Audi A3 Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Audi A3 güncel fiyat listesi ve özellikleri hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntıları bu yazımızda bulacaksınız. Alman marka devi Audi A3 araçlar günümüz Türkiye’sinde en çok tercih edilen araçlar olarak ön plana çıkıyor. Araçların silindir hacminin 1498 cc kapasitesine sahip olduklarını bilmekteyiz. Ekstra olarak araçların beygir güçlerinin 150 beygir gücü kapasitesine denk geldiğini de günümüzde biliyoruz. Araçların 0 ile 100 km hızlanma değeri ise günümüzde 8,2 sn olarak ölçülmüştür.

İç donanımsal özelliklerine baktığımızda araçların dijital klima sistemi başta olmak üzere LED far göstergesi gibi özelliklere sahip olduklarını bilmekteyiz. Vites tipi olarak ise 7 ileri otomatik vites sistemine sahip olduklarını biliyoruz. Ekstra olarak araçların 250 nm maksimum tork gücü kapasitesine sahip oldukları bilinen detaylardan en önemlileri olarak biliniyor. Audi güncel kampanyalı fiyat listesi gündeme geldiği zaman karşımıza farklı seçenekler çıkmaktadır.

Maksimum hız kapasitesi olarak araçların 224 km- s hız kapasitesine sahip olduğunu biliyoruz ve uzunluğunun aracın 4458 mm, genişliğinin 1796 mm, yüksekliğinin ise 1416 mm olduğunu bilmekteyiz. Boş ağırlık kapasitesi araçların 1280 kg olarak ölçülmüş durumdadır, buna paralel olarak bagaj hacminin 425 litre olduğunu biliyoruz. Aynı zamanda 50 litre yakıt deposuna sahiptirler.

Audi A3 Fiyat Listesi ve Özellikleri

Audi A3 Yakıt Tüketimi Nasıldır?

Audi A3 araçların yakıt tüketimi herkes tarafından merak edilen unsurlar arasında bulunuyor. Yakıt tüketiminden bahsetmeden önce araçların benzinli yakıt tipine sahip olduklarını bilmekte fayda var. Araçların yakıt depoları ise günümüzde 50 litre konumundadır. Yakıt tüketimi olarak incelediğimizde araçların şehir içi ortalama yakıt tüketimlerinin 6.4 litre olduğunu bilmekteyiz. Şehir dışı yakıt tüketimini incelediğimizde ise araçların 4.4 litre yakıt tükettikleri bilinen detaylar arasında bulunuyor.

Araçların karma yakıt tüketimleri yani ortalama yakıt tüketimleri ise günümüzde 5.1 litre olarak ön plana çıkıyor. Sınıfının en iyisi olma yolunda kendisinden emin adımlarla ilerleyen Audi A3 araçlar 0 ile 100 km hızlanmada 8.2 saniye düzeyinde faaliyet gösterirler. Aracın navigasyon sistemi 6 adet pasif hoparlör sistemi bulunuyor. Premium ses sitemi de araçlarda olan özelliklerden bazıları konumunda bulunuyor.

İlginizi Çekebilir; Audi A4 Fiyat Listesi ve Özellikleri 2023

Dijital ses yayını, MMI Radyo Plus gibi özelliklere de sahip olduklarını biliyoruz. Audi akıllı telefon yüzü başta olmak üzere Audi Phone Box, Bluetooth arayüzüne sahip olmalarıyla piyasada varlık göstermeyi başarıyorlar. E-Call sistemi de araçlarda bulunmaktadır. İşte Audi A3 güncel fiyat listesi hakkında merak ettiğiniz ayrıntıların tamamı!

Audi A3 Fiyat Listesi ve Özellikleri

Audi A3 Kampanyalı Fiyat Listesi

Audi A3 araçların kampanyalı fiyat listesi günümüzde merak edilen hususlar arasında bulunuyor. Özellikleriyle piyasada ilgileri üzerine çeken araçların standart egzoz sistemleri bulunuyor ve adaptif şasi kontrolü gene araçlarda bulunan özelliklerden bazılarıdır. Audi drive-select, spor süspansiyon, hız limitleyici gibi özellikler Audi A3 araçlarda bulunan özelliklerdendir.

Audi A3 ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

İlerici direksiyon sistemi, elektromanyetik direksiyon sistemi gibi sürüş yeteneklerine sahip olmalarıyla piyasada varlık gösteriyorlar. Ön yolcu hava yastığı sistemi, yangın söndürücü hazırlığı, arka hava yastıkları araçlarda bulunur. Koltuk kemeri uyarısı, LED far sistemi araçlarda bulunan en konseptli özelliklerden bazıları olarak piyasada yer alır. Sedan kasa tipine sahip olmalarıyla piyasada ön plana çıkan araçların günümüzde farklı donanım paketleri piyasada bulunuyor. Sedan ve Sporback için Audi A3 güncel fiyat listesi;

MarkaModelFiyat
Audi A3Sedan1.010.334TL
Audi A3Sportback913.957TL
Audi A3 ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Audi A3 ÖTV İndirimli Fiyat Listesi

Audi A3 araçlar son günlerin en çok tercih edilen sınıfının en geniş konseptli donanımsal özellikleriyle ön plana çıkan araçları konumundadır. Audi A3 araçların ÖTV indirimi aracın donanım paketine, silindir hacmine ve fiyatına bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Türkiye’de %90 üzerinde engeli bulunan bireyler ÖTV’den günümüzde Audi araç alımında muaftır. %40 ile %89 engeli bulunan kişilere ise %27 oranında ÖTV indirimi + %15 oranında da KDV indirimi uygulanır. Böylelikle kişiler ÖTV indirimiyle araçları uygun fiyatlara alabilme olanaklarına sahip oluyorlar. Sedan model ve Sportback olmak üzere 2 farklı donanım paketinin aracın olduğunu biliyoruz, aynı zamanda araçların donanım paketine göre ÖTV farklarının olduğunu da bilmekteyiz.

MarkaModelFiyat
Audi A3Sedan534.659TL
Audi A3Sportback483.657TL

Audi A3 güncel fiyat listesi hakkında merak edilen ayrıntıların tamamını aktardık!

Yorum yapın