Araç Gösterge Paneli Kilometre Saati Tamiri Fiyatı 2023

Araç gösterge paneli otomobil sürücüsü için her zaman takip edilmektedir. Kilometre saati, benzin seviyesi ve km hız gibi tüm teknik veriler araç gösterge panelinde listelenir. Bu yüzden oldukça önemli bir yere sahiptir. Bazı durumlarda gösterge paneli arıza yapabilir ve bilgileri gerektiği gibi gösteremez. Örnek vermek gerekirse bazı durumlarda km sayacı durur, bazı durumlarda ise devir saati çalışmaz.

Aracınızın gösterge ve kilometre tamir fiyatını yorum kısmından marka ve model belirterek öğrenebilirsiniz.

YORUM YAP

Bu gibi durumlarda kullanıcının hemen kafası karışabilir. Benzin deposu doludur fakat gösterge de yarım depo gösteriyor gibi durumlar ile sık sık karşılaşılmaktadır.

Gösterge ve kilometre saati fiyatları 2023 yılında ne kadar? konumuzda listelenmektedir.

Oto Gösterge Tamiri Fiyatları Ne Kadar?

oto gösterge tamiri fiyatları marka ve model bilgisine ve arızanın türüne göre değişmektedir. Devir saati bozulduysa tamiri farklı fiyat, km sayacı kırıldı veya bozulduysa farklı fiyatlar çıkabilmektedir. Konunun devamında tüm fiyatlara ulaşabilirsiniz.

Araç Kilometre Saati Tamiri ve Fiyatları

Araçlarda gösterge panelinde en çok arıza veren yerlerden birisi de kilometre saatidir. Bu birçok araçta görülmektedir. Tamiri ise teknik bilgi gerektiren bir iştir. Bu yüzden kilometreci diye adlandırılan ustalar ile çalışmanız tavsiye edilmektedir.

MarkaGösterge Panel Tamiri
Toyota Corolla km saati tamiri1550 TL
Renault 9 km saati tamiri1400 TL
Megane 1 km saati tamiri1650 TL
Peugeot 206 gösterge paneli tamiri1900 TL
Focus 2 gösterge paneli tamiri1800 TL
Peugeot 206 km saati tamiri1600 TL
Tofaş hız göstergesi tamiri1300 TL
Bmw gösterge paneli tamiri2100 TL
Audi gösterge paneli tamiri2400 TL
Tempra dijital gösterge tamiri2000 TL

Kilometre saati tamiri fiyatları listede görüldüğü gibi marka ve modele göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca ustanın deneyim ve tecrübesine göre fiyatları da değişecektir.

Km saati çalışmıyor muayeneden geçer mi?

Araba hız göstergesi nasıl çalışır?

Araba hız göstergesi, araçlarda aracın hızını ölçmek için kullanılan bir araçtır. Hız göstergesi, aracın ne kadar hızlı hareket ettiğini gösteren bir kadran ve kadran üzerinde farklı sayıları gösteren bir ibre ile tasarlanmıştır. Genellikle aracınızın ön panelinde veya konsolunda bulunur. Hız göstergesi, araba sürmeye başladığınızdan beri ne kadar yol kat ettiğinizi ölçerek ve bu mesafeyi sürüş sürenize bölerek ne kadar hızlı gittiğinizi hesaplayarak çalışır. Bunu, daha sonra saatte kilometre (km/s) olarak dönüştürülen tekerlek dönüşlerine dayalı olarak yapar. Tipik bir dijital hız göstergesi, mevcut hız, ortalama hız, maksimum hız ve yolculuk süresi gibi gerçek zamanlı araç verilerini göstermek için bir LCD ekran kullanır. Cihaz ayrıca, farklı çalışma modları arasında geçiş yapmak ve gerekirse çeşitli parametreleri sıfır değerlerine sıfırlamak için düğmelere sahiptir.

Araba hız göstergesi nasıl çalışır?

Kilometre sensörü bozulursa ne olur?

Kilometre sensörünün bozulması can sıkıcı sorunları beraberinde getirir. Özellikle yeni nesil bir araca sahipseniz bu masraflı tamiratlara neden olabilir. Hatta ileri teknolojilerle donatılmış olan bir araca sahipseniz kilometre sensörünüz bozulursa araç kendi kendine stop edecektir. Yani aracınızda bir şekilde km sensörü bozulacak olursa artık aracınız stop edecektir. Bu da yolda kalmanız anlamına gelir. Aracınızdaki km sensörünün bozuk olup olmadığını hızlanma durumundaki kesiklikleri kontrol ederek anlayabilirsiniz. Yine çekişte bir düşüklük varsa da bu da net bir belirti olacaktır. Ayrıca dalgalı bir rölanti sorunu yaşıyorsanız da bu gibi durumlar da km sensörü arızası belirleri arasında yer alır.

Kilometre sensörü bozulursa ne olur?

Km saati çalışmıyor muayeneden geçer mi?

Eğer aracınızın km saati çalışmıyorsa aracınız muayeneden geçmeyecektir. Bu ağır kusur grubuna girdiği için böyle bir arızanın varlığı aracınızın muayeneden geçmemesine neden olacaktır. KM saati, arabanızda mevcut hızınızı ölçen bir araçtır. Bu bilgileri dijital olarak veya analog bir ekranda görüntüler. Cihaz ayrıca aracınızın motor devri ve yakıt tüketim oranı gibi diğer bilgileri de gösterir. Dolayısıyla aracınızın km saati bozuksa bu ciddi bir sorundur.  Temelde iki ana hız göstergesi türü vardır. Bunlar dijital ve analog göstergelerdir. Her ikisi de doğru okumalar sağlar. Ancak dijital olan daha uygundur çünkü tüm bilgileri bir ekranda net ve özlü bir şekilde görüntüler.

“Araç Gösterge Paneli Kilometre Saati Tamiri Fiyatı 2023” üzerine 23 yorum

  • Chery Chance 2011 Marka model aracınızın Araç Gösterge Paneli Kilometre Saati tamir fiyatı ortalama 1.888 – 2.500 tl civarı fiyat çıkarır.

   Cevapla
  • 1998 Ford Minibüs marka model aracınızın Gösterge Paneli Kilometre Saati Tamiri Fiyatı 2023 olarak güncel 1.400 – 2.250 tl arası değişkenlik gösterir.

   Cevapla
 1. Merhalar. 97 model opel astra Manuel. Sadece km saati dönmüyor. Üstteki ve alttaki. Tamir maliyeti hakkında bilgi rica edebilirmiyim

  Cevapla
  • 1997 Model Opel Astra Manuel vites aracınızın Kilometre Saati Tamir Fiyatı ortalama 1.500 – 2.500 tl civarı fiyat çıkarır.

   Cevapla
 2. 2008 model sultan marka otobüs km rakamları bazen tamamen kayboluyor ekranda hiç birşey gözükmüyor bazen tekrar geri geliyor km 408700 iken kayboldu bu konuda bana yardımcı olurmusunuz.

  Cevapla
  • 2008 model sultan marka Otobüsünüzün Klometre Saati Tamir Fiyatı ortalama 3000 tl civarı tutar. Biran önce tamir ettirmenizi tavsiye ederiz.

   Cevapla
  • Reno19 1.6 benzinli 1999 marka model aracınızın Göster Paneli arıza tamiri ortalama 1750 – 2500 tl arası bir fiyat çıkarır.

   Cevapla
 3. merhaba 2008 model benzinli otomatık focus 2 var gösterge ekranı kapıları kıtlememe ragmen sönmüyor uykuya gecmiyor yani buda aküyü bitiriyor yardımcı olurmusunuz bu tip bi arıza yaptınızmı ne kadara maal oluyor tesekkurler…

  Cevapla
  • 2008 Focus 2 Otomatik marka model aracınızın ortalama KM Saati Tamiri fiyatı 2000 2500 tl civarı ek hizmetlere göre değişim gösterir. Aracınızı biran önce servise götürmenizi tavsiye ederim.

   Cevapla
  • Aracın tam model ve yılını ikamet ettiğiniz şehirle beraber belirtirmisiniz? Bulunduğunuz ilin ilgili servisine yönlendirelim.

   Cevapla
 4. 2011 Renault Fluance aracımın km düşürmüşler 4 sene sonra tamircim söyledi beyindeki ile km saatindeki arasında fark var beyin ile uyumlu hale gelirmi fiyatı ne dir

  Cevapla
  • Geçmiş olsun, araç alırken detaylı profesyonel ekspertiz raporu almanızı tavsiye ederiz. Beyin ile km uyumlu hale tabi ki getiribilir. Bulunduğunuz ile göre fiyatlar değişkenlilk gösterir. Aracın ek bir sorunu yoksa 1250 – 2000 tl arası maksimum bir ücret çıkar.

   Cevapla
  • Fiyat Palio 1999 model aracınızın Göster Paneli Kilometre Saati tamir fiyatı ortalama 1000 TL ye tamir edilir.

   Cevapla
  • C 200 W202 1995 MERCEDES ELEGANCE BENZİNLİ MANUEL aracınızın Kilometre Saati tamir fiyatı ortalama ortalama 1100 – 1400 tl civarı tutar.

   Cevapla
Yorum yapın