BMW iX3 Serisi Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

BMW iX3 sersi fiyat listesi ve özellikleri araç modeline göre değişiyor. BMW iX3 araçlar günümüzde enerji tüketimi olarak 18.9 ve 18.5 yakıt tüketimi gerçekleştirirler. Araçların bagaj hacmini incelediğimizde 510 litre hacme sahip olduklarını bilmekteyiz. Ek olarak araçların lityum iyon batarya kapasiteleri 80.73.83 olarak ön plana çıkıyorlar. Araçlar segmentinin en iyisi olacak şekilde tasarlanmış alaşımlı jant sistemlerine sahiptirler. Hızlı şarj etme özelliğiyle araçların 34 dakikada %80 şarj olabilme özelliği bulunuyor.

Yüksek gerilimli bataryanın şarj süresi ise bu süreçte 7.5 olarak belirlenmiştir. Artırılmış bagaj hacimlerini incelediğimizde araçların günümüzde 1560 litre yakıt tükettikleri biliniyor. Yüksüz ağırlık kapasiteleri incelendiğinde araçların 2255 EC sistemine sahip olmaları ve izin verilen ağırlık kapasitesinin ise 2725 kg olduğu biliniyor.

Otomobilin yük kapasitesini incelediğimizde ise 1220-1650 kg dolaylarında olduklarını bilmekteyiz. İzin verilen ön-arka AKS yükleri araçların 545 kg olarak ön planda olduğu biliniyor. Elektrikli motor gücü olarak araçların 120-163 kW-BG dolaylarında olduğunu bilmekteyiz. Elektrikli motoru araçların maksimum tork gücü 400 nm olarak piyasada varlık göstermesiyle biliniyor ve 0 ile 100 km hızlanma değeri 10.1 saniyedir.

2021 BMW iX3 | Photo: BMW

BMW iX3 Serisi Yakıt Tüketimi

BMW iX3 serisi araçlar yakıt tüketimi olarak elektrikli motor kapasitesine sahip araçlar olarak ön plana çıkıyorlar. Tüketim kapasitelerini incelediğimizde 18.9 ile 18.5 WLTP özelliklere sahip oldukları biliniyor. Elektrikli motor menzili araçların günümüzde 460 olarak ön plana çıkmayı başarmıştır.

Araçlar hızlı DC şarj özelliğine sahiptir ve böylelikle 30 dakikalık süre zaafında %80 şarj olabiliyor. Yüksek gerilimli batarya şarj süresini incelediğimizde BMW iX3 serisi araçlarının 7.5 düzeyinde olduklarını bilmekteyiz. Elektrikli motor güçlerini incelediğimizde araçların 120-163 kWh dolaylarında olduklarını biliyoruz. Araçlarda aynı zamanda günümüzde iç donanım parçalar neticesinde deri koltuklar, alaşımlı jantlar gibi özellikler bulunuyor.

 Bununla beraber araçların sınıfının en iyi segmenti olması onları popüler yapıyor ve elektrikli ayna sistemi araçlarda bulunuyor. Direksiyon kabiliyeti araçlarda üst seviye performans özelliklerine sahiptir. Şanzıman tiplerini incelediğimizde ise BMW iX3 serisi araçlarının otomatik vites özelliklere sahip oldukları biliniyor.

Elektrikli motor maksimum hız kapasiteleri araçların 180 km olduğu ve 0 ile 100 km hızlanma değerinin 10.1 saniye olduğu bilinen özelliklerden bazıları konumundadır. BMW kampanyalı günceli fiyat lisesi için tıklayınız!

BMW iX3 Serisi Fiyat Listesi ve Özellikleri

BMW iX3 Serisi Kampanyalı Fiyat Listesi

BMW iX3 Serisi araçların elektrikli motor güçleri 120 Kw konumundadır. 163 beygir gücüne sahip olmaları onları piyasada popüler yapan faktörlerden bazıları konumundadır. Aynı zamanda araçların 80 ile 120 km-saat esneklik değerleri 4.1 olarak belirlenmiştir. Elektrikli motor maksimum tork kapasiteleri araçların 400 nm olarak ön plandadır.

Araçların elektrikli ayna sistemi, ABS sistemi, USB sistemi gibi özellikleri bulunuyor ve aynı zamanda alaşımlı jantlar bu araçlarda kullanılan özelliklerden bazılarıdır. Aynı zamanda BMW iX3 Serisi araçlarının günümüzde dijital klima sistemi, multimedya ekran özellikleri bulunuyor. LED far sensörlerinin de bu araçlarda bulunan bir diğer özellikler olduklarını günümüzde bilmekteyiz. Ek olarak araçların günümüzde arka ve ön hava yastığı sistemleri bulunuyor. Impressive BMW iX3 sersi fiyat listesi ve özellikleri;

MarkaModelFiyat
BMW iX3 SerisiImpressive2.452.600TL

BMW iX3 Serisi ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

BMW iX3 Serisi ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

BMW iX3 Serisi araçların günümüzde ÖTV oranları %40 olarak piyasada belirlenmiştir. Şanzıman tipi olarak araçların günümüzde otomatik vitesli 7 ileri sisteme sahip olduğu biliniyor ve yakıt tipi olarak gene araçların elektrikli araç kategorisine sahip olduğu bilinen detaylardan bazıları konumundadır. Impressive tasarım paketi kapsamında piyasaya sürülen araçların KDV oranı ülkemizde %18 olarak belirlenmiştir.

Türkiye’de %90 engeli bulunan kişilerin günümüzde ÖTV’den tamamıyla muaf olduğunu bilmekteyiz. Ek olarak %90 altında engeli bulunan kişilerin ise %27 oranında ÖTV muafiyetinden yararlandıklarını bilmekteyiz, ayrıca %18’de KDV indiriminden yararlandıkları bilinen detaylardan bazıları konumunda bulunuyor. BMW iX3 Serisi araçların ÖTV indirimleri son günlerde merak edilen konular arasında bulunuyor, aşağıdaki tabloda araçların ÖTV indirimli fiyat listesini bulabilirsiniz.

MarkaModelFiyat
BMW iX3 SerisiImpressive967.975TL

BMW iX3 sersi fiyat listesi ve özellikleri hakkında merak edilen ayrıntılara bu yazımızda yer verdik!

Yorum yapın