Araçlarda gizli özellik nasıl açılır ?

Araçlar da bildiğimizden hariç birçok gizli özellik olabilmektedir. Fakat bunları kullanıcı kendisi aktif hale getirememektedir. Göz önünde olmayan bu gizli özellikler bir takım ayarlamalar ile aktifleştirilmektedir. Gizli özellikler fabrikadan kapalı halde çıkmaktadır. Bazı kullanıcılar gizli özelliklerin açık halde geldiğini söylese de birçok otomobilde bu özellikler kapalı halde gelir.

Her marka ve modelin farklı cihazları mevcuttur. Bu cihazlar ile araçların bilinmeyen özellikleri görülmekte ve istenildiği taktirde aktif hale getirilmektedir.

Bu aparatlar arasında OBD, OBD2, VAG-COM aparatı ve ICOM aparatları mevcuttur. Yazılımlar arasında ise ISTA, NCSExpert ve Esys gibileri mevcuttur. Gizli özellik açma yazılımları tamamen profesyonel kişiler tarafından kullanılmalıdır.

Gizli özellikler birçok markada mevcuttur. Skoda, Seat , Audi, VW, Opel, Honda, BMW, Alfa Romeo, Mazda, Renault, Ford, Kia, Hyundai, Peugeot, Focus, Fluence, Egea, Golf, Astra, Volvo gibi birçok marka ve modelde gizli özellikler mevcuttur. Bu gizli özelliklerin açılması için bir takım aparatlar ve cihazlar gereklidir.

VAG Grubu ( Skoda, Seat, Audi, VW ) gizli özellikleri açma

VAG grubu araçlarda alttaki listelenmiş gizli özellikler açılabilmektedir. Bu özellikler genelde VAG-COM aparatları ile yapılmaktadır.

Optik Park Asistanı
Teyp Açılış Logosu
Kaput Açıldığı Zaman Sileceklerin Durması
Ön sinyallerin led ile birlikte çapraz yanması
Amerikan park ön far aktif
Sisler ile viraj aydınlatma
Kadran selamlama
Acil dörtlüleri
Kaza dörtlüleri
Sis ve Uzunların Selektör Atabilmesi
Arka Stoplar %100 Aktif
VAG Grubu gizli özellik açma

Yukarıda tablodaki özellikler gizli dediğimiz özelliklerdir. Yardımcı aparat ve yazılımlar ile bunlara erişilmekte ve aktif hale getirilmektedir.

BMW Gizli özellik açma

BMW marka otomobillerde bazı modellerde gizli özellikler mevcuttur. Bunlarda yukarıda ki gibi açılabilmektedir. Açılabilen bazı özellikler alttaki tabloda gösterilmiştir.

Angel parlaklığının ayarlanabilmesi
Gösterge panelinde Mperformance logosu
Sis farlarının dönüş farı olarak ayarlanması
Kapı açıldığı zaman cam açma veya kapamanın ayarlanması
Spor şanzıman aktifleştirme
Launch control aktifleştirme
Hız sapmasının iptali
İlave dijital hız ekranı
BMW araçlarında bazı gizli özellikler

Gizli özellik açma birçok ilimizde yapılmaktadır. Özellikle Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya gibi başlıca illerde bu özellikleri açtırmak isteyen kullanıcı sayısı çok fazladır.

Gizli özellik açtırmanın arabaya zararı var mı ?

Firmalar tarafından yapılacak olan işlemlerin araca bir zarar vermediği söylenmektedir. Aracın motor performans , beygir ve tork yükseltme gibi ayarlamalar ile karıştırılmaması gerekir. Sadece tablolarda belirtilen özellikler açıp kapatılabilmektedir. Buda belirttiğimiz gibi gizli özellik açma cihazları ile yapılmaktadır.

Gizli özellik açtırma fiyatları ne kadar?

Gizli özellik açtırma fiyatları ortalama olarak 900- 1750 TL arasındadır. Bu fiyatlar illere göre ve firmanın profesyonelliğine göre değişebilmektedir.

Araçlarda Gizli Özellik Açma Hangi Avantajı Sağlar?

Araçlarda Gizli Özellik Neden Önemlidir?

Uzmanlar tarafından aktif edilebilen araçlardaki gizli özellik; aracınızın konfor ve performansına doğrudan etki edebilir. Araçlarda bulunan gizli özellikler, sizin yararınıza kullanılabilecek değerli araçlardır. Aletlerdeki gizli özellikler, üretici veya tedarikçi tarafından ilan edilmeyen özelliklerdir. Bu gizli özelliklere, bunlara erişmenizi sağlayan basit bir kod veya şifre ile erişilebilir. Sonuç olarak araçlardaki gizli özellikler, aracınızda genellikle uykuda olan gizli cevherlerdir. Kilitleri açılabilir ve aracınıza daha fazla güç ve yetenek kazandırabilir. Gizli özelliklerin kilidini açmak, size ekstra güvenlik ve korumanın yanı sıra birkaç başka avantaj da sağlayabilir. Bundan dolayıdır ki gizlik özellikler her zaman kritik bir etkiye sahip olmuştur.

Araçlarda Gizli Özellik Neden Önemlidir?

Araçlarda Gizli Özellik Açma Hangi Avantajı Sağlar?

Araçlarda yer alan gizli özelliklerin kilidini açmanın birçok avantajı vardır. Birinci avantajı, her arızada aracınızı servise götürmek yerine, kendi aracınızı tamir edebilmenizi sağlamasıdır. Bu, tasarruf etmenizi sağlar. Diğer bir avantaj da, gizli özelliklerin kilidini açmanın, sürüşünüzü benzersiz ve bugün yoldaki diğer araçlardan farklı olacak şekilde özelleştirmenize olanak sağlamasıdır. Ayrıca GPS izleme sistemleri, yedek kameralar, lastik basıncı izleme sistemleri gibi yeni aksesuarlar ve hatta Bluetooth bağlantı seçenekleri gibi daha gelişmiş teknolojiler ve dokunmatik ekranlar gibi daha gelişmiş eğlence sistemleri ekleyebilirsiniz.

Yorum yapın