Bulgaristan Araba Fiyatları

Bulgaristan araba fiyatları açısından farklı seçeneklerin bulunduğu bir ülkedir. 2007 yılında Bulgaristan, Avrupa Birliği’nin bir parçası oldu. Bu, vatandaşların ülkeler arasında kısıtlama olmaksızın seyahat edebilmesi ve ülkeler arasında ticaret yapılabilmesi anlamına geliyordu. Bunun sonucunda 0 km araçların fiyatları düşmüştür. Yurtdışı araba fiyatları açısından Bulgaristan’ın avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Bulgaristan, diğer Avrupa Birliği kapsamında aynı zamanda Avrupa Ekonomik Topluluğu ülkeleri ile kıyaslandığında araç fiyatları açısından en ucuz ülkeler arasında yer almaktadır. Çünkü Türkiye’de otomobil fiyatlarının artmasının başlıca nedeni olan ÖTV’yi satmıyorlar. Ayrıca vergi oranları Türkiye’ye göre daha uygundur. Sonuç olarak, birçok Türk vatandaşı Bulgaristan’da araba satın almak ve kendi ülkelerinde kullanmakla ilgileniyor.

Avrupa birliğinde yer alan Bulgaristan da araç fiyatları oldukça düşük durumdadır. Düşük olmasının sebepleri arasında vergi oranlarının uygun olması yer alır. Bulgaristan da hem sıfır araç fiyatları hem ikinci el araç fiyatları ülkemize göre çok daha uygun olabilmektedir.

Bulgaristan araç fiyatlarını konumuzdan detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

Bulgaristan araç fiyatları

Bulgaristan İkinci El Araba Fiyatları 2023

Bulgaristan da ikinci el araç fiyatları genel olarak uygun olmaktadır. Yüksek model araçlara ulaşılabilirlik yüksek olurken Avrupa da olduğu gibi bu ülkede de bakım ve onarım masrafları genel olarak yüksektir. İkinci el araçların tamir ve bakımları yüksek olan bu ülkede, sıfır araçlara ulaşmak ve onları tercih eden kullanıcı sayısı oldukça fazladır. 2005 Model bir arabayı Bulgaristan da 3500- 4500 € gibi fiyatlara almak mümkündür. Eski araba bu ülkede oldukça fazladır. Bulgaristan Mercedes fiyatları, Bulgaristan BMW fiyatları genel olarak ülkemize göre çok daha ucuzdur. İkinci el araçları insanlar çok daha rahat alabilmektedir.

Bulgaristan araba fiyatları

Bulgaristan Araç Fiyatları

Bulgaristan’daki yeni araba fiyatları, çeşitli araba markaları için ülkenin resmi web sitelerinde bildiriliyor. Aylık olarak güncellenen veriler, Türkiye ve Bulgaristan arasında aynı model için fiyatları karşılaştırmalarına olanak tanıyor. Bu arabalar 2005 ila 2013 model yılları arasında değişkenlikler gösteriyor. 2008-2015 model araçlar, Bulgaristan’da satın alınırsa Türkiye fiyatının 4’te1’ine alınabilir. Bulgaristan araç fiyatları günümüzde diğer Avrupa ülkelerine nazaran oldukça uygun düzeylere satışa çıkarılmıştır. Böylelikle kişiler avantajlı bir hizmetten yararlanabiliyorlar. Ortalama araç fiyatları 15.000 Euro ile 30.000 Euro arasında farklılık gösterebilir. Bulgaristan araba fiyatları 2023 yılı itibariyle aşağıdaki gibidir;

2017- NİSSAN- QASHQAİ20.000 Euro
2017-SKODA17.500 Euro
2008- Mini Cooper4.000 Euro
Mercedes Benz Gla45.000 Euro
Land- Rover- RP Sport50.000 Euro
Bulgaristan Araç Fiyatları

Bulgaristan Araç Fiyatları

Bulgaristan Sıfır Araba Fiyatları

Bulgaristan sıfır araba fiyatları günümüzde farklılık gösteren bir olgusal süreci teşkil ediyor. Araçların marka durumuna bağlı olarak araç fiyatları 15.000 Euro ile 80.000 Euro arasında değişebiliyor. Lüks marka araçların fiyatları daha yüksek düzeydeyken, standart marka araçların fiyatları daha uygun düzeydedir. BMW, Land Rover, Audi marka araçlar ülkede oldukça yoğun talep gören araçlardandır. Bulgaristan araç sahibi olmak isteyenlere cazip teklifler sunan en uygun araç fiyatlarını pazarlayan Avrupa ülkeleri arasında bulunuyor. Bulgaristan araba fiyatları Türk müşterilerin ilgisini son yıllarda oldukça fazla çekiyor. Bulgaristan araba fiyatları aşağıdaki gibi sıralamaktadır;

Ford- Focus 1.532.500 BGA
Honda Civic48.532 BGA
Hyundai SUV Tuscon N-Line57.000 BGN
Renault Clio1.600 BGN
Peugeot 200851.900 BGN
Audi A499.000 BGN
Opel Crossland X33.500 BGN
Bulgaristan Sıfır Araba Fiyatları

Bulgaristan Sıfır Araba Fiyatları

Bulgaristan 2. El Araba Fiyatları

Bulgaristan’da 2.el araba fiyatları sıfır model araçlara nazaran daha uygun düzeyde oldukları için sıklıkla tercih ediliyor. Ülkedeki 2.el araçlar Türkiye’den daha hızlı bir şekilde Bulgaristan’da değer kaybediyorlar. Dolayısıyla her iki ülke arasında fiyatlar birbirinden tamamıyla farklıdır. Bulgaristan’da araç piyasasının Türkiye’ye göre daha uygun düzeyde olduğundan bahsetmemiz mümkündür. Bulgaristan her açıdan uygun fiyatlı araç fiyatlarıyla ilgileri üzerine çekiyor. Ülkede en çok ilgileri üzerine çeken araç markaları Audi, BMW, Land Rover, Mercedes olarak ön plana çıkıyor.

Audi A315.000 Euro- 17.500 Euro
Audi A417.500 Euro- 23.000 Euro
BMW- 3.20xd16.000 Euro-25.000 Euro
Land Rover- RP35.000 Euro- 40.000 Euro
Mercedes E22028.000 Euro- 33.000 Euro
Porsche30.000 Euro- 42.000 Euro

Bulgaristan’da Araba Satış Siteleri

Bulgaristan’da en çok takip edilen araç ilan sitelerini sizler için bir araya getirdik. İkinci el ve sıfır otomobil ilanlarını bu siteden görebilir ve fiyatları en iyi şekilde analiz edebilirsiniz. Bulgar araba satış siteleri:

  • https://bazar.bg/obiavi/avtomobili
  • https://www.olx.bg/
  • https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi

Bulgaristan araç fiyatları ve Bulgaristan’dan araç getirme gibi diğer tüm detaylar için bizlere yorum yazabilirsiniz.

Yurtdışından araba getirirken ne kadar vergi verilir?

Bulgaristan vatandaşı Almanyadan araba alabilir mi?

Bulgaristan vatandaşı olanlar Almanya’dan araba alabilirler. Türkiye’de Bulgaristan’dan alınarak getirilen arabalar konusunda ülkemizde kolay bir prosedür uygulanır. Gümrük idaresine başvurduğunuzda taşıt gümrüğüne arabanın bırakılması da mümkündür. Bu işlem için sadece bir dilekçe vermek dahi yeterli olacaktır. Bu aşamada söz konusu işlem için herhangi bir ödeme vs de talep edilmez. Bununla birlikte araca ait herhangi bir vergi ya da trafik cezası vs bulunmamalıdır. Varsa da bu ceza ve vergilerin ödenmesi şarttır. Ülkemize gelenlere turistik kolaylıklar gösterildiğinden yurtdışından arabanızla geldiğiniz zaman hangi ülke vatandaşı olduğunuza bakılmadan gerekli prosedürler uygulanmaktadır.

Bulgaristan vatandaşı Almanyadan araba alabilir mi?

Bulgaristan’dan gelen arabayı kimler kullanabilir?

Bulgaristan’dan gelen arabayı araç sahibinin kendisi kullanabilir. Bunun haricinde baba, anne ya da eş de bu araçları kullanabilir. Tabi ki Bulgaristan’dan gelen araçları çocuklar da kullanabilirler. Bu durum temelde turistik kolaylıklardan kaynaklanır. Yurtdışından bu şekilde gelen araçlar geçici olarak ithal edilen araçlar kategorisinde yer alırlar. Dolayısıyla bu araçlar için uygulanan prosedür de biraz farklıdır. Bu prosedür sadece yerleşim yeri Türkiye’nin dışında olanlar için geçerlidir. Böylece Bulgaristan’dan arabasıyla gelenler ülkemizde istedikleri gibi araba kullanabilirler. Bununla birlikte ülkemizdeki vatandaşlar da gerekli prosedürleri tamamlamaları koşuluyla, yurtdışından getirdikleri araçları kullanma şansına sahiptirler.

Bulgaristan’dan gelen arabayı kimler kullanabilir?

Yurtdışından araba getirirken ne kadar vergi verilir?

Yurtdışından araç getirecekseniz farklı kalemlerden oluşan vergileri ödemek durumundasınız. Bu kapsamda karşınıza çıkacak olan ilk vergi türü Katma Değer Vergisi’dir. Bu vergi türü araç model ve markaları için geçerlidir. Dolayısıyla bu verginin ödeme oranı da aynıdır. Yurtdışından araba getirdiğiniz zaman yüzde 18 oranında bir KDV ödemesi yapmak durumundasınız. Ayrıca yurtdışından araç getirdiğiniz zaman ÖTV de ödemek durumundasınız. Özel Tüketim Vergisi tamamıyla getirdiğiniz aracın modeline ve özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Bu hesaplama işlemi aracın vergisiz olarak ortaya çıkan fiyatı üzerinden gerçekleşmektedir. Bu da ÖTV’nin KDV ödemesi öncesinde yapıldığı anlamına gelir. Böylece yurtdışından getirdiğiniz aracı kullanabilirsiniz.

Yorum yapın