüzeyleri bulunuyor. Citroën güncel kapmayalı fiyat listesi için tıklayınız!

Citroën AMİ Kampanyalı Fiyat Listesi

Citroën AMİ Kampanyalı Fiyat Listesi

Citroën AMİ elektrikli araç segmentinin en iyisi olma yolunda kendisinden emin adımlarla ilerlemeyi başarıyor, araçların 45 km düzeyinde maksimum hız kapasiteleri piyasada mevcuttur. LED far sistemleri başta olmak üzere 75 km yol gidebilme olanaklarına araçlar sahiptir. 220 Volt standart şarj olma gücü bulunuyor. 3 saatte %100 şarj olabiliyorlar ve aracın 2.41 mm uzunluk kapasitesi bulunuyor ve panoramik tavan özellikleri bulunuyor.

Geniş camlı yüzeylere sahip olmalarıyla tanınan araçların dört tekerlekli araçlar olma özelliğine sahiptir. LED far sistemi başta olmak üzere araçların 7.20 m dönüş çapı bulunuyor. B1 ehliyeti bulunan kişiler aracı sorunsuz olarak kullanabilme olanağına sahiptir ve aynı zamanda 16 yaşındaki kişiler içinde aracın kullanımı uygundur. AMİ modeli için Citroën AMİ güncel fiyat listesi ve özellikleri;

MarkaModelFiyat
Citroën AMİAMİ239.000TL
Citroën AMİ ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Citroën AMİ ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Citroën AMİ ÖTV indirimli fiyat listesinin oluşumunda aracın fiyat değeri doğrudan rol oynuyor. Citroën AMİ araçların ÖTV indirimli fiyatları voltaj seviyesine göre farklılık gösteriyor. Binek araçlar olarak bilinen bu araçların dört tekerlekli özelliklere sahip olduklarını bilmekteyiz. 4 adet kit başta olmak üzere 2 farklı paket seçenekleri araçlarda bulunuyor. 6 farklı kişiselleştirme seçeneği araçlarda bulunan özelliklerden bazılarıdır.

75 km sürüş menzili araçlarda bulunan özelliklerden bazılarıdır ve 220 V ev tipi prizle 3 saatte şarj olabilme özelliklerine sahiptirler. %90 engeli bulunan vatandaşlar aracı ÖTV’siz olarak kolay bir şekilde satın alabiliyorlar. Aynı zamanda günümüzde yüzde seksen dokuz ve altında engeli bulunan kişilerde %27 ÖTV indiriminden faydalanabiliyorlar.

MarkaModelİndirim
Citroën AMİAMİ184.129TL

Citroën AMİ güncel fiyat listesi ve özellikleri konusunda merak edilenlere yanıtlar verdik. Siz de yorum kısmında güncel fiyat listesi hakkındaki düşüncelerinizi iletebilirsiniz.

Yorum yapın