Chevrolet Alınır Mı, Kullanıcı Yorumları

Chevrolet alınır mı? 1911 yılından bu yana kurulmuş bir marka olan Chevrolet cazip fiyat seçenekleri sunduğundan ön planda yer alıyor. 1918 yılında General Motors tarafından hisselerinin yarısının alınmasından sonra Chevrolet farklı bir gelişim sürecine evrilmiştir. Bu aşamada sonra hızlı gelişim sürecine giren bu marka; kendi ülkesinde daha çok orta sınıf araç kategorisinde yer alıyor. Konfor ve performans noktasında iddialı bir konumda yer alan Chevrolet’in yeni nesil tasarımlarıyla da dikkat çekici bir etkiye sahip olduğu biliniyor.

Türkiye ve Avrupa’da 80’li yıllara gelinceye kadar Chevrolet hep gündemde olan bir marka olarak tanınır olmuştur. Bu dönemler genelde Amerikan otomobillerinin dönemi olduğundan 80’li yıllar öncesinde bu markanın oldukça güçlü bir marka olduğunu ifade edebiliriz. Sonrası süreçte piyasaya Avrupalı arabaların ve Uzakdoğu markalarının da girmesiyle Chevrolet biraz geri planda kaldı. Ancak son zamanlarda cazip fiyatlı seçenekler sunuyor olması; bu markanın önemli artılarından birisi oldu!

Türkiye’de son zamanlarda özellikle performans isteyenler için Chevrolet’in farklı modelleri devreye soktuğu biliniyor. Hem arazi hem de pick-uo modelleriyle ön plana çıkan bu marka; Aveo, Camaro, Corvette ve Kalos gibi markalarla ön planda yer alıyor. Yine Chevrolet Cruze, Lacetti ve Spark modelleri de ülkemizde piyasada bulundurmaktadır. Peki, oldukça cazip fiyat seçenekleri halinde karşımıza çıkan Chevrolet alınır mı? Dahası bu markaya ait kullanıcı yorumları nasıldır? İşte bu ve benzeri sorulara dair merak edilen her şey!

Chevrolet Aveo

Chevrolet Aveo Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Chevrolet markasının b segmenti olarak karşımıza çıkan Aveo alınır mı? Aracın incelemelerine, test sürüş deneyimlerine ve kullanıcı yorumlarına baktığımız zaman karşımıza farklı sonuçlar çıkmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken en kritik durum, performans ve fiyat dengesi olmalıdır. 2005 yılı itibariyle ülkemizde satışı yapılmaya başlayan bu model; 2012 yılında ikinci nesil tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Ancak 2013 yılında Chevrolet markasının ülkemizdeki pazardan çekilmesi sonrasında bu aracın sıfırının satışı yapılmamaktadır.

Esasında Aveo modeli; Daewoo üretimi olan bir araç modelidir. Ancak bu aracın satışını Chevrolet yapmıştır. Kendine özgü bir tasarım özelliğine sahip olan bu model; rakiplerine göre daha ucuz olmasıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. 1. Nesil Aveo modellerinde 5 ileri manuel şanzımanla 4 iler otomatik şanzıman yer almaktadır. 2013 yılında satışa çıkarılan versiyonuysa; 6 ileri manuel ve 6 ileri otomatik vites seçeneklerinden oluşmaktadır. Araçta donanımsal olarak; USB/CD çalar, hız sabitleyici ve yol bilgisayarı bulunmaktadır.

LS, LT, LTZ, SE ile SC donanım paketleri halinde kullanıcının karşısına çıkan Chevrolet Aveo; donanımlı tasarımıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu modelin en dolu versiyonu olan LTZ; AB ve ESP gibi donanımları içeriğinde barındırmaktadır. Yine hava yastığıyla elektrikli aynaların da bulunduğu Chevrolet Aveo; konfor noktasında da üst düzeyde bir etkiye sahiptir.

Chevrolet Camaro

Chevrolet Camaro Özellikleri

Yeni nesil tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken Chevrolet Camaro özellikleri bakımından da etkili bir performansa sahiptir. 2.0L turbo motora sahip olan Camaro, 275 beygirlik gücüyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. 3.6L V6 motor seçeneğiyle karşımıza çıkan farklı versiyonunun 335 beygirlik güce sahip olduğunu ifade edebiliriz. 6.2L LT V8 motora sahip olan modelininse tam 455 beygir gücünü yansıttığını biliyoruz. Yine 6.2 L LT4 V8 motor ile desteklenen modelinin de 650 beygir güç üretebilme kabiliyetine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Chevrolet özellikle güç ve performans üreten modelleriyle karşımıza çıkmaktadır. Hem iç tasarım hem de dış tasarım özellikleriyle dikkat çekici bir etkiye sahip olan Camaro; sportif bir görünüme sahip olan özgün tasarımıyla da adından sıklıkla söz ettiriyor. Tam anlamıyla mühendislik harikası diyebileceğimiz bu model; Recaro koltuklarıyla dikkat çekici bir etkiye sahip! Sürüş konforu konusunda ideal bir özelliği yanıtsan Camaro; deri sarılı direksiyonuyla da adından sıklıkla söz ettirmeyi başarıyor.

 Direksiyon ısıtma sistemine sahip olan Chevrolet Camaro; Premium ses sistemiyle de büyük beğeni kazanıyor. Müzik dinleme keyfi noktasında üst düzeyde bir etkiye sahip olan markanın, dokunmatik ekran araç seçenekleriyle de adından sıklıkla söz ettirdiğini biliyoruz. Ayrıca optimizasyon seçenekleri konusunda da yeni nesil çözümleri beraberinde getiren modelin; sürüş güvenliği konusunda da tam olarak donanımlı olduğunu söyleyebiliriz.

Chevrolet Corvette

Chevrolet Corvette Özellikleri

Son zamanlarda sıklıkla gündeme gelen bir model olan Chevrolet Corvette, dünyanın en popüler spor otomobillerinden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Benzeriz bir tasarıma sahi olan Corvette, güçlü ve agresif bir görünümü yansıtmaktadır. Kullanıcısının karşısına iki farklı gövde versiyonla çıkan Corvette, Coupe ve Cabrio versiyonlarıyla iddialı bir konumda yer alıyor.

Corvette Coupe versiyonu, dikey arka camlara sahip bir fastback tasarımına sahip olmasıyla ön planda yer alıyor. Dönüştürülebilir bir özelliğe sahip olan bu model, katlanabilen geleneksel bir yumuşak tavana sahip olmasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Motor seçenekleri arasında hem otomatik hem de manuel şanzımanlı 4 silindirli ve 6 silindirli modeller yer alıyor.

En yeni nesil Chevrolet Corvette, yepyeni bir tasarımıyla iddialı bir konumda yer almaktadır. Chevrolet Corvette’ni Coupe versiyonu dönüştürülebilir gövde stilleriyle sunulan bir performans otomobilidir. 460 beygir gücü ve 465 lb-ft tork sağlayan 6.2L V8 motoruyla üst düzeyde bir performans ortaya koymaktadır. Bu durumun doğal sonucu olarak Corvette; her zaman adından sıklıkla söz ettirmeyi başaran bir model olarak dikkatleri üzerine çekmektedir.

Chevrolet Corvette kullanıcı yorumlarına baktığımız zaman, güç ve performans noktasında olumlu yorumlarla karşılaşıyoruz. Bu aşamada bu modele ait yedek parça temini konusunda kimi sorunların yaşanıldığı da biliniyor. Bu durum biraz da son zamanlarda uluslararası piyasalardaki tedavi zinciri sorunlarından kaynaklanıyor. Bütün bu bilgiler ışığında Chevrolet Corvette modelinin alınabilecek araçlar arasında yer aldığına dair yorumların sayısı oldukça fazladır.

Chevrolet Cruze

Chevrolet Cruze Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Chevrolet alınır mı? Chevrolet Cruze, 1.4 litre ve 147 beygir gücünde turbo şarjlı dört silindirli bir motora sahip olmasıyla dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu araba, 6 ileri manuel şanzıman veya 8 ileri otomatik şanzıman özelliğine sahiptir. Cruze ayrıca şeritten ayrılma uyarısı, önden çarpışma uyarısı ve arka çapraz trafik uyarısı gibi pek çok farklı güvenlik donanımıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Cruze; Chevrolet General Motors tarafından üretilen kompakt bir sedan olarak oldukça popüler sayılabilecek bir konumda yer alıyor. Rakiplerine göre hantal bir araç olarak tanımlanan Cruze; çok yakmasıyla da ünlü! 100 kilometrede şehir için 9.0 L yakıt tüketimine sahip olan Chevrolet Cruze; şehir dışında 5.3 L yakıt tüketimiyle tanınıyor. Ortalama 6.6 yakıt tüketimine sahip bu aracın fazla yaktığına dair yorumların sayısı oldukça fazladır.

Genel olarak Chevrolet markasına ait olan araç modellerinde en çok sorun olarak görülen şey bu markanın fabrikasının Rusya ve Kore’de bulunmasıdır. Bundan dolayı ciddi anlamda tedarik sorunu yaşandığından kullanıcı yorumlarına baktığımız zaman karşımıza yedek parça temini konusunda da sıkıntılar çıkıyor. Bu arada piyasada muadil olarak tanımlayabileceğimiz pek çok farklı yedek parça bulabilirsiniz. Ancak orijinal yedek parça konusunda sorunlar yaşamanız muhtemeldir. Bir de Chevrolet cruze yorumları gündeme geldiği zaman sürüş konforu ve yokuş yukarı performansına yönelik olumsuz yorumlar da bulunmaktadır.

Chevrolet Kalos

Chevrolet Kalos Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

B segment bir hatchback olarak karşımıza çıkan Chevrolet Kalos; Türkiye’de çok satan arabalar arasında yer aldı. 2004’li yılların hemen başından beri satışta olan bu model; ucuz olmasıyla ün yaptı. Rakiplerine benzer özelliklere sahip olmasıyla birlikte uygun fiyatlı olması; bu modelin satış sayılarına da yansıdı.  Chevrolet Kalos 5 kapılı hatchback ile sedan kasalarına sahip versiyonlarıyla da kullanıcısının karşısına çıktı. 5 ileri manuel ve 4 ileri otomatik vites şanzıman seçeneklerini sunan bu model; S, SE ve SX donanım paketleriyle dikkatleri üzerine çekmiştir.

Chevrolet Kalos modelinin en tutulanı SX donanım paketidir. ABS başta olmak üzere klima, elektrikli camlar ve hidrolik direksiyon özelliklerine sahip olan bu model; 2 farklı benzinli motor seçeneğiyle de dikkat çekici bir etkiye sahip! 1.2L ve 1.4L benzinli seçeneğiyle karşımıza çıkan Chevrolet Kalos’un 1.2L’ik motoru 72 beygir güç ve 104 Nm tork seviyesine sahiptir. 1.4L’ik motorundaysa 94 beygirlik güç ve 130 Nm tork mevcut. LGP ile de uyumlu bir donanıma sahip olan Chevrolet Kalos; 8.5 litre şehir içi ve 5.5 litre şehir dışı yakıt tüketimiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Chevrolet Kalos yorumlarına baktığımız zaman performans noktasında pek olumlu yorumları bulamayabiliriz. Ancak Chevrolet Kalos için sadece performansı dikkate almak hata olacaktır. Bu aşamada fiyat ve performans dengesine baktığımız zaman Chevrolet Kalos’un üst düzeyde bir etkiyi ortaya koyabildiğini rahatlıkla ifade edebiliyoruz. Öte yandan; ön tarafın genişliği olumlu not alsa da diz mesafesi konusunda Chevrolet Kalos’un geçer not aldığını ifade edemeyiz. Bu modelin genel olarak şehir içi kullanım için ideal olduğunu söyleyebiliriz.

Chevrolet Lacetti

Chevrolet Lacetti Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

2002 yılın tanıtılan Chevrolet Lacetti, tüm dünyada satılan bir modeldir. Güney Koreli üretici GM Daewoo tarafından üretilen bu model; kompakt bir sedan olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. İlk nesil, 5 vitesli manuel veya 4 vitesli otomatik şanzımanla eşleştirilmiş 1.6 litre veya 1.8 litre motora sahiptir. Bu modele ait ikinci nesil yalnızca elektronik 6 vitesli 1.8 litrelik bir motorla tasarlanmıştır.

Önden çekişli bir model olarak dikkat çekici bir etkiye sahip olan Lacetti, isteğe bağlı dört tekerlekten çekiş sistemine de sahiptir. Bu model toplamda 3 farklı donanım seviyesinde piyasaya sunulmuştur. Bunlar LS, LT ve LTZ versiyonlarıdır. Chevrolet Lacetti’nin temel versiyonlarında 138 beygir güç ve 125 pound-feet tork üreten 1.8 litrelik dört silindirli bir motor bulunmaktadır.

Chevrolet Lacetti modelinin tüm versiyonlarındaki motorlar, 5 ileri manuel veya 4 ileri otomatik şanzımanla eşleştirilmiştir. Bir de temel modeller hariç tüm modeller, standart modele göre yükseltilmiş bir süspansiyon ayarına ve daha büyük frenlere sahiptir. Chevrolet Lacetti; elektrikli camlar, kilitler, aynalar ve standart donanım olarak hız sabitleye sahiptir.

Chevrolet Lacetti kullanıcı yorumları gündeme gediği zaman bu modelin uygun fiyatlı olmasına dair yorumlarla sıklıkla karşılaşıyoruz. Sedan kasa olmasından dolayı aile arabası olarak da tanımlanan bu model; iç hacmiyle de beğeni kazanmayı başarıyor. Ancak kullanıcı yorumlarına baktığımız zaman yedek parçaların pahalı olduğunda dert yananların sayısı bir hayli fazla! Opel markasıyla uyumlu parçalarının bulunması;  bu durumun temel nedeni olarak görülüyor.

Chevrolet Spark

Chevrolet Spark Alınır mı Kullanıcı yorumları ve Özellikleri

Chevrolet Spark, 2008’den 2011’e kadar üretilen bir otomobildir. Kullanıcıların karşısına 2 farklı motor seçeneğiyle çıkan Spark; 1.0 L ve 1.2 L motor seçeneklerini sunabiliyor. Spark modelinin, üç kapılı hatchback veya beş kapılı hatchback ve Spark Move adı verilen beş kapılı bir istasyon vagon versiyonu bulunmaktadır. Tüm modellerinde klima, elektrikli camlar, aynalar, kilitler mevcut. Ayrıca CD çalar, yardımcı ses giriş jakı, anahtarsız giriş ve düğmeyle çalıştırma gibi üç sıra koltuk ve özellik bulunuyor.

2015 yılında revize edilen Spark, ön tampon ve ızgara, krom vurgulu yeniden tasarlanmış arka tamponla dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Yine yeninden tasarlanan arka lambalar ve 16 inç jantlarla da etkileyici bir görsel tasarıma sahip! 128 beygir gücü üreten yeni 1.0L turboşarjlı motor, önceki 1.2L doğal emişli ünitenin yerini alıyor. Böylece performans noktasında Spark; bir adım daha ileriye geçmiş oluyor. Bu arada makyajlanmış Chevrolet Spark; performans konusunda da bir önceki versiyona göre daha etkili olabiliyor.

Chevrolet Spark kullanıcı yorumlarına baktığımız zaman özellikle arka diz mesafesine dair olumsuz yorumlarla sıklıkla karşılaşıyoruz. Esasında bu durum biraz arabanın küçük bir tasarıma sahip olmasından kaynaklanıyor. Bununla birlikte bu modelin şehir içi kullanım için ideal olduğunu da söyleyebiliriz. Çünkü parka sorunu yaşamayacağınız bu araba aynı zamanda şehir içinde 1.2 litrelik motoruyla yakıt cimrisi olmasıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

Chevrolet Hangi Markanın Yan Ürünü?

Chevrolet Yedek Parça Sıkıntısı Var Mı?

Chevrolet markasının Avrupa pazarından çekilmesinin ardından markanın kullanıcıları ve almayı düşünenlerde büyük bir kaygı başladı. Birçok kişi bu markanın araçları için yedek parça bulup bulamayacağını merak ediyor. Marka yaptığı açıklamada 2024 yılına kadar araçlarına servis ve yedek parça desteği vereceğini açıkladı. Yani 2 yıl daha sürücüler yedek parça konusunda sorun yaşamayacaklardır. Chevrolet son zamanlarda yedek parça temini konusunda bazı sıkıntıların yaşanıldığı biliniyor olsa da 2024 yılına kadar bu tarz bir sorunun yaşanılmayacağı düşünülmektedir. Dolayısıyla genel olarak bu markaya ait yedek parça temini konusunda bir sorunun yalanılmayacağını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Chevrolet Yedek Parça Sıkıntısı Var Mı?

Chevrolet Türkiye Piyasasından Neden Çekildi?

Chevrolet markası sadece ülkemizden değil bütün Avrupa pazarından çekilmiştir. Bunun sebebiyse en başta ekonomik sıkıntıları göstermiştir. Bunun yanında Avrupa’da uygulanan iş standartlarının da onları zorladığını söylemiştir. Fakat piyasa dedikodularına bakarsak marka Rusya pazarında yeterli satış rakamlarına ulaşamamıştır. Bu nedenle Avrupa pazarına geri dönme ihtimali yüksektir. Yani ilerleyen yıllarda yeniden Türkiye’de satışlar başlayabilir. Sonuç olarak Chevrolet, Amerikan otomobil şirketi General Motors tarafından üretilen bir otomobil markasıdır. Chevrolet logosu genellikle çeşitli fiyat noktalarına ve motor yer değiştirmelerine sahip modeller arasında ayrım yapmak için kullanılır. Bu noktada Chevrolet markasının sadece Türkiye’den değil Avrupa pazarından da çekildiğini ifade edebiliriz.

Chevrolet Türkiye Piyasasından Neden Çekildi?

Chevrolet Hangi Markanın Yan Ürünü?

Yılların kaliteli otomobil markalarından biri olan Chevrolet teknik olarak yan marka değildir. 1900’lü yıllarda General Motor’s markası Chevrolet ve Opel markasına sahipti. Bir dönem bu iki marka birlikteliğini sonlandırmıştır. Fakat son yıllarda iki markanın yeniden birleştiği konuşulmaktadır. Chevrolet markası için şu an General Motor’s markasının amiral gemisi demek doğru olacaktır.  Chevrolet; güçlü bir motora ve arkadan çekişe sahip araçlardan oluşmaktadır. Chevrolet, dünyanın en eski otomotiv markalarından birisidir. 1911’de Louis Chevrolet ve William C. Durant tarafından kurulan şirket, ilk arabasını 1914’te üretmiştir. Şirket o zamandan beri dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden biri haline geldi ve tüm zamanların en ikonik araçlarından bazılarında pay sahibi olmuştur.

Chevrolet nasıl bir marka?

1911 yılında kurulmuş bir marka olan Chevrolet; merkezi Amerika Birleşik Devletleri olan bir otomobil markasıdır.

Chevrolet yedek parça sıkıntısı var mı?

Chevrolet markasının fabrikaları Rusya ve Kore’de bulunduğundan kimi zaman yedek parça temini konusu gündeme geliyor.

Chevrolet kimin malı?

Chevrolet ya da Chevrolet Division of General Motors Company dünya genelinde tanınan bir uluslararası markadır. 1911 yılından itibaren sektörde yer alan Amerika merkezli bir otomobil firmasıdır.

Yorum yapın