Araca Sonradan Sunroof Taktırma Fiyatları Ne Kadar ?

Araçlara sunroof taktırmak son yıllarda popüler olan uygulamalardan birisidir. Aracın içini ferahlattırması ve modern bir görüntüye ulaştırdığı gibi aracın değerini de artıran son derece güzel bir uygulamadır. Sonradan Sunroof yaptırmanın maliyetleri hakkında bilgi almak için girdiğiniz bu sayfada tüm fiyatları bir tabloda görebileceksiniz.

Sonradan Sunroof Yaptırma Fiyatları 2023

Tofaş sunroof taktırma fiyatları5500 TL
Twingo sunroof fiyatı6600 TL
Nissan qashqai sunroof fiyatları7900 TL
Hyundai accent era sunroof fiyatları7100 TL
Mercedes sprinter sunroof fiyatları11300 TL
Honda Civic sunroof taktırma fiyatları8700 TL
Golf 7 sunroof taktırma11200 TL
Fluence sunroof taktırma9500 TL
Sunroof Yaptırma Fiyatları 2023

Araçlara sunroof taktırmadan önce gerekli olan ustalar araştırılmalıdır. Sunroof her ne kadar basit bir iş gibi görülse de oldukça titiz bir iştir. Sunroof için kesilecek yerin hatasız yapılması çok önemli bir konudur. Bu konularda uzmanlaşmış yerler ile iletişime geçmek verilecek en iyi karar olacaktır. İyi uygulanamayan sunrooflar zamanla su alabilmekte ve kullanıcı birçok sorunla baş başa kalabilmektedir. Bu yüzden sonradan sunroof taktırmak için servis arayışı çok kritiktir. Sızdırma, rüzgar sesi ve paslanma gibi sorunlardan uzak bir sunroof işlemi için servisin tam anlamıyla profesyonel olması gerekir. Sonradan yapılan sunroof genellikle orijinali gibi olmaz diye bir söylem vardır, fakat iyi yapılan bir sunroof ise orijinal gibi de olmaktadır.

İşçilik konusunda profesyonellik sunan, yapıştırma ve diğer malzemelerde kaliteli ürünler kullanan yerlerde sunroof yaptırmak gerekmektedir. Bu gibi tecrübeli iş yerleri sunroof garantisi de sunmaktadır. Sunroof taktırmayı Ankara, İstanbul, İzmir, Adana gibi tüm illerde yaptırabilirsiniz.

Sunroof diğer adı nedir?

Sunroof ruhsata işletmek gerekir mi?

Sunroof yaptırdığınız zaman bu işlemi ruhsata işletmeniz gerekiyor. Bunun için ilk önce tadilat projesi oluşturmalısınız. Bunu makine mühendisleri odasında yaptırmalısınız. Sonrasında TSE’ye gönderilen projeyle birlikte TÜVTÜRK muayenesine gitmeniz gerekir. Devamında notere giderek yeni ruhsatınızı alabilirsiniz. Burada yapılan işlemin mutlaka alanında uzman olanlar tarafından yapılıyor olmasına dikkat ediyor olmanız gerekmektedir. Ancak bu sayede açılır tavanınızdan istediğiniz etkiyi elde edebilirsiniz. Bu arada açılır tavan, bir otomobilin yolcu bölmesine hafif ve temiz hava girmesini sağlayan bir uygulamadır. Açılır tavan genellikle camdan yapılır ve isteğe göre sürücü veya yolcular tarafından açılıp kapatılabilir. Bu tarz bir işlemden istediğiniz performansı elde etmeniz yapan ustanın maharetine kalmıştır.

Sunroof ruhsata işletmek gerekir mi?

Sunroof tehlikeli mi?

Genel olarak sunroof tehlikeli değildir! Bu tarz uygulamalar, beklenmedik bir şekilde açıldığında pencereden dışarı sarkmaları durumunda yolcuların düşmesini önleyecek şekilde aracın içinde açılır bir paneli içermelidir. Sürücüler ayrıca tavan açıkken yola çıkmadan önce tüm bağlantıların sağlam olup olmadığını kontrol etmelidir. Ancak bu sayede sunroof tam olarak güvenli bir şekilde hizmet sunan bir proje olabilir. Bir de aracınıza sonrada sunroof taktıracak olursanız bu aracınızın bütünlüğünü tamamıyla bozacaktır. Hatta kaza durumunda dahi çok daha büyük çaplı hasarlara neden olma riski vardır. Bundan dolaydır ki sunroof yaptırmadan önce detaylı bir araştırma sürecini yakından takip ediyor olmanız her zaman önerilmektedir.

Sunroof tehlikeli mi?

İşçilik Dahil Sunroof Yaptırma Fiyatları 2023

Marka – ModelFiyat
Audi A3 sunroof fiyatları18.000 TL
Chevrolet Kalos sunroof fiyatı5.750 TL
Citroen C baskı sunroof fiyatları9.800 TL
Dacia Logan sunroof fiyatı7.600 TL
Hyundai Elantra sunroof fiyatları8.200 TL
Nissan Primera sunroof fiyatı8.300 TL
Opel Corsa sunroof fiyatı10.000 TL
Peugeot Partner sunroof fiyatları9.000 TL
Renault Clio sunroof fiyatı8.900 TL
Toyota Coralla sunroof fiyatları9.100 TL
Mazda  1.6 D Touring sunroof fiyatı9.900 TL
Sonradan Sunroof Yaptırma Fiyatları 2023
İşçilik Dahil Sunroof Yaptırma Fiyatları 2023

Orjinal sunroof nasıl anlaşılır?

Şayet bir araçta orijinal sunroof varsa aracın şasesi de farklıdır. Ayrıca bu tarz araçlar doğrudan tavanının ortasında sunroof yapılı halde tasarlanmaktadır. Açılır tavan, arabanın içine güneş ışığı ve temiz hava girmesine izin vermek için eğilebilen veya kaydırılarak açılabilen şeffaf veya yarı saydam bir paneldir. Genellikle otomobil üreticileri tarafından bir pazarlama özelliği olarak kullanılırlar ve çoğu modern otomobilde bulunabilirler. Açılır tavanlar doğası gereği tehlikeli değildir! Ancak sürücüler için belirli riskler oluşturur. Örneğin, yağmurlu havada araba sürerken arabanız bıçaklanırsa, yağmurdan gelen su açık açılır tavanınızdan arabanıza akabilir. Bu, aracınızın iç kısmına zarar verir ve aracınızın elektronik sisteminde elektrik kısa devrelerine neden olabilir.

Orjinal sunroof nasıl anlaşılır?

Sunroof diğer adı nedir?

Sunroof diğer adı, açılır ya da cam tavandır. Açılır tavan araca daha fazla ışık girmesine izin vererek sürücünün gece veya kötü havalarda net bir şekilde görmesini kolaylaştırır. Aynı zamanda içeri temiz hava girerek yolcuların sıcak günlerde rahat etmelerine yardımcı olur. Bazı modellerde ihtiyaç olmadığında kapanmasını sağlayan kayar mekanizma bulunurken, bazı modellerde ise ihtiyaç duyulmadığında tamamen raylarından çıkarılabilmektedir. Açılır tavan, hafif ve temiz havanın girmesine izin veren bir aracın tavanında bulunan büyük bir açıklıktır. Bazı açılır tavanlar aracın içindeki düğmelere basılarak uzaktan açılıp kapatılabilirken, diğerleri yalnızca manuel olarak açılıp kapatılabilir.

“Araca Sonradan Sunroof Taktırma Fiyatları Ne Kadar ?” üzerine 77 yorum

  • Fiat Egea Marka model aracınıza Sonradan Sunroof takılabilir ortalama 15.000 * 18.000 tl civarı fiyat çıkarır işçilik dahil.

   Cevapla
  • Renault Laguna 1.6 2000 marka model aracınıza Sunroof Taktırma ücreti ortalama 12.000 – 19.000 tl civarı fiyat çıkarır işçilik dahil.

   Cevapla
  • Fiat Tempra modelleri icin sonradan Sunroof Taktırma ücreti ortalama 12.000 – 17.000 TL civarı işçilik dahil ortalama maaliyet çıkar.

   Cevapla
  • Audi A3 2014 marka model aracınıza Sonradan Sunroof Taktırma Ücreti ortalama 18.000 – 20.000 tl civarı fiyat çıkarır işçilik dahil.

   Cevapla
  • Aracınızın marka ve modelini eksiksiz yazmanız gerekmektedir. Ortalama olarak Fiat Fiorino Sunroof taktırma fiyatları 16.000 – 18.000 tl civarı işçilik dahil fiyat çıkarır.

   Cevapla
  • Suziki Swift 2018 marka model aracınıza Sunroof Taktırma Ücreti ortalama 15.000 – 20.000 tl civarı fiyat çıkarır.

   Cevapla
  • Mitsubishi lancer 1.5 2011 marka model aracınızın ortalama Sunroof Taktırma Fiyatı işçilik dahil 15.999 – 18.000 tl civarı fiyat çıkarır.

   Cevapla
Yorum yapın