Araç Üstü Çadır Fiyatları

Son zamanların en popüler aksesuarlarından birisi olan araç üstü çadır modelleri özellikle pandemi dönemi boyunca çok tercih edilmeye başlandı. Araçları ile gezmeyi seven kişiler, off road tutkunları ve kamp hayatını seven kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen araba üstü çadır modellerini günümüzde artık birçok otomobilde görür olduk. Yolculuk sırasında ev tadında bir seyir sunan araç üstü çadır fiyatları bakımından karavan modellere göre oldukça uygun.

Özellikle karavan araçlara sahip olmayanlar, bütçe sorunu yaşayan kişiler için oldukça yararlı ve kullanışlı olan araç üstü çadırların birçok modeli mevcut. Büyüklüğüne göre seçim yapabiliyor ve bunu aracınıza kolayca entegre hale getirebiliyorsunuz.

Araç Üstü Çadır Özellikleri Nelerdir?

Günlük çalışma hayatının vermiş olduğu yorgunluğu azaltmak, sevdikleriniz ile vakit geçirmek için oldukça uygun olan araç üstü çadır modelleri ile aktivitelerinizi artırabilirsiniz. Hafta sonlarında istenilen bir tatil bölgesinde kamp yapmak ve araç üstü çadırın vermiş olduğu rahatlığın keyfini çıkartmak her insana oldukça mutluluk katar. Araç üstü çadırlar 2 kişilik, 3 ve 4 kişilik modellere de sahiptir. Bütçeye göre büyük ve küçüklüğü ayarlanabilmektedir. Genellikle ülkemizde en çok tercih edilen araç üstü çadırı iki kişilik olmaktadır. Fakat kalabalık bir şekilde yolculuk yapıyorsanız 4 kişilik olanı tercih edebilirsiniz.

Araç üstü kamp çadırları dayanıklı malzemelerden üretilmektedir. Fakat bazı modeller dayanıksız olabilmektedir. Bu yüzden araç üstü çadırı alırken dikkat etmeniz gereken kurallardan birisi de malzeme kalitesidir. Malzemenin dayanıklı olması, su geçirmemesi oldukça önem arz eden konulardan biridir.

Araç Üstü Çadır Fiyatları 2023

Alttaki tabloda görülen fiyatlar internet ortamından araştırılarak elde edilen fiyatlardır. Sadece bilgilendirme amaçlı paylaşılmaktadır.

Araç MarkasıAraç üstü çadır fiyatı
Volkswagen Amarok Araç Üstü Çadır15.195,00 TL
Mercedes X-Class Araç Üstü Çadır15.165,00 TL
Mercedes X-Class Araç Üstü Thermal Çadır18.072,50 TL
Mitsubishi l200 Araç Üstü Çadır15.045,00 TL
Toyota Hilux Araç Üstü Çadır15.245,00 TL
Nissan Navara Araç Üstü Çadır15.375,00 TL
Jeep Cherokee Araç Üstü Çadır 15.165,00 TL
Ford Ranger Araç Üstü Çadır Fiyatları15.085,00 TL
Isuzu D-Max Araç Üstü Çadır 15.075,00 TL
Land/Range Rover Araç Üstü Çadır15.275,00 TL
Defender Araç Astü Çadır15.175,00 TL

Araç Üstü Çadırların Avantajları nelerdir?

Araç üstü kamp çadırları birçok klasik sayılacak ürüne göre avantajlı durumdadır. Çok kolay kurulması, araç üzerine monte edilmesi tercih edilme sebeplerini çok artırmaktadır. Kullanıcının tamamen istekleri doğrultusunda üretilen araç üstü çadır modelleri birçok bakımdan avantaj sağlar. Özellikle sık sık kamp yolculuğu yapan bireyler için bu ürünler oldukça ergonomiktir. Yağmurdan, böcekten korunabilir ve doğanın ortasında keyifli ve güvenli zaman geçirebilirsiniz.

Araç üstü çadır markaları

Kullanıcılar araç üstü çadırları alırken birçok markayı araştırır. İnternet ortamından elde ettiğimiz birkaç araç üstü çadır markalarını siz kullanıcılarımız ile paylaşmak istedik.

  • Gipsy Family
  • Gipsy Relax Araç Üzeri Çadır
  • Gezz Araba Üzeri Çadır
  • Campermen Araç Üzeri Tavan Çadırı
  • Campermen Güneşlikli Araç Üzeri Çadır
  • Otak 360 Serisi Araç Üzeri Çadır
  • Freecamping Family
  • CampAlpino Araç Üzeri Çadır

Araştırdığımız kadarı ile yukarıda paylaştığımız markalar oldukça kullanışlı çadırlar. Sizde araç üstü çadır almadan önce marka araştırması yapabilir ve ve kullanıcı yorumları iyi olan modellere göz atabilirsiniz.

Araç Üstü Çadır Her Araca Olur mu?

Araç üstü çadırlar her araca olmamaktadır. Genellikle pickup tarzında arazi araçlarında görülmektedir. Tavan çıtaları olan mevcut araçlara daha kolay uygulanmaktadır. Bu yüzden araç üzeri çadır uygulatmak istiyorsanız tavan çıtasının da olmasına özen gösterilmelidir.

Araç üstü Çadır tavana zarar verir mi?

Araç üstü çadırlar tavan çıtalarına monte edildiğinden dolayı herhangi bir zararı yoktur. Yükü tavan değil, tavan çıtası üstlenmektedir. Araç üstü çadır yaptırmak isteyenlerin bu konuda içi rahat olabilir. Çadır ağırlıkları ise maksimum 50- 120 kg arasında değişmektedir.

İkinci el araç üstü çadır alınırken dikkat edilmesi gerekenler

Bütçesel açıdan ikinci el araç üstü çadırları tercih edilebiliyor. Bu gibi durumlarda satın almadan önce iyice bir incelemek gereklidir. Çıtaların sağlamlığı, çadır malzemesinin sağlamlığı detaylıca incelenmelidir. Satıcıya su geçirip geçirmediğini, yırtık olan yerlerin olup olmadığını detaylıca sormalısınız. Bazı çadırlar uzun yıllar kullanımdan sonra eskiyebiliyor ve malzeme kalitesi zayıflıyor. Sağlamda olsa birkaç kullanımdan sonra su geçirmeye başlayabiliyor. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için detaylıca bakılması gerekmektedir.

Araç Üstü Çadır Kaç Kilo Taşır?

Güncel Araç Üstü Çadır Fiyatları 2023

 Marka ModelFiyat
Nurgaz Campout Orbit Araç Üstü Çadır17.000 TL
ARB 802200 Esperance Compact Hardshell Araç Üstü Çadırı81.000 TL
Brothers Camp Araç Üstü Çadır (Üç kişilik) ( 130×230)34.000 TL
ARB Flinders 240x140cm Araç Üstü Çadır – Off Road43.000 TL
Brothers Camp Araç üstü Çadır (İki kişilik) ( 120×205)31.000 TL
Güncel Araç Üstü Çadır Fiyatları 2023

Araç Üstü Çadır Muayeneden Geçer Mi?

Araç üstüne takılan her çadır muayeneden geçmez. Çünkü araç üstü çadır takılması araçta tadilat yapılması şeklinde görülmektedir. Çadırlarda bazı kıstaslar bulunmaktadır. Araç üstüne takılan port bagaj tak çıkar sisteme sahip olmalıdır. Araç monte edildikten sonra toplam ağırlık aracın azami yük sınırını geçmemelidir. Araç üstünden taşma yapmamalıdır. Bu kurallara dikkat ettiğiniz sürece sorun çıkmayacaktır. Bu arada çadır alırken bu durumu öncesinde araştırmanızda fayda vardır.

Araç Üstü Çadır Muayeneden Geçer Mi?

Araç Üstü Çadır Kaç Kilo Taşır?

Araç üstü çadırlarda standart bir kilodan söz edilemez. Marka ve modele göre ağırlıklar ve taşıyacağı yük kapasitesi değişiklik gösterecektir. Araç üstü bir çadırın ağırlığı ortalama 50 ila 100 kilo arasında değişiklik göstermektedir. Taşıyacağı yük ise 250 kiloya kadar çıkmaktadır. Ortalama ölçülerde bir araç üstü çadıra 2 kişi rahatlıkla sığabilmektedir. Büyük boy çadırlarda ise çocuklu aileler bile rahatlıkla kalabilmektedir. Sonuç olarak çadırların farklı kullanım özelliklerine sahip olduklarını ifade edebiliriz.

Yorum yapın