Araç Gösterge Paneli Kilometre Saati Tamiri Fiyatı 2023

Araç gösterge paneli otomobil sürücüsü için her zaman takip edilmektedir. Kilometre saati, benzin seviyesi ve km hız gibi tüm teknik veriler araç gösterge panelinde listelenir. Bu yüzden oldukça önemli bir yere sahiptir. Bazı durumlarda gösterge paneli arıza yapabilir ve bilgileri gerektiği gibi gösteremez. Örnek vermek gerekirse bazı durumlarda km sayacı durur, bazı durumlarda ise devir saati çalışmaz.

Aracınızın gösterge ve kilometre tamir fiyatını yorum kısmından marka ve model belirterek öğrenebilirsiniz.

YORUM YAP

Bu gibi durumlarda kullanıcının hemen kafası karışabilir. Benzin deposu doludur fakat gösterge de yarım depo gösteriyor gibi durumlar ile sık sık karşılaşılmaktadır.

Gösterge ve kilometre saati fiyatları 2023 yılında ne kadar? konumuzda listelenmektedir.

Oto Gösterge Tamiri Fiyatları Ne Kadar?

oto gösterge tamiri fiyatları marka ve model bilgisine ve arızanın türüne göre değişmektedir. Devir saati bozulduysa tamiri farklı fiyat, km sayacı kırıldı veya bozulduysa farklı fiyatlar çıkabilmektedir. Konunun devamında tüm fiyatlara ulaşabilirsiniz.

Araç Kilometre Saati Tamiri ve Fiyatları

Araçlarda gösterge panelinde en çok arıza veren yerlerden birisi de kilometre saatidir. Bu birçok araçta görülmektedir. Tamiri ise teknik bilgi gerektiren bir iştir. Bu yüzden kilometreci diye adlandırılan ustalar ile çalışmanız tavsiye edilmektedir.

MarkaGösterge Panel Tamiri
Toyota Corolla km saati tamiri1550 TL
Renault 9 km saati tamiri1400 TL
Megane 1 km saati tamiri1650 TL
Peugeot 206 gösterge paneli tamiri1900 TL
Focus 2 gösterge paneli tamiri1800 TL
Peugeot 206 km saati tamiri1600 TL
Tofaş hız göstergesi tamiri1300 TL
Bmw gösterge paneli tamiri2100 TL
Audi gösterge paneli tamiri2400 TL
Tempra dijital gösterge tamiri2000 TL

Kilometre saati tamiri fiyatları listede görüldüğü gibi marka ve modele göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca ustanın deneyim ve tecrübesine göre fiyatları da değişecektir.

Km saati çalışmıyor muayeneden geçer mi?

Araba hız göstergesi nasıl çalışır?

Araba hız göstergesi, araçlarda aracın hızını ölçmek için kullanılan bir araçtır. Hız göstergesi, aracın ne kadar hızlı hareket ettiğini gösteren bir kadran ve kadran üzerinde farklı sayıları gösteren bir ibre ile tasarlanmıştır. Genellikle aracınızın ön panelinde veya konsolunda bulunur. Hız göstergesi, araba sürmeye başladığınızdan beri ne kadar yol kat ettiğinizi ölçerek ve bu mesafeyi sürüş sürenize bölerek ne kadar hızlı gittiğinizi hesaplayarak çalışır. Bunu, daha sonra saatte kilometre (km/s) olarak dönüştürülen tekerlek dönüşlerine dayalı olarak yapar. Tipik bir dijital hız göstergesi, mevcut hız, ortalama hız, maksimum hız ve yolculuk süresi gibi gerçek zamanlı araç verilerini göstermek için bir LCD ekran kullanır. Cihaz ayrıca, farklı çalışma modları arasında geçiş yapmak ve gerekirse çeşitli parametreleri sıfır değerlerine sıfırlamak için düğmelere sahiptir.

Araba hız göstergesi nasıl çalışır?

Kilometre sensörü bozulursa ne olur?

Kilometre sensörünün bozulması can sıkıcı sorunları beraberinde getirir. Özellikle yeni nesil bir araca sahipseniz bu masraflı tamiratlara neden olabilir. Hatta ileri teknolojilerle donatılmış olan bir araca sahipseniz kilometre sensörünüz bozulursa araç kendi kendine stop edecektir. Yani aracınızda bir şekilde km sensörü bozulacak olursa artık aracınız stop edecektir. Bu da yolda kalmanız anlamına gelir. Aracınızdaki km sensörünün bozuk olup olmadığını hızlanma durumundaki kesiklikleri kontrol ederek anlayabilirsiniz. Yine çekişte bir düşüklük varsa da bu da net bir belirti olacaktır. Ayrıca dalgalı bir rölanti sorunu yaşıyorsanız da bu gibi durumlar da km sensörü arızası belirleri arasında yer alır.

Kilometre sensörü bozulursa ne olur?

Km saati çalışmıyor muayeneden geçer mi?

Eğer aracınızın km saati çalışmıyorsa aracınız muayeneden geçmeyecektir. Bu ağır kusur grubuna girdiği için böyle bir arızanın varlığı aracınızın muayeneden geçmemesine neden olacaktır. KM saati, arabanızda mevcut hızınızı ölçen bir araçtır. Bu bilgileri dijital olarak veya analog bir ekranda görüntüler. Cihaz ayrıca aracınızın motor devri ve yakıt tüketim oranı gibi diğer bilgileri de gösterir. Dolayısıyla aracınızın km saati bozuksa bu ciddi bir sorundur.  Temelde iki ana hız göstergesi türü vardır. Bunlar dijital ve analog göstergelerdir. Her ikisi de doğru okumalar sağlar. Ancak dijital olan daha uygundur çünkü tüm bilgileri bir ekranda net ve özlü bir şekilde görüntüler.

“Araç Gösterge Paneli Kilometre Saati Tamiri Fiyatı 2023” üzerine 34 yorum

  1. Merhaba 2005 opel corsam var göstergelerde çalışmama sorunu oluyor bazen hız bazen benzin kısacası hepsinde çoğu zaman iki ibre çalışıyor diğerleri çalismiyor. Tamiri ne kadar tutar kaç güne biter getirmeyi düşünsem yeriniz nerede

    Yanıtla
  2. Mrb 92 Opel Vectra aracımın km sayacı çalışmıyor ne kadar km yaptım anlayamıyorum kötü bir durum tamir fiyatı nedir usta

    Yanıtla
  3. Merhaba aracım 1997 Polo hb gösterge panelinde hararet yakıt ve dijital km numaratörü çalışıyor ama devir ve hız göstergesi çalışmıyor göğüse yumruk atınca çalışıyor ortalama tamir fiyatı nedir

    Yanıtla
Yorum yapın