Araç Güneş Yanığı Giderme Fiyatları 2023

Güneş yanığı giderme fiyat konusu araba sahipleri tarafından internet ortamında sık sık yapılan bir aramadır. Güneş yanıkları ve hava koşulları sebebiyle aracın boyasının etkisi zamanla kaybolur, bu normaldir. Güneş yanıkları birçok sebepten dolayı meydana gelebilir. Direkt olarak aracı güneş ışınlarına maruz kalabilecek yerlere park etmek arabanın bazı kısımlarında renk solmasına yol açabilir. Bu yüzden arabayı direkt güneş alan bir yere değil, gölgelik bir alana park etmek daha doğru bir hareket olacaktır.

Araç Boyasız Güneş Yanığı Giderme Fiyatları 2023

Araç yeteri kadar korunmadığında da bu solma sorunu oluşabilir. Aracın üzerinde bulunan vernik boya zamanla sıcak hava ve güneşin etkisiyle yanmaya başlar ve araba boyasında solmalar meydana gelir. Bu her arabada oluşabilecek doğal bir sorundur. Paniğe kapılmanıza gerek yoktur. Aracınızda küçük küçük lekeler ve renk solmaları başladıysa araba güneş yanığı sorunu ile karşı karşıya kalmışsınız demektir. Araç güneş yanığı giderme nasıl yapılır, nasıl geçer gibi sorularla devam etmeden önce bu sorunun çözümünün oldukça basit olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Güneş Yanığı Nasıl Geçer?

Güneş yanığı giderme konusunda en çok sorulan sorulardan bazıları da güneş yanığı nasıl giderilir, araba güneş yanığına maruz kaldığında ne yapılmalıdır sorularıdır. Bu sorular hemen hemen bütün araba sahiplerinin akıllarına takılan bir sorudur. Daha önce de belirttiğimiz gibi araçta güneş yanıklarının oluşması birçok nedene bağlı olabilir. Bu durumu yaşamamak için öncelikle araba için bazı önlemler alınmalıdır. Bu önlemler arasında arabayı güneşin altında bırakmamak bulunuyor. Hava koşullarından etkilenmemesi için daha çok kapalı alanlara park edilmelidir.

Araba Güneş Yanığı Giderme Fiyatları 2023

Güneş yanığı giderme konusu dahilinde sıkça sorulan diğer bir soru ise fiyatlardır. Araçlardaki güneş yanığını gidermenin iki yöntemi vardır. Birincisi, boyalı güneş yanığı giderme işlemidir. İkincisi ise boyasız güneş yanığı giderme işlemidir. Boyasız güneş yanığı giderme işlemi için fiyat vermek zordur. Öncelikle arabanın durumuna bakılmalıdır. Hangi parçaların hasar gördüğü ve ne kadar hasar gördüğü saptanmalıdır. Boyasız güneş yanığı giderme özel solüsyonlar ile yapılır.

Kaput boyasız güneş yanığı giderme fiyatları3700 TL
Tavan boyasız güneş yanığı giderme fiyatları4300 TL
Kapı boyasız güneş yanığı giderme fiyatları3900 TL
Bagaj boyasız güneş yanığı giderme fiyatları4100 TL
2022 Boyasız güneş yanığı giderme fiyatları

Güneş yanığı giderme işlemi parça başına ortalama 5500 – 5500 TL arasında tutabilmektedir. SUV veya kamyonet tarzı araçlarda ise bu fiyat daha da artabilmektedir.

Hangi Renk Araba Güneş Yanığı Olmaz?

Güneş Yanığı Arabanın Değerini Düşürür Mü?

Aracın yürüyen aksamlarının sağlamlığı kadar görünüşünün güzel olması da oldukça önemlidir. Güneş yanıkları, kuş pislikleri aracın boyasının incelmesine ve çirkin bir görüntü oluşmasına sebep oluyor. Bu durumda aracın değerini düşürüyor. Çünkü alıcılar bu durumu tamir masrafı olarak gösterip satıcıdan indirim yapmasını isteyebiliyorlar. Özellikle koyu renkli araçlarda bu tarz lekeler daha da göz çarpıyor. Bunun olmaması için aracınıza koruyucu çadır alabilirsiniz. Seramik kaplama ve film kaplatmakta birer alternatiftir.  Sonuç olarak güneş yanığının arabaların değerini düşürdüğünü rahatlıkla ifade edebiliriz. Bundan dolayı araç satın alırken böyle bir durum varsa araç sahibinden ilave indirim isteyebilirsiniz.

Güneş Yanığı Arabanın Değerini Düşürür Mü?

Boyasız Verniksiz Güneş Yanığı Nasıl Giderilir?

Aracınızda güneş lekesi oluşmuşsa tamiri kolay olmayacaktır. Eğer bu konular deneyiminiz ya da el maharetiniz yoksa profesyonel bir yardım almanızı tavsiye ederiz. Boyasız ve verniksiz şekilde güneş lekesinden kurtulmak için öncelikle vernik sökücü ile güneş lekesi olan kısımda ki verniği kazımanız gereklidir. Daha bölgeyi temizleyip pasta cila çekmeniz gereklidir. Ardından boyayı koruyucu ürünler uygular ya da kaplama yaparsanız bir daha güneş lekesi ile uğraşmanız gerekmez.  Tam da bu noktada boyasız verniksiz güneş yanığının giderilmesi konusunda özellikle kaplama yaptırmanın mantıklı çözümleri beraberinde getirdiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. Ancak bu tür işlemleri mutlaka alanında uzman olanlara yaptırıyor olmak şarttır.

Boyasız Verniksiz Güneş Yanığı Nasıl Giderilir?

Aracımda Güneş Yanığı Başladı Ne Yapmalıyım?

Güneş yanıkları sürücülerin yaşadığı en büyük sorunlardan birisidir. Eğer bölgeyi boyatırsanız bu seferde renk farkı olabilir. Satacağınız zaman boyalı bölge ekspertizde belli olacağından sorun yaşatabilir. Bu durumlarla uğraşmamak için aracı açık alana bıraktığınızda çadırla kapatabilirsiniz. Araca koruyucu ürünler uygulatabilir ya da kaplama yaptırabilirsiniz. Güneş lekeleri içinse vernik sökücü ve pasta cila çözümünü deneyebilirsiniz. Tam da bu noktada aracınızda güneş yanığı sorunu başladığı zaman boyatmak yerine farklı seçenekleri değerlendirmenizde fayda vardır. Çünkü sırf bu yüzden bir boyama işlemi yaptırmayı düşünüyorsanız bunun aracınızın fiyatı üzerinde doğrudan eltili olacaktır.

Aracımda Güneş Yanığı Başladı Ne Yapmalıyım?

Hangi Renk Araba Güneş Yanığı Olmaz?

Doğrudan güneşe maruz kalan ve korumasız olan her araç üzerinde güneş lekesi olabilir. Güneş lekesini engelleyecek bir renk ne yazık ki yoktur. Fakat koyu ve siyah renkte güneş lekeleri oldukça belli olur. Opak beyaz renkte güneş yanığı olma riski çok daha azdır. Ayrıca çok kolay şekilde rötuşlanabilir.  Oluşan lekeler kendini fazla belli etmez. Bütün bu bilgiler ışığında genel olarak farklı araç boyarında güneş yanığıyla karşılaşabiliriz. Ancak özellikle beyaz renkli araçlarda bu tarz sorunlar yok denecek kadar azdır. Çünkü bu renk güneşi yansıtır. Ancak koyu özellikle de siyah tonlu araçlarda güneş yanıklarıyla sıklıkla karşılaştığımızı rahatlıkla ifade edebiliriz.

Yorum yapın