Araçlarda gizli özellik nasıl açılır ?

Araçlar da bildiğimizden hariç birçok gizli özellik olabilmektedir. Fakat bunları kullanıcı kendisi aktif hale getirememektedir. Göz önünde olmayan bu gizli özellikler bir takım ayarlamalar ile aktifleştirilmektedir. Gizli özellikler fabrikadan kapalı halde çıkmaktadır. Bazı kullanıcılar gizli özelliklerin açık halde geldiğini söylese de birçok otomobilde bu özellikler kapalı halde gelir.

Her marka ve modelin farklı cihazları mevcuttur. Bu cihazlar ile araçların bilinmeyen özellikleri görülmekte ve istenildiği taktirde aktif hale getirilmektedir.

Bu aparatlar arasında OBD, OBD2, VAG-COM aparatı ve ICOM aparatları mevcuttur. Yazılımlar arasında ise ISTA, NCSExpert ve Esys gibileri mevcuttur. Gizli özellik açma yazılımları tamamen profesyonel kişiler tarafından kullanılmalıdır.

Gizli özellikler birçok markada mevcuttur. Skoda, Seat , Audi, VW, Opel, Honda, BMW, Alfa Romeo, Mazda, Renault, Ford, Kia, Hyundai, Peugeot, Focus, Fluence, Egea, Golf, Astra, Volvo gibi birçok marka ve modelde gizli özellikler mevcuttur. Bu gizli özelliklerin açılması için bir takım aparatlar ve cihazlar gereklidir.

VAG Grubu ( Skoda, Seat, Audi, VW ) gizli özellikleri açma

VAG grubu araçlarda alttaki listelenmiş gizli özellikler açılabilmektedir. Bu özellikler genelde VAG-COM aparatları ile yapılmaktadır.

Optik Park Asistanı
Teyp Açılış Logosu
Kaput Açıldığı Zaman Sileceklerin Durması
Ön sinyallerin led ile birlikte çapraz yanması
Amerikan park ön far aktif
Sisler ile viraj aydınlatma
Kadran selamlama
Acil dörtlüleri
Kaza dörtlüleri
Sis ve Uzunların Selektör Atabilmesi
Arka Stoplar %100 Aktif
VAG Grubu gizli özellik açma

Yukarıda tablodaki özellikler gizli dediğimiz özelliklerdir. Yardımcı aparat ve yazılımlar ile bunlara erişilmekte ve aktif hale getirilmektedir.

BMW Gizli özellik açma

BMW marka otomobillerde bazı modellerde gizli özellikler mevcuttur. Bunlarda yukarıda ki gibi açılabilmektedir. Açılabilen bazı özellikler alttaki tabloda gösterilmiştir.

Angel parlaklığının ayarlanabilmesi
Gösterge panelinde Mperformance logosu
Sis farlarının dönüş farı olarak ayarlanması
Kapı açıldığı zaman cam açma veya kapamanın ayarlanması
Spor şanzıman aktifleştirme
Launch control aktifleştirme
Hız sapmasının iptali
İlave dijital hız ekranı
BMW araçlarında bazı gizli özellikler

Gizli özellik açma birçok ilimizde yapılmaktadır. Özellikle Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya gibi başlıca illerde bu özellikleri açtırmak isteyen kullanıcı sayısı çok fazladır.

Gizli özellik açtırmanın arabaya zararı var mı ?

Firmalar tarafından yapılacak olan işlemlerin araca bir zarar vermediği söylenmektedir. Aracın motor performans , beygir ve tork yükseltme gibi ayarlamalar ile karıştırılmaması gerekir. Sadece tablolarda belirtilen özellikler açıp kapatılabilmektedir. Buda belirttiğimiz gibi gizli özellik açma cihazları ile yapılmaktadır.

Gizli özellik açtırma fiyatları ne kadar?

Gizli özellik açtırma fiyatları ortalama olarak 300- 750 TL arasındadır. Bu fiyatlar illere göre ve firmanın profesyonelliğine göre değişebilmektedir.

Puan ver

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.