Araç Güneş Yanığı Giderme Fiyatları 2022

Güneş yanığı giderme fiyat konusu araba sahipleri tarafından internet ortamında sık sık yapılan bir aramadır. Güneş yanıkları ve hava koşulları sebebiyle aracın boyasının etkisi zamanla kaybolur, bu normaldir. Güneş yanıkları birçok sebepten dolayı meydana gelebilir. Direkt olarak aracı güneş ışınlarına maruz kalabilecek yerlere park etmek arabanın bazı kısımlarında renk solmasına yol açabilir. Bu yüzden arabayı direkt güneş alan bir yere değil, gölgelik bir alana park etmek daha doğru bir hareket olacaktır.

Araç Boyasız Güneş Yanığı Giderme Fiyatları 2022

Araç yeteri kadar korunmadığında da bu solma sorunu oluşabilir. Aracın üzerinde bulunan vernik boya zamanla sıcak hava ve güneşin etkisiyle yanmaya başlar ve araba boyasında solmalar meydana gelir. Bu her arabada oluşabilecek doğal bir sorundur. Paniğe kapılmanıza gerek yoktur. Aracınızda küçük küçük lekeler ve renk solmaları başladıysa araba güneş yanığı sorunu ile karşı karşıya kalmışsınız demektir. Araç güneş yanığı giderme nasıl yapılır, nasıl geçer gibi sorularla devam etmeden önce bu sorunun çözümünün oldukça basit olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Güneş Yanığı Nasıl Geçer?

Güneş yanığı giderme konusunda en çok sorulan sorulardan bazıları da güneş yanığı nasıl giderilir, araba güneş yanığına maruz kaldığında ne yapılmalıdır sorularıdır. Bu sorular hemen hemen bütün araba sahiplerinin akıllarına takılan bir sorudur. Daha önce de belirttiğimiz gibi araçta güneş yanıklarının oluşması birçok nedene bağlı olabilir. Bu durumu yaşamamak için öncelikle araba için bazı önlemler alınmalıdır. Bu önlemler arasında arabayı güneşin altında bırakmamak bulunuyor. Hava koşullarından etkilenmemesi için daha çok kapalı alanlara park edilmelidir.

Araba Güneş Yanığı Giderme Fiyatları 2022

Güneş yanığı giderme konusu dahilinde sıkça sorulan diğer bir soru ise fiyatlardır. Araçlardaki güneş yanığını gidermenin iki yöntemi vardır. Birincisi, boyalı güneş yanığı giderme işlemidir. İkincisi ise boyasız güneş yanığı giderme işlemidir. Boyasız güneş yanığı giderme işlemi için fiyat vermek zordur. Öncelikle arabanın durumuna bakılmalıdır. Hangi parçaların hasar gördüğü ve ne kadar hasar gördüğü saptanmalıdır. Boyasız güneş yanığı giderme özel solüsyonlar ile yapılır.

Kaput boyasız güneş yanığı giderme fiyatları1700 TL
Tavan boyasız güneş yanığı giderme fiyatları2300 TL
Kapı boyasız güneş yanığı giderme fiyatları1900 TL
Bagaj boyasız güneş yanığı giderme fiyatları2100 TL
2022 Boyasız güneş yanığı giderme fiyatları

Güneş yanığı giderme işlemi parça başına ortalama 1500 – 2500 TL arasında tutabilmektedir. SUV veya kamyonet tarzı araçlarda ise bu fiyat daha da artabilmektedir.

Yorum yapın